Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Zwiększone spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

nie mam pojecia co sprawdzic najpierw, pali na ssaniu jak oszalały na fiscie nieraz i 20litrów, na trasie 8.5 , srednio kolo 13 litrów mi wychodzi a bylo 2 litry mniej, jakie czujniki na jakich kanałach sprawdzac, bledów zero oczywiscie, jezdzi normalnie, nic nie szarpie :confused4:

Opublikowano

a temperaturę dobrze łapie jeśli nie to dłużej będzie na ssaniu latał :hi:

Opublikowano
  • Autor

na blacie idealnie szybciutko pokazuje, obroty spadaja na 750 rpm tez w czasie jak bylo

Opublikowano

jak nie masz błędów, samochód przyspiesza jak dawniej to go podnieś i sprawdź czy koła nie stawiają oporu........może hamulce trzymają albo łożyskowanie się sypie.........i zmień buty bo może masz za ciężką nogę :>

Opublikowano

sprawdź 004 jaka temperatura w dolocie i zloguj 031,zobaczymy jaki AFR masz,rozumiem,że auto teraz jeździ na seryjnym sofcie,czy się coś zmieniło?

Opublikowano

do sprawdzenia:

termostat, czujnik wody, przepływka, sonda(y), katalizator,

Opublikowano
  • Autor

tak na serjnym teraz

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=206958.15 tyu sa logi na programie szedł duzo lepiej ale spalnie sie nie zmienilo za bardzo[br]Dopisany: 10 Lipiec 2011, 18:17_________________________________________________domjenick pisales pod logami 31 , ze sonda korekty roki pierwsza 2% druga 4 czasem 2% roznie mam dwie zamienie i sprawdze[br]Dopisany: 10 Lipiec 2011, 18:18_________________________________________________temperatury na kanale 004 cieczy 98 prakatycznie stale, a ten w tej 2 ramce tem na postoju 50 na rozgrzanym dobrze silniku podczas jazdy 38,42,45 skacze

Opublikowano

zrób porządnie te logi i wklej

przepływka i sondy

bo ja tutaj nic nie widze

Opublikowano

temp-ok termostat tak się będzie otwierał przy 87,ale na vagu zawsze pokaże koło 100 :wink4:

lambda-nie widać dokładnie,w jakich obrotach jakie wrtości

wrzuć logi tutaj

http://vaglog.rtnet.pl/index.php

Opublikowano

a moze układ recycrkulacji spalin jest nieszczelny?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

dobra, ktory kanał zrobic zeby sondy byly widoczne ?[br]Dopisany: 16 Lipiec 2011, 17:42_________________________________________________ponawiam pytanie ktory kanal w avj mam zrobic dla sond

Opublikowano

031 i 032-czaki-przecież Ci mówiłem już w tamtym wątku :wink4:

Opublikowano
  • Autor

wiem wiem wiem

Opublikowano

a filtr powietrza dawno zmieniany

Opublikowano
  • Autor

tak juz powymieniane filtry

Opublikowano

zapytam jeszcze raz,bo nie pamiętam,czy wcześniej pytałem,czy w innym wątku :gwizdanie: :wink4:

spalanie zauważyłeś po FISie,czy po ilości wlewanego paliwa?

Opublikowano
  • Autor

na baku i niepokrywa sie to wogole z fisem fis glupoty pokazuje a spalanie i tak za wysokie, przykladowo miasto

zalane za 200zł 39,6 litra przejechane 300km samo miasto i tylko miasto z korkami z ruszaniem hamowaniem 13litrów wychodzi

w zeszłym roku wychodzilo mi 11,5, z trasa to samo

7.2 na trasie spokojnie bylo w tym roku 8,5 litra

silnik pracuje rowno, paliwa lalem juz rozne,

jak pokazuje fis , startuje auto , ruszam i wsykakuje 15 litra, za sekunde 16, za sekunde znowu 15 i tak skacze dojade na ssanui do skrzyzowania moze z 20metrów i rosnie jak odliczanie do startu rakiety, zalezy ile stoje to do 24 litrów na fisie

pozniej spada na 14-15 na fisie nieraz 11 w miescie

ale cos jest nie tak napewno za duzo spala mi [br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 09:04_________________________________________________bledow nie ma zadnych cos zaczyna padac [br]Dopisany: 20 Lipiec 2011, 09:06_________________________________________________zrobile teraz taki test

