Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Plan na Car-audio


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kompletuje graty na jakieś tam granie i nadszedł czas wyboru wzmacniacza. Ma być 4 kanałowy, bedzie zasilał przód 16ki i na mostku sub :wink4: którego jeszcze nie wybrałem. Chce kupić pierw wzmacniacz.

To co już jest:

Jednostka sterujaca to Pionek AVH3200BT

Głośniki przód: powerbass L60C+wygłuszenie

Jako subwoofer padnie chyba na Powerbass S12, chociaz też mysle o JL 10WX bądź 12WX :mysli: dla tych potrzeba mniej mocy wzmaka żeby je rozbujać niż PB. Muza zróźnicowana :naughty: troche rapu troche elektroniki

Myśle nad zakupem takiego wzmaka

http://allegro.pl/crunch-gtx4400-4x100w-rms-kurier0zl-wroclaw-i1702914691.html

tylko pytanie czy on da rade uciagnać w przyszłosci PB S12 z 300w RMS

http://allegro.pl/subwoofer-powerbass-s-12-12-30cm-i1666005567.html

JL audio bez problemu uciagnie :gwizdanie:

Jeśli macie jakąś alternatywe to wklejajcie linka :good:

Ostatecznie jest w aucie

Jednostka - Pioneer AVH3200BT

wzmacniacz - Helix H400espirit

głosniki prżód - Powerbass L60C 16cm

Subwoofer - Re Audio 12S4 12"

Okablowanie i wygłuszenie - hollywood Energetic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takiego budzetowego pulapu JVC KS-AX4504 (4x65W -4ohm ). mam taki, jestem zadowolony to co mi nie pasuje to jego grubosci (65mm) - "ten Twoj" 55mm

Uczule tylko jeszcze...

JVC robi to co kiedys robilo(robi?) sony... czyli gwarancja "sony Polska" i "sony europa"... - w PL w JVC to 600zyla a na necie z FVAT od 280PLN wiec tutaj w razie zgonu lepiej kupic go w okolicy by pozniej moc zaniesc do sprzedawcy bo ten ustawowo za towar odpowiada (w JVC naprawia jakby co ale musze wiedziec na ktore JVC refakturowac naprawe/info z JVC/... to zalatwi tylko sprzedawca lub importer - krotko: nie kupowalbym przez poczte "bo jest 10pln taniej")

Jezeli interesuja Ciebie okolice Wroclawia to ja kupowalem w AxelII czy jakos tak (sklep na dworcowej we Wro - przez allegro tez sprzedaja)... oni i tak biora to od importera http://www.tolejnik.pl/ (tez z Wro) - ale akurat im sie pokonczyly jak szukalem

Narazie uzywam pare miechow i jak na moje potrzeby glosnosci mi wystarcza (to co wyszukales i tak jest chyba "ciut" slabsze) - przejechalem sie na uzywanym wiec proponuje wybor zawezic do nowego wzmaka (a Twoj portfel zdefiniuje zakres wyboru...)

Pozdrawiam,

Przemek

(takie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten JVC nie pociagnie tego co chce mieć(mostek 130w, mi potrzeba min 200), jak patrze po opiniach to jednak ludzie bardziej tego cruncha polecaja w sumie to inna półka cenowa.

[br]Dopisany: 12 Lipiec 2011, 17:15_________________________________________________Moze cos takiego

http://allegro.pl/ground-zero-gzia-4100-4-kanaly-x100w-rms-power-i1701232404.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten JVC nie pociagnie tego co chce mieć(mostek 130w, mi potrzeba min 200), jak patrze po opiniach to jednak ludzie

przeczytaj dokladnie co napisali w aukcji "Twojego wzmacniacza".... 4x100 ale przy 2 ohmach (przy 4 jest slabszy niz ten co Ci podlinkowalem....

