Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Lusterka składane z automatem, czy bez?


niwe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czytałem pobieżnie posty o lusterkach składanych i nie doczytałem... Podoba mi się taka zabawka, ale moje Audi tej funkcji nie ma. Czy lusterka maja w standardzie automat do ich składania, czy oszczędność Niemców była tak daleko idąca, ze musiałbym kupić nowe z automatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem temat..kupujesz lusterka składane..kupujesz ten joystik z możliwością przekręcenia go do góry (składanie lusterek) i tyle w temacie..roboty na godzine czasu..lusterka składane to koszt 250-450zł..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem temat..kupujesz lusterka składane..kupujesz ten joystik z możliwością przekręcenia go do góry (składanie lusterek) i tyle w temacie..roboty na godzine czasu..lusterka składane to koszt 250-450zł..

oczywiscie za jedno lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem temat..kupujesz lusterka składane..kupujesz ten joystik z możliwością przekręcenia go do góry (składanie lusterek) i tyle w temacie..roboty na godzine czasu..lusterka składane to koszt 250-450zł..

"...joystik z możliwością przekręcenia go do góry" tzn. aby złożyć lusterka joystick popycha sie do przodu (w strone przodu auta) czy sie podnosi albo funkcjonuje to inaczej? No bo w standardzie joystick mozna przesunąć do przodu... :blink::mysli:

:notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie, ja mam zwykłe lusterka i są podgrzewane

Mozna wiedzieć jak włanczasz to ogrzewanie lusterek ja kiedyś w seacie miałem podpiete pod przycisk od podgrzewania tylnej szyby a a mym audi to nie działa moze coś z nimi sie stało.

dokładnie tak, włącznikiem ogrzewania tylnej szyby, jeżeli masz ori podgrzewane lusterka od razu działają. Przykładając rękę do lusterka wyczuwalne jest ciepło gołym okiem, a w zimę czy podczas deszczu efekt wizualny jest natychmiastowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Witam,

czy do wymiany lusterek na skladane potrzebuje wymiec takze jakies wiazki elektryczne do nich prowadzące czy wystarczy wymiana lusterek oraz joysticka do ich sterownia? Czy kostki w lusterkach będą pasować?

Obecnie mam lusterka zwykle, podgrzewane.

Z gory dzieki za info.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie na temat - ale jak masz zamiar wymienić lusterka na składane to wymień od razu na automatycznie ściemniane. No chyba że nie masz automatycznie ściemniajacego się lusterka wstecznego - wtedy moze byc ciezko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaladam,ze wyniam lusterka na podgrzewane i skladane - co wtedy z okablowaniem browadzącym od lusterek do joysticka, tez musze wymienic? bo jesli tak to kabelek od prawego lusterka trzeba prowadzic przez caly samochod?! :blink:

jestem w czarnej d... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaladam,ze wyniam lusterka na podgrzewane i skladane - co wtedy z okablowaniem browadzącym od lusterek do joysticka, tez musze wymienic? bo jesli tak to kabelek od prawego lusterka trzeba prowadzic przez caly samochod?! :blink:

jestem w czarnej d... :(

No niestety też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaladam,ze wyniam lusterka na podgrzewane i skladane - co wtedy z okablowaniem browadzącym od lusterek do joysticka, tez musze wymienic? bo jesli tak to kabelek od prawego lusterka trzeba prowadzic przez caly samochod?! :blink:

jestem w czarnej d... :(

No niestety też.

prowadzenie kabelka to akurat najmniejszy problem i szkoda ze sa wieksze i drozsze problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem u siebie, to lusterko podłączone jest do modułu sterującego w drzwiach, więc żadnych kabli nie trzeba ciągnąć. Sygnał do zamknięcia lusterek idzie po magistrali CAN i to moduły w drzwiach odpowiadają za złożenie lusterek.

Wydaje mi się więc, że jeśli moduły, które są w drzwiach obsługują tą funkcję oraz moduł komfortu także, to po podłączeniu joysticka i podłączeniu lusterek do modułów w drzwiach (pomarańczowa wtyka o ile mnie pamięć nie myli), to wszystko powinno działać prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po czym poznać że mam fotochromatyczne lusterka boczne Jest jakaś zewnętrzna oznaka? Mam lusterko wsteczne fotochromatyczne i to widać na pierwszy rzut oka. a jak to jest z lusterkami bocznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem u siebie, to lusterko podłączone jest do modułu sterującego w drzwiach, więc żadnych kabli nie trzeba ciągnąć. Sygnał do zamknięcia lusterek idzie po magistrali CAN i to moduły w drzwiach odpowiadają za złożenie lusterek.

Wydaje mi się więc, że jeśli moduły, które są w drzwiach obsługują tą funkcję oraz moduł komfortu także, to po podłączeniu joysticka i podłączeniu lusterek do modułów w drzwiach (pomarańczowa wtyka o ile mnie pamięć nie myli), to wszystko powinno działać prawidłowo.

dzieki, zobaczymy co z tego wyjdzie...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...