Grupa 030 - regulacja lambda (bieg jałowy, temp. katalizatora pow. 352 stopnie C)

Pole 1 stan regulacji lambda przed katalizatorem, wyświetlana wartość 111

Pole 2 stan regulacji lambda za katalizatorem, wyświetlana wartość 111

1-ogrzewanie sondy lambda włączone 1-sonda lambda gotowa do pracy 1-regulacja lambda aktywna

1 pole 00x11 x-skacze non stop na przemian

2 pole 1x1 x-zmienia sie co okolo sekunde

Grupa 033 - regulacja lambda przed katalizatorem (bieg jaowy)

Pole 1 -10%-10%

Pole 2 0,00-1,00V

pole 1 skacze od 0,8 do 4,78

pole 2 skacze 1,54 do 1,52

Grupa 034 - regulacja lambda - diagnoza sondy lambda przed katalizatorem (samochód stoi, obroty biegu jałowego 2200-2800, wywołana funkcja 04 nastawy podstawowe)

Pole 1 prędkość obrotowa 2200-2800

Pole 2 temp. katalizatora pow. 352 stopnie C

Pole 3 okres sygnału sondy lambda przed katalizatorem, maksymalnie 2,2 s

Pole 4 wynik starzenia sondy lambda przed katalizatorem, B1-S1 OK lub B1-S1 n.OK

pole 3 1.36

pole 4 test off

wiec niejestem pewien czy to dobry kanal byl

Grupa 036 - gotowość do pracy sondy lambda za katalizatorem (bieg jałowy)

Pole 1 napięcie sondy lambda za katalizatorem 0,00-1,00V

Pole 2 sprawdzanie sondy lambda za katalizatorem B1-S2 OK lub B1-S2 n.OK

pole1 0,52

pole2 b1 s2 ok

Grupa 037 - regulacja lambda - gotowość do pracy sondy lambda za katalizatorem (bieg jałowy, wywołana funkcja 04 nastawy podstawowe)

Pole 1 obciążenie silnika, 15-35%

Pole 2 napięcie sondy lambda za katalizatorem, 0,00-1,00V

Pole 3 czas oczekiwania regulacji lambda przed katalizatorem, -1200 do 1200ms

Pole 4 sprawdzanie sondy lambda za katalizatorem, B1-S2 OK lub B1-S2 n.OK

pole 1 21%

pole 2 0,62

pole 3 0

pole 4 test off

i tez niejestem pewien czy kanal jest poprawny

Grupa 041 - regulacja lambda - rezystancja ogrzewania sondy lambda (bieg jałowy)

Pole 1 rezystancja ogrzewania sondy lambda przed katalizatorem, 6,4-47,5 omów

Pole 2 ogrzewanie sondy lambda przed katalizatorem, wł lub wył

Pole 3 rezystancja ogrzewania sondy lambda za katalizatorem 6,4-47,5 omów

Pole 4 ogrzewanie sondy lambda za katalizatorem, wł lub wył

pole 1 pusto nie ma zadnej wartosci

pole 2 ciągłe on off na przemian !

pole 3 0,1 kohm

pole 4 ON

i co panowie na to czy tu cokolwiek widac dziwnie sie zachowuje sonda przed katalizatorem wg mnie na ile sa to wiarygodne wartosci , wypowiadac sie proszę

Opublikowano

przy temperaturach otoczenia +20 jak auto stoi ze dwa dni to jak odpale to na ssaniu chodzi ze 20 sek i przerzuca na lpg, na fisie pokazuje wtedy okolice 15-16 l i jazda po mieście to spalanie na fisie pokazuje ok.11-11.5l z tą różnicą,że mam ustawioną korekcję +15% dla wskazań fisa coby zbliżyć się do realnego spalania lpg, będę miał chwilkę czwartek lub piątek to sprawdzę w moim avj jakie grupy i jakie są wartości są u mnie to będzie jakieś porównanie.Błędów nie Masz a kody gotowości masz na passed?

Opublikowano
  • Autor

Jakie znowu kody gotowosci. bledow nie mam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.