Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Sprzęgło + koło zamachowe

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Przeczytałem dużo postów na temat sprzęgła w tym silniku jednak dalej nie jestem pewny.

Rozleciało mi się koło dwumasowe i sprzęgło w A4 B5 1.8T AEB Quattro i chciałem przejść na jednomas bo nie widzi mi się płacić 1500zł za dwumas;/ i teraz pytanie do was:

1. Podobno pasuje koło zamachowe sztywne od A4 1.9TDI 90km czy to prawda? I mogę spokojnie takie kupować

2. Czy po takim zabiegu mam kupić docisk, łożysko i tarcze do 1.9TDI czy z innego modelu? Od razu powiem że obecnie jest 150km ale celuje w przyszłości w 190-200KM i to będzie MAX. Słyszałem coś o VR6 oraz o G60 ale nikt konkretnie nie pisał o AEB.

Prosiłbym o pomoc, bo auto stoi u mechanika i muszę zamówić części, a ja już głupieje;/

Opublikowano

kolega CoLo w swoim projekcie 1.8t ma jednomas zalozony. mysle ze w temacie lub u autora znajdziesz wszelkie informacje

Opublikowano
  • Autor

Rozmawiałem z CoLo kazał mi szukać z Audi 80 2.0 16V koła zamachowego, pozostaje jeszcze pytanie o sprzęgło...Czy seria 1.8T będzie pasować?? Czy kupować do b4?

Opublikowano
  • Autor

Kaliko44 czyli kupuję coś takiego co podałeś to rozumiem, tylko teraz od czego włożyć sprzegło?? od 2.0 16V z b4? wytrzyma 150km i Q??

Opublikowano

Nie jestem specem od benzyn w Q...nigdy nie zgłębiałem tego tematu w benie. W swoim parchu mam jednomas i o dieslu mogę coś opowiedzieć.

Opublikowano
  • Autor

Panowie przerabiał ktoś temat?? Help bo fura stoi a nie ma czym śmigać;/[br]Dopisany: 13 Lipiec 2011, 22:32_________________________________________________Małe odświeżenie... a co myślicie o zestawach Valeo sztywne koło + tarcza, docisk, łożysko?

Opublikowano

criss... na SR jest kolega uki82. gadales z nim ?

Opublikowano
  • Autor

Napisałem na SR, uki82 mówi że kolo pasuje ale sprzęgła jeszcze nie robił...

EDIT:

Kolo jednomasowe ktore mam ma nr 026 105 271H. Pasuja chyba tez z innych mocowo 2.0 z tego co pamietam.

potrzebne sa krotsze sruby do kola, ASO SKODA 7,30zl/szt

w kole trzeba nawiercic nowe otwory na sruby bo maja inny rozstaw.

Mi to robil P Radzikowski.

Docisk jaki mam jest z silnika 7A z tarcza 240mm.

Znalazłem to na twoim topicu, ten 7A to który to silnik i z jakiego auta?? bo koło mogę mieć, śruby też, nawiercenie też dałoby radę nawet u Radzikowskiego. Ale sprzęgło wolałbym zwykłe nie wzmacnianie.

Opublikowano

Napisałem na SR, uki82 mówi że kolo pasuje ale sprzęgła jeszcze nie robił...

EDIT:

Kolo jednomasowe ktore mam ma nr 026 105 271H. Pasuja chyba tez z innych mocowo 2.0 z tego co pamietam.

potrzebne sa krotsze sruby do kola, ASO SKODA 7,30zl/szt

w kole trzeba nawiercic nowe otwory na sruby bo maja inny rozstaw.

Mi to robil P Radzikowski.

Docisk jaki mam jest z silnika 7A z tarcza 240mm.

Znalazłem to na twoim topicu, ten 7A to który to silnik i z jakiego auta?? bo koło mogę mieć, śruby też, nawiercenie też dałoby radę nawet u Radzikowskiego. Ale sprzęgło wolałbym zwykłe nie wzmacnianie.

R5 ;)

Opublikowano

Zalezy co chesz dalej z autem robic. bo jak ma przyjac sporo NM to rob to co ja i nie pozalujesz ;)

Jak sie bedzie zachowywac docisk z r5 to nie wiem. 240mm tarcza juz daje sporo ale nic wiecej nie moge powiedziec.

pozatym GREGORY zna lepiej r5 i moze wie z jakich silnikow idealnie pasuje. ja wiem tylko ze z 7A, np s2 silnik ale i inne r5.

Opublikowano
  • Autor

Tak jak pisałem max 200KM i NM to nie wiem zalezy ile wyjdzie... ale bez szaleństw.

Opublikowano

takie cos etka pokazuje.

ale czy wszystkie 240mm pasuja...nie mam zielonego pojecia :/

http://www.vagcat.com/epc/cat/au/ACOQ/1989/141/49/1442734/

jak sie zarejestrujesz bedziesz mial obrazek ale wystarcza Ci nr czesci.

z 7a i bodajze 3b bedzie na 100% pasowac.

Jak bedziesz szukal czesci to powiedz, ze szukasz o takich nr zamiennikow to w ktoryms sklepie cos dobiora.

Moze zagadaj do TOM77 tylko on jest na urlopie jeszcze tydzien czasu.

Opublikowano
  • Autor

Ale tak czy tak otwory musze wiercić?? czy jak wywierce otwory to trzeba to wyważać jakoś czy coś?

Opublikowano

otwory musisz wiercic, tak samo jak ja bo dajesz taki sam setup procz wzmocnienia docisku i tarczy zbrojonej.

wywazac chyba nie ale dobrze by bylo przedzwonic do kogos kto sie zajmuje sprzeglami i zapytac.

no chyba, ze ktos potwierdzi to na 100% z klubu ? ;)

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Myślałem nad tym, ale jak się dowiedziałem że nie można dokupić luzem samej tarczy z dociskiem to podziękowałem.

PS. Link popraw.

Opublikowano

czyli bez rezania nic innego nie podchodzi do AEB? szkoda :thumbdown:

Opublikowano

Myślałem nad tym, ale jak się dowiedziałem że nie można dokupić luzem samej tarczy z dociskiem to podziękowałem.

PS. Link popraw.

bzdura, można kupować same tarcze same dociski itd

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.