Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Opis wyświetlacza FIS


Robert1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o pomoc gdzie na Forum znajdę opis wyświetlacza ( Fisa) o czym informują poszczegulna funkcje. Spalanie to już wiem i ilość km przejechanych na paliwie. Jeszcze rodzaj silnika gdzie sie znajduje? wpisałem AEB ale to na chybił- trafił. Za każdą pomoc dziękuje z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie chwilowe, średnie, zasięg, czas jazdy, średnia prędkość. Oznaczenie silnika masz w książce serwisowej lub na wlepce we wnęce na koło zapasowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Na wyśw pokazuje mi bardzo małą średnią prędkość( mimo, że jadę szybko), a obok jest takie małe czerwone przekreślone kółko i na górze wyświetlało zaś duże koło na żółto :embarrassed: Widze, że kolega sie śmieje ze mnie, zdrowo tak z rana.Jeździłem wcześniej Roverem i teraz w Audi czuje sie trochę zagubiony w pozytywnym znaczeniu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieje się :embarrassed: Robie kilka rzeczy na raz i z rozpędu nie ten emotek wklepałem ;)

To kółeczko o którym piszesz to zapewne informacja o przekroczeniu dopuszczalnej , wczesniej zaprogramowanej prędkości.Ustawiasz sobie na przykład 100km/h i jak przekroczysz to wyskakuje Ci komunikat i chyba słychać piszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mam pretensji do uśmiechów :thumbup:sam jestem w pracy i kieruje zmianą i mam kilka prac na raz do wykonania. A gdzie sie programuje taką prędkość?

W B6 jest tak, że w momencie jazdy z daną prędkością naciskasz CHECK i on zapamiętuje tą prędkość.

Każde jej przekroczenie powoduje sygnał dźwiękowy FISa i pojawienie się znaku zakazu z napisem km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mam pretensji do uśmiechów :thumbup:sam jestem w pracy i kieruje zmianą i mam kilka prac na raz do wykonania. A gdzie sie programuje taką prędkość?

W B6 jest tak, że w momencie jazdy z daną prędkością naciskasz CHECK i on zapamiętuje tą prędkość.

Każde jej przekroczenie powoduje sygnał dźwiękowy FISa i pojawienie się znaku zakazu z napisem km/h.

Bardzo przydatna funkcja kiedy złapiesz gumę i musisz jechać na dojazdówce, na której nie można przekraczać 80km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co pokazuje tzw. 1/2 fisa? Bardzo często można spodkać takiego w wersjach poliftowych 1999-2001.

;( temperaturę zewnętrzną ;( i tylko to :( do tego dochodzi sygnalizacja otwarcia drzwi (w 1/2 FIS nie pokazuje które to drzwi dokladnie), sygnalizacja otwartego bagażnika, przeglądy, elementy testowe i "awarie" tych elementów (wliczam w to sygnalizacje zurzycia klocków, rezerwa paliwa itp czyli żółte i czerwone kontrolki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperaturę zewnętrzną ;( i tylko to :( do tego dochodzi sygnalizacja otwarcia drzwi (w 1/2 FIS nie pokazuje które to drzwi dokladnie), sygnalizacja otwartego bagażnika, przeglądy, elementy testowe i "awarie" tych elementów (wliczam w to sygnalizacje zurzycia klocków, rezerwa paliwa itp czyli żółte i czerwone kontrolki)

to mi komputer pokładowy :polew: bo w wielu ogłoszeniach piszą komputer pokładowy, patrzysz na fotkę wewnąrzt a tam pół fisa :angry:

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi co oznacz takie żółte koło na górze Fisa? świeci mi od wczoraj. I gdzie zmienia sie tą prędkość?bo świeci mi się teraz 40km, a obok jest takie malutkie czerwone kółeczko z kreską przez środek. może to złużycie klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutkie czerwone kółeczko z kreską je przecinającą oznacza, że wartość podawana jest uśredniona. Bez kółeczka oznacza wartość chwilową. 40km w tym wypadku znaczy, że średnia prędkość z jaką jechałeś to 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra różne modele różne i fisy ale faktycznie przydało by się jak ktoś wie gdzie znaleść cały opis fisa tym bardziej że w książkach też szukałem i nic nie znalazłem a przydało by się faktycznie jak go obsługiwać i co w nim siedzi :mysli:

bo opisywanie typu mam kółeczko i raz jest przekreślone a raz nie niczego nie wyjaśnia bo może chodzi o literke O a nie o 0 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze podpinam się z pytankiem..

w moim FISie jest jeszcze podział jakby na dwie strony 1 i 2

rozumiem że jedynka pokazuje dane z jazdy od ostatniego skasowania, konkretną jedną trasę (tak np. miałem w pasku)

A co z tą drugą stroną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...