Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Wymiana uszczelki pod pokrywa zaworów...


addassko

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wczoraj przy wymianie świec zauważyłem drobny wyciek z uszcelki pokrywy zaworów do jedenej ze świec - pozostałe suchutko i stad moje pytanie: czy wymiana tej uszczelki to jakiś problematyczny temat?? (uszczelke juz zakupilem w IC)

i z jaką siłą okręcić później śruby na pokrywie? na wyczucie czy kluczem dynanometrycznym? jesli kluczem dyn... to z jaka siła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wczoraj przy wymianie świec zauważyłem drobny wyciek z uszcelki pokrywy zaworów do jedenej ze świec - pozostałe suchutko i stad moje pytanie: czy wymiana tej uszczelki to jakiś problematyczny temat?? (uszczelke juz zakupilem w IC)

i z jaką siłą okręcić później śruby na pokrywie? na wyczucie czy kluczem dynanometrycznym? jesli kluczem dyn... to z jaka siła?

nie wiem jak to jest w ALT ale zazwyczaj z wymianą uszczelki pod tzw klawiaturą nie ma problemu

śruby dokręca się sie siła nie większą niż tak jakbyś dokręcał śrubokretem, któraś ze srub może nie wytrzymać jeśli założysz grzechotkę i dosyc mocno dokręcisz.

MI to się kiedyś w pierwszym moim aucie zdarzyło :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wymieniałem w A3 8L to po przyłożeniu uszczelki do pokrywy, na dolnej części uszczelki ta co przywiera do głowicy robiłem 6-8 kropek silikonem np. takim jak pod miskę olejową się stosuje, żeby uszczelka sie nie przesunełą podczas montażu. I zawsze wszystko było oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje "trzy grosze"

10Nm, z "Sam naprawiam":

2vbwkjm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziekuje za rady i pomoc :) po weekendzie bede sie za to zabieral to dam Wam znaka co i jak :):)

mas0n ale te 10Nm tyczy sie tez silnika ALT w B6-ce ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książka dotyczy B5, ale podejrzewam że akurat osłone u Ciebie trzeba też tak dokręcać. Uszczelki nie powinno się mocno dociskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wiem z ta uszczelka kapa dlatego wolalem dopytac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze teraz dopiero to dodales ;)

ale lepiej pozno niz wcale :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak smarujemy siliconem cala uszczelke czy wybrane miejsca? (koszt uszczelki 55 zl Reinz)zamiast silikonu kupilem mase uszczelniajaca (ELRING DIRKO) podobno rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zalamaniach uszczelki z reguly, w rogach/kantach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...