Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Spalanie - jakie wartości - quattro - tiptronic


clericgrammaton

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie spalanie powinno mieć miejsce w AEB, jeżeli auto wyposażone jest w napęd QUATTRO i TipTronic - wersja USA? bo coś mi się zdaje że niunia za dużo pije benzyny. Wychodzi mi w trasie do 90km/h oczywiście na polskich drogach jakieś 11 litrów. Tak naprawdę to ile powinno wynieść przyzwoite spalanie w trasie, mieście i mieszanka? czekam z niecierpliwością na jakieś wartości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam tiptronica - ale dodaj do moich wynikow jakis 1l/100km

przy bardzo spokojnej jezdzie w trasie, do ok 100km/h i bez wciskania pod kreske przy wyprzedzaniu (czyli nonstop 5bieg delikatnie muskajac pedal gazu) wychodzi mi ok 8L, przy szybszej jezdzie w trasie ok 9L

w miescie natomiast... tu juz jest inna bajka, przy naprawde duzych nakladach pracy aby osiagnac jak najmniejsze spalanie, nei udalo mi sie zejsc nizej jak 12L (nonstop miasto z reguly srednio zatloczone, jakos zawsze ciurkiem powoli sie przez nie przelatuje)

ostatnio tankowalem ok 14L to mi starczylo na 85km czyli spalil mi ponad 16L/100 ale nie byla to spokojna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jaką masz oponę? pytam z ciekawości bo u mnie założona jest 225/45/17

To chyba jest odpowiedź. Skoro koledzy dieslowcy piszą, że różnica w spalaniu na dużej gumie może być nawet koło 1L to w benzynkach można spodziewać się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy równej jeździe bez szaleństw pali 11 litrów po mieście, czyli zmiana biegów ok 2,5 tys. obrotów i max 80km/h.

Ale to trzeba się bardzo pilnować, bo wystarczy parę razy poświrować i już dochodzi do 15 i więcej :D

A na trasie to inna bajka... na razie nie znana mi, za krótko mam to auto :)

Mam manuala a opony 205.

Takie już są te auta. Albo kupujesz i się liczysz z takim spalaniem albo szukasz TDI.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dodalem, opone mam standard czyli 205/55 16, wyniki podane bez klimy,dzis udalo mi sie zejsc do 11.5 w miescie ale to toczenie sie a nie jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 205/45/17 trasa S8-A4 - dojazdy do pracy 10/100

miasto - jazda rekreacyjna ( o ile mnie ktoś nie popuści ) 13/100

ośka manual na mieście max 3.5k rpm

praca 110- 180 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widać różnice między waszymi wynikami a moimi, bo oprócz TT i Q dochodzi jeszcze guma większa... ja tam nie narzekam autko ładnie się zbiera, a redukcja z 5 na 3 to jest balsam dla uszu :D i szczerze powiedziawszy nie zamierzam nigdy zmieniać Q na ośkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...