Jezeli potrzebujesz min 200W w 4ohmach to mozesz sobie oba podarowac (podobnie jak ten trzeci co teraz podales

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większosć głośników gra stabilnie przy 4ohm i własnie na to patrzyłem, nie interesowało mnie to ile ma tam przy 4kanałach tylko ile ma w mostku :wink4: W przypadku cruncha jest

Moc 2 x 200 Wat RMS przy 4 Ohm w mostku

Dla 2 pozostałych kanałów na przód starczy te 60w na głośnik

tak samo dla ground zero Moc: 2 x 210 WRMS @ 4 Ohm bridged (14,4 V, 1% THD) :wink4:

Szukam cos co pociagnie PB oraz suba w mostku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większosć głośników gra stabilnie przy 4ohm i własnie na to patrzyłem, nie interesowało mnie to ile ma tam przy 4kanałach tylko ile ma w mostku :wink4: W przypadku cruncha jest

Moc 2 x 200 Wat RMS przy 4 Ohm w mostku

zakladam, ze cos tam z fizyki pamietasz...

I = U/R

P = I*U

jezeli spada R to rosnie I a wiec i rosnie P.. dlatego ten sam wzmacniacz przy 2 ohmach "ma wiecej mocy" niz przy 4

W uakcji jest zwyczajnie blad... zreszta w jednym miejscu napisane jest 2x200@2ohm a w innym 2x200@4Ohm

To co wynalazles jest slabsze (wg parametrow deklarowanych przez producenta) do tego co Ci podalem (koniec i kropka)

Prawdziwe 25W /kanal (nie mylic z dumnych 4x45 na radiach samochodowych co nie maja przetwornicy-sciema dla leszcza co fizyki w szkole nie mial) to wystarczajaco duzo by siedzac pomiedzy glosnikami miec glosno)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam o tych wzmakach i jeszcze trafił sie udimension glow :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tylko Tobie podpowiem, ze porownujac parametry (deklarowane) warto sprawdzic (jezeli takie info jest podane) przy jakim napieciu sa te moce.... bo jezeli jeden wzmacniacz ma parametry przykladowo na napiecie 13.8V a drugi na 14.4V to zakladajac, ze oba maja taka sama moc to ten "opisywany" na 13.8 jest jakies 5% mocniejszy

Mowie o tym bo kiedys znalazlem dokladniejsz dane jakiegos radia samochodowego ktore mialo jakas tam moc ... ktora byla obliczana/naciagana:) dla napiecia 16V (tylko, ze takie w instalacji sprawnego auta nie wystepuje....)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi bierz mojego Helixa..pod dom Ci przywiozę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi bierz mojego Helixa..pod dom Ci przywiozę :decayed:

wiesz co cały czas myśle, ale on prądu dużo potrzebuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co cały czas myśle, ale on prądu dużo potrzebuje :naughty:

A co brakuje Ci prądu w AFNie? [br]Dopisany: 14 Lipiec 2011, 11:42_________________________________________________

zakladam, ze cos tam z fizyki pamietasz...

I = U/R

P = I*U

jezeli spada R to rosnie I a wiec i rosnie P.. dlatego ten sam wzmacniacz przy 2 ohmach "ma wiecej mocy" niz przy 4

Generalnie masz rację, ale to zależy do jakości wzmacniacza. Założyłeś że U w tym wzorze jest stałe. Czyli jakby na 4 omowym głośniku masz taki sam spadek napięcia jak na 2 omowym, czyli wzmacniaczowi nie robi różnicy obciążenie. W praktyce nie ma takich wzmaków. Każdy z nich ma mniejszą lub większą impedancję wyjściową. Czyli jak podłączasz inną impedancję obciążenia (głośnik), to zmieniasz wszystkie 3 parametry: U, I, R. Od jakości wzmaka zależy na ile utrzyma on swoje parametry pracy. Pewnym wyznacznikiem tej jakości jest współczynnik tłumienia (czyli właśnie wartość impedancji wyjściowej wzmaka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co cały czas myśle, ale on prądu dużo potrzebuje :naughty:

