Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] LCD, Plazma, LED ??? Co wybrać ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :hi:

chciałem zakupić TV 42"-46" ale mam troszkę mętlik w głowie co wybrać :kox: Lcd, Plazma, Led :mysli: a dodatkowo modeli opór.

Kwotowo co bym chciał "położyć" to max. 4 tysie.

Jeśli ma ktoś może jakąś konkretną wiedzę na ten temat to poproszę o podpowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam Mariusz :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :hi:

chciałem zakupić TV 42"-46" ale mam troszkę mętlik w głowie co wybrać :kox: Lcd, Plazma, Led :mysli: a dodatkowo modeli opór.

Kwotowo co bym chciał "położyć" to max. 4 tysie.

Jeśli ma ktoś może jakąś konkretną wiedzę na ten temat to poproszę o podpowiedzi w tym temacie.

Pozdrawiam Mariusz :wink4:

:szukaj:http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=172626.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Samsunga z podświetleniem ledowym, cenowo do 4tyś. to można kupić ładny 46cali, osobiście mam 3 samsungi(46,40,22 cale, 40lcd a pozdostałe podświetleniem led) i zero kłopotów a obraz naprawdę świetnie nasycony, oczywiście na ścianie każdy tv nabiera uroku, ale mimo wszystko wybrałbym samsunga. modelowo to Samsung UE..D..., chociaż ja mam C i naprawdę daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie patrzy na pobór prądu tylko na jakość obrazu i nie chce widzieć smugi po nogach w lidze hiszpańskiej to tylko plazma a jesli chce zaoszczędzić na prądzie to lcd led ,posiadam plazmę full hd panasa ,led thomsona full hd i samsunga hd redy ale plazma to plazma serdecznie pozdrawiam czarne to czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smugi w LCD są jeśli jest bardzo słaby sygnał, fakt. W innym wypadku żadnych smug nie będzie, no chyba że bardzo kiepskie parametry ma telewizor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie patrzy na pobór prądu tylko na jakość obrazu i nie chce widzieć smugi po nogach w lidze hiszpańskiej to tylko plazma a jesli chce zaoszczędzić na prądzie to lcd led ,posiadam plazmę full hd panasa ,led thomsona full hd i samsunga hd redy ale plazma to plazma serdecznie pozdrawiam czarne to czarne

właśnie ja zawsze słyszałem że plazma to kiszka, że się szybko wypala i w ogóle, a ostatnio wiele osób mi poleca plazmę właśnie Panasa i stąd mój temat "Co wybrać" - na tą chwilę mam 40" Samsunga LCD i jakoś takoś czegoś mi brakuje w tej jakości :confused4: i chyba łyknę Panasa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli chcesz mieć idealny obraz normalny oraz w HD chcesz mieć spokój na wiele lat kup plazmę najlepiej Panasonic Viera mam od dwóch lat i nie wyobrażam sobie innego sprzętu ;)[br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 17:51_________________________________________________ps. Led jeżeli już to dobrej jakości z gwarancją minimum 5 lat inaczej wypali Ci się dioda i masz pozamiatane :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cyfrę i niemieckie hd z astry na plazmie panasa obraz rewelka nic od 2 lat się niepopsuło pozatym panasonic daje 100000 godzin gwaranjii na matrycę pozdrawiam p.s szybkość reakcji matrycy 0,01ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, polecam Panasonic Viera, mam od 2 lat 42". Zero problemow, Full HD piękny. W zimie zaleta, bo w pokoju jest cieplej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystko ok ale ostatnio słyszałem, że jak długo ogląda się jeden program np. EUROSPORT to przez jakiś czas jeszcze widać ikonkę Eurosportu na ekranie po przełączeniu na inny program - nie widziałem tylko słyszałem - może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć :?: Podobno "Panas" najgorzej sobie z tym radzi :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystko ok ale ostatnio słyszałem, że jak długo ogląda się jeden program np. EUROSPORT to przez jakiś czas jeszcze widać ikonkę Eurosportu na ekranie po przełączeniu na inny program - nie widziałem tylko słyszałem - może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć :?: Podobno "Panas" najgorzej sobie z tym radzi :mysli: :mysli:

skończ słuchać amatorów, że jak będziesz oglądał 1 program przez to zostanie ślad, no chyba, że zostawisz włączony tv na 2 tygodnie. Po kilku godzinach nie ma takiej możliwości (widać go przez ułamek sekundy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystko ok ale ostatnio słyszałem, że jak długo ogląda się jeden program np. EUROSPORT to przez jakiś czas jeszcze widać ikonkę Eurosportu na ekranie po przełączeniu na inny program - nie widziałem tylko słyszałem - może to ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć :?: Podobno "Panas" najgorzej sobie z tym radzi :mysli: :mysli:

skończ słuchać amatorów, że jak będziesz oglądał 1 program przez to zostanie ślad, no chyba, że zostawisz włączony tv na 2 tygodnie. Po kilku godzinach nie ma takiej możliwości (widać go przez ułamek sekundy).

:smutas: :smutas: :smutas: no dobra - już nie będę :smutas: :smutas: :smutas:

Aczkolwiek jak człowiek coś słyszy to chce to zweryfikować :gwizdanie:

W takim razie będzie "Panas" :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam panosnica plasme 42 cale od 4 lat , żadnego efektu wypalenia, smug, odbijanych logotypów nie zaobeserowałałem, obraz na ps3 jak i na cyfra + żyleta.

w pokoju obok mam samsunga lcd i tam niestety muszę się dopasować do TV bym widział dobry kontrast i czern, w jednej pozycji można oglądać

a logotypy na ekranie nie są statyczne tylko dynamiczne i nic się nie odbije ;)

ja polecam plasme, w tym momencie najlepszy stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam panosnica plasme 42 cale od 4 lat , żadnego efektu wypalenia, smug, odbijanych logotypów nie zaobeserowałałem, obraz na ps3 jak i na cyfra + żyleta.

w pokoju obok mam samsunga lcd i tam niestety muszę się dopasować do TV bym widział dobry kontrast i czern, w jednej pozycji można oglądać

a logotypy na ekranie nie są statyczne tylko dynamiczne i nic się nie odbije ;)

ja polecam plasme, w tym momencie najlepszy stosunek jakości do ceny.

dokładnie, od 2 lat używam plazmy Panasonica Viere Full HD. Teraz tato kupił Led`a full hd, nowsza technika, jednakże obraz nieporównywalny. Brakuje żywości, lepszych kolorów jak to jest na plazmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam plazmę Samsunga 50'' wg mnie ładniejsza od Panasa, tylko trochę bzyczy jak się mega ściszy, ale mi to nie przeszkadza. Poza tym, to o poborze prądu przez plazmę to bzdura, ten pobór podany jest dla całego białego ekrany, a chyba Giewontu za mgłą nie będziesz oglądał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa prosta plazma to plazma nie ma porównań z żadnymi innymi matrycami LCD czy LED :) Panas mistrzostwo świata :) Zaraz mojego wieszam na ścianę :D:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmę Pana używam od pół roku. Dla mnie rewela. No i cena... w porównaniu z LCD Led. Za 30 lat nie zużyje tyle prądu, żeby zwróciła się różnica zakupu Led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A boli zajrzeć na stronę producenta? Mój akurat nie, ponieważ nie oczekiwałem tego od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...