Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Dym z pod maski, śmierdzi gumą lub plastikiem co jest nie tak?


waldi8168

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem zostawiłem siostrze na miesiąc samochód ( nie było mnie w kraju) żeby jeździła. Wróciłem po miesiącu okazało się że samochód stał 3 tygodnie na rezerwie. Sprawdziłem płyny. Płyn w chłodnicy był ok, wszystko ok oprócz oleju który zostawiłem na sstanie maximum a jak wrociłem był na minimum. Dolałem paliwa ( po tym jak naładowałem akumulator) silnik dziwnie chodził lecz pochodził chwile i było ok. Gdy silnik zaczął sie nagrzewac poczułem smród topiącego się plastiku wyszedłem przed samochód a z pod maski wydobywał się dym. Temperatura na zegarach była 90 stopni. Położyłem sie pod spód zobaczyłem prostokątną plamke ( miska olejowa była spawana przez poprzedniego właściciela). I tu moje pytanie dlaczego dymi się spod maski i śmierdzi palącym sie plastikiem albo gumom. I czy można jeździć w takim stanie bo szkoda samochodu a mechanika złapać nie mogę. \

[mod]Gdzie jest prefix!? Czy trudno jest wybrać odpowiedni wpis z pola wyboru? - poprawiłem kolejne wylądują w koszu[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że najpierw musisz przeprowadzić poważną rozmowę ze swoją siostrą :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zapytaj siostrę co się stało. Będzie łatwiej zdiagnozować. Jak się dymi z pod maski i śmierdzi spalenizną to raczej bym nie jeździł no chyba że masz AC i nie lubisz swojego auta. Jak się dymi to nie widać skąd? Ja bym sprawdził alternator na początek jak mówisz, że aku padnięte było. Może on się posypał i się ślizga pasek wielorowkowy po jego rolce bo duży opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...