A co brakuje Ci prądu w AFNie? [br]Dopisany: 14 Lipiec 2011, 11:42_________________________________________________[quote

no niestety, głosniczek raggi potrzebuje dużo mocy, bo aż 350w w rms, a ja mam załozenie nabyć wzmak 4 kanałowy do max 500zł :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co kombinujesz? Twój sprzęt gra bardzo fajnie. :cool1: Aby wygłusz te drzwi i zamontuj w dystansach 16cm i nie wkładaj w to padło tyle kasy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co kombinujesz? Twój sprzęt gra bardzo fajnie. :cool1: Aby wygłusz te drzwi i zamontuj w dystansach 16cm i nie wkładaj w to padło tyle kasy :decayed:

ma grać, bo narazie to harczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co kombinujesz? Twój sprzęt gra bardzo fajnie. :cool1: Aby wygłusz te drzwi i zamontuj w dystansach 16cm i nie wkładaj w to padło tyle kasy :decayed:

ma grać, bo narazie to harczy

eeee tam wybrzydzasz :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, głosniczek raggi potrzebuje dużo mocy, bo aż 350w w rms, a ja mam załozenie nabyć wzmak 4 kanałowy do max 500zł :wink4:

Zakładając że cena jest akceptowalna, to przecież nikt nie każe Ci katować się pełną mocą tego pudełka. Teraz wysterujesz go dwustoma watami, a z czasem dokupisz mu mocniejszy napęd. Może nawet osobny. Wtedy ten 4ro kanałowy będziesz mógł sobie wykorzystać na aktywny podział przodu (góra i dół na osobnych kanałach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, z tym ze ja chce narazie kupić wzmacniacz aby odpalić przód, wiem mógłbym kupić 2kanałowy i później mono, ale niechce w przyszłosci mieć 2 pieców w bagazniku, stad myśl o jednym 4 kanałowym na przyszłosć żeby suba zamontować. Niechce kupować na "chwile"

A 4 kanałowy który miałby juz te 300w w mostku swoje kosztuje :gwizdanie:

[br]Dopisany: 14 Lipiec 2011, 13:18_________________________________________________A co myślicie o tym

http://allegro.pl/wzmacniacz-4-kanalowy-vibe-stereo-4-zobacz-i1710211939.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci sprzedać mojego MB Quarta PAB 5.400 ;)

5 kanałów, w tym 200W sub dla 4om i 300 dla 2om. Lojalnie ostrzegam że jest ogromny i nigdzie nie mogę go logicznie zainstalować w Avancie ;) Dlatego decyduję się na podział na dwa osobne.

http://www.sonicelectronix.com/item_10142_MB-Quart-PAB-5400.html

Sorry, nie zauważyłem że budżet to 500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie masz rację, ale to zależy do jakości wzmacniacza. Założyłeś że U w tym wzorze jest stałe. Czyli jakby na 4 omowym głośniku masz taki sam spadek napięcia jak na 2 omowym, czyli wzmacniaczowi nie robi różnicy obciążenie. W praktyce nie ma takich wzmaków

ok, uproscilem to do zaroweczki i bateryjki (fizyke w szkole mialem jakies drobne okolo 20 lat temu wiec przepraszam za braki -) )

Parametry wzmacniaczy sa opisywane na 4ohmy i czasem na 2ohmy a czasem jedynie lakonicznie ze wzmak akceptuje np. 2-8ohmow

W parametrach wzmacniacza moc przy 2 ohmach jest mniejsza niz 2xmoc@4ohmy (powiedzmy podobny mechanizm jak spadek napiecia w aucie po wlaczeniu swiatel)... tak czy siak z takim budzetem na nowy szuka sie raczej dosi i ciezko szukac pieknego nowego wzmaka znanej firmy zwyciezcy testow o mocy 4x100W@4Ohm co da sie zmostkowac na 2x100+1x200)

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra koniec teorii bo ona mi tu w sumie niczego niedowodzi, rozumiem jak bym nie miał nic podane co ma z czym grać to moglibysmy sie rozwodzić na temat konstrukcji, ALE ja pytam co kupić i póki co sam sobie odpowiadam przykładami :wallbash:

Wiec jeszcze raz co polecacie 4kanałowego pod PBL60C i prawdopodobnie PB S12 :mysli:

Zna ktos ten wzmak co post wyzej wkleiłem :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...