Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Sprzęgło + koło zamachowe


criss22041991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytałem dużo postów na temat sprzęgła w tym silniku jednak dalej nie jestem pewny.

Rozleciało mi się koło dwumasowe i sprzęgło w A4 B5 1.8T AEB Quattro i chciałem przejść na jednomas bo nie widzi mi się płacić 1500zł za dwumas;/ i teraz pytanie do was:

1. Podobno pasuje koło zamachowe sztywne od A4 1.9TDI 90km czy to prawda? I mogę spokojnie takie kupować

2. Czy po takim zabiegu mam kupić docisk, łożysko i tarcze do 1.9TDI czy z innego modelu? Od razu powiem że obecnie jest 150km ale celuje w przyszłości w 190-200KM i to będzie MAX. Słyszałem coś o VR6 oraz o G60 ale nikt konkretnie nie pisał o AEB.

Prosiłbym o pomoc, bo auto stoi u mechanika i muszę zamówić części, a ja już głupieje;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega CoLo w swoim projekcie 1.8t ma jednomas zalozony. mysle ze w temacie lub u autora znajdziesz wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że sprzęgło od 1.8T nie będzie pasować do zamachu z B4...

http://allegro.pl/audi-80-b4-2-0-16-v-kolo-zamachowe-wieniec-i1715560334.html takie samo siedzie w 1Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od benzyn w Q...nigdy nie zgłębiałem tego tematu w benie. W swoim parchu mam jednomas i o dieslu mogę coś opowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przerabiał ktoś temat?? Help bo fura stoi a nie ma czym śmigać;/[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 22:32_________________________________________________Małe odświeżenie... a co myślicie o zestawach Valeo sztywne koło + tarcza, docisk, łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

criss... na SR jest kolega uki82. gadales z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na SR, uki82 mówi że kolo pasuje ale sprzęgła jeszcze nie robił...

EDIT:

Kolo jednomasowe ktore mam ma nr 026 105 271H. Pasuja chyba tez z innych mocowo 2.0 z tego co pamietam.

potrzebne sa krotsze sruby do kola, ASO SKODA 7,30zl/szt

w kole trzeba nawiercic nowe otwory na sruby bo maja inny rozstaw.

Mi to robil P Radzikowski.

Docisk jaki mam jest z silnika 7A z tarcza 240mm.

Znalazłem to na twoim topicu, ten 7A to który to silnik i z jakiego auta?? bo koło mogę mieć, śruby też, nawiercenie też dałoby radę nawet u Radzikowskiego. Ale sprzęgło wolałbym zwykłe nie wzmacnianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na SR, uki82 mówi że kolo pasuje ale sprzęgła jeszcze nie robił...

EDIT:

Kolo jednomasowe ktore mam ma nr 026 105 271H. Pasuja chyba tez z innych mocowo 2.0 z tego co pamietam.

potrzebne sa krotsze sruby do kola, ASO SKODA 7,30zl/szt

w kole trzeba nawiercic nowe otwory na sruby bo maja inny rozstaw.

Mi to robil P Radzikowski.

Docisk jaki mam jest z silnika 7A z tarcza 240mm.

Znalazłem to na twoim topicu, ten 7A to który to silnik i z jakiego auta?? bo koło mogę mieć, śruby też, nawiercenie też dałoby radę nawet u Radzikowskiego. Ale sprzęgło wolałbym zwykłe nie wzmacnianie.

R5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sprzeglo-docisk-audi-90-coupe-2-0-2-0-2-3-2-3-20v-i1693061013.html

coś takiego?? bo nie mogę znaleźć ;/

Najchętniej bym zrobił dokładnie to co masz ty, ale bez przeróbek koła i dociku, tylko seria. No i wiadomo że pewnie nowe otwory i planowanie koła to będę musiał zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co chesz dalej z autem robic. bo jak ma przyjac sporo NM to rob to co ja i nie pozalujesz ;)

Jak sie bedzie zachowywac docisk z r5 to nie wiem. 240mm tarcza juz daje sporo ale nic wiecej nie moge powiedziec.

pozatym GREGORY zna lepiej r5 i moze wie z jakich silnikow idealnie pasuje. ja wiem tylko ze z 7A, np s2 silnik ale i inne r5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie cos etka pokazuje.

ale czy wszystkie 240mm pasuja...nie mam zielonego pojecia :/

http://www.vagcat.com/epc/cat/au/ACOQ/1989/141/49/1442734/

jak sie zarejestrujesz bedziesz mial obrazek ale wystarcza Ci nr czesci.

z 7a i bodajze 3b bedzie na 100% pasowac.

Jak bedziesz szukal czesci to powiedz, ze szukasz o takich nr zamiennikow to w ktoryms sklepie cos dobiora.

Moze zagadaj do TOM77 tylko on jest na urlopie jeszcze tydzien czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwory musisz wiercic, tak samo jak ja bo dajesz taki sam setup procz wzmocnienia docisku i tarczy zbrojonej.

wywazac chyba nie ale dobrze by bylo przedzwonic do kogos kto sie zajmuje sprzeglami i zapytac.

no chyba, ze ktos potwierdzi to na 100% z klubu ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o zestawie Valeo??

http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-zamachowe-passat-3b2-1-6-ahl-anr-i1739939309.html

kończy mi się sprzęgło, samochód ma już spory przebieg więc dwumas też pewnie niedługo padnie i zastanawiam się nad takim zestawem

spokojnie wytrzyma 200km/280nm w fwd?

edit: dzięki, poprawione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, ale jak się dowiedziałem że nie można dokupić luzem samej tarczy z dociskiem to podziękowałem.

PS. Link popraw.

bzdura, można kupować same tarcze same dociski itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...