Skocz do zawartości
IGNOROWANY

System HomeLink - otwieranie bramy wjazdowej i garażowej


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz kolego podobnie jak ja!? czyli kodowanie bramy BISECURE ( czyli tzw zmienne kodowanie ). Stare sterowniki nie obsługują tego kodowania, ja musiałem zmienić/dołożyć sterownik do bramy na zmienne kodowanie. Dodam że bramę mam z firmy Horman

Sterownik mam fabrycznie nowy produkcja 14.12.2014

mi w hoormanie powiedzieli ze zmienne kodowanie maja od 2011 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do której wtyczki dokładamy pin w komforcie , czarnej, szarej czy niebieskiej ???

Czarna wtyka 32 PIN , mostkujemy tu przewod od przycisku w podsufitce .

Jesli posiadamy lusterko z czujnikiem wilgotności powietrza mostkujemy zaraz w wiazce kolo panela w podsufitce

Kolor kabla to żółto/fioletowy .

Czy ja to dobrze rozumiem? Jeśli mamy lusterko z czujnikiem wilgotności to nie trzeba ciągnąć przewodu przez cały samochód tylko wystarczy się podpiąć przy lusterku? Co za sygnał leci tym przewodem ze jest do homelinka i czujnika wilgotności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie czujnika wilgotności oraz Homelinka w przedlifcie jest w KOMFORT 46

Co za tym idzie komunikacja jesT tutaj po jedej linii :)

szukamy wspomnianego żółto/fioletowego kabelka w kostce lusterka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC, moglbys mi podrzucic numer sterownika do polifta? nie wiem czy dobrze uslyszalem przez telefon - 8G0 907 410? szukalem na allegro i ebay i nic nie ma wiec nie wiem czy numer mam zly czy to taki deficytowy towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa widzisz, nie ogarnąłem. Dzięki. Teraz to co innego. W tym przypadku tez trzeba zwracać uwagę na jakieś literki żeby się nie wpakować w wersje US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bramy wjazdowe np u mnie faac da sie również w tym zakodować bo zastanawiam się nad założeniem u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bramy wjazdowe np u mnie faac da sie również w tym zakodować bo zastanawiam się nad założeniem u siebie

w pierwszym poscie masz spis kompatybilnych firm w pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zanim zainwestuję miliony złotych w graty, niech mi ktoś podpowie.

Mam pilota 433,92 MHz ze zmiennym kodem Keeloq. Ktoś wcześniej pisał, że mu się nie udało odpalić Home Linka z takim pilotem. Warto dalej drążyć temat, czy odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, kilka pytan zwiazanych z poliftem:

1) ze schematu z pierwszego posta wynika ze powinienem sie wpiac w MCE we wtyczke B (czarna 32piny) w pin 17 oraz wtyczke C (brazowa) w pin 4. W obu tych wtyczkach te piny mam juz obsadzone - moze tak byc czy w polifcie jest inaczej?

2) bezpiecznik 3 rowniez mam obsadzony. jaki powinien byc numer uchwytu i bezpiecznika w polifcie?

3) w lusterku nie mam przewodu fioletowo-zoltego. mam tylko fioletowo bialy lub fioletowy. moze ktos opisac w ktorej wtyczce i ktory pin nalezy sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Polifta jest to samo podłaczenie , czyli mostkujemy z obecnymi PINAMI wg schematu z pierwszego posta.
Jesli chodzi o kabelek zołto/fioletowy to mozemy go poszukac we wtycze szyberdachu jesli go posiadamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie mam szyberdachu. sprawdzilem sobie bezpieczniki, w polifcie na tym bezpieczniku nr 3 jest fpiz*oo (tylna roleta, czujnik jakosci powietrza, czujnik elektromeechanicznego hamulca postojowego, przycisk autohold, sterownik abs) rzeczy - wiec norma, ze jest zajety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Alarm masz ? tam tez jest ten kolorek jesli nie to trzeba kabelek ciagnac do KOMFORTU :banan:

Jesli chodzi o bezpiecznik to faktycznie jest tam duzo podłaczonych sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ten pin (magistrala LIN) z ktorym sie trzeba zmostkowac to pin 7 w 8 pinowej kostce lusterka. u mnie oczywiscie jest pusty :/. alarmu tez nie mam. czyli pozostaje mi ciagnac 1 kabelek na tyl :/


ale widze, ze mam pin 32 w czarnej kostce komfortu obsadzony kabelkiem fioletowo-zoltym - czyli cos u mnie w samochodzie musi z tej magistrali korzystac. moze jest cos na przodzie, jakies pomysly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit sie wyczerpał :) jesli nie posiadasz zadnej z opisywanych opcji to mozliwe ze wtyka t32c pin 32 jest przygotowana

W ELSIE brak info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe gdzie mi ten przewod leci. no nic, pociagne ten jeden kabelek do tylu. i tak mialem tunel podnosic


ok, pospinalem wszystko, zakodowalem i mam taki blad w MCE:

Address 09: Cent. Elect. (J519) Labels: None
Part No SW: 8K0 907 063 DJ HW: 8K0 907 063 DJ
Component: BCM1 1.0 H16 0103
Revision: 09016001 Serial number: 00000686782001
Coding: 260000108074AFF21981408300001D0D6F9CC70826090221000008004401070200020024000000
Shop #: WSC 06335 000 00000
VCID: 7AF0F0B60A854FCC
Part No SW: 8K1 955 119 B HW: 8K1 955 119 B
Component: MITSUBA190913 H18 0461
Coding: 004577
Part No SW: 8U0 955 559 B HW: 8U0 955 559 B
Component: G397_RLFS H06 0002
Coding: 02005D
Part No SW: 8K0 941 531 AS HW: 8K0 941 531 AS
Component: E1 - LDS H03 0031
Part No SW: 4G0 907 410 HW: 4H0 907 410
Component: EHL2 V07.03 H30 0030
Part No SW: 8K5 941 329 HW: 8K5 941 329
H01 0031
Part No SW: 8K5 941 329 HW: 8K5 941 329
H01 0031
1 Fault Found
01330 - Central Control Module for Central Convenience (J393)
013 - Check DTC Memory
Freeze Frame:
Fault Status: 01101101
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Reset counter: 230
Mileage: 36169 km
Time Indication: 0
Date: 2015.09.08
Time: 23:30:22
dodatkowo pytanie co powinno byc ustawione dla homelinka w MMI 3G+ w /car/carbusassigment. mialem ustawione [CLAMP 15] 8/9 ale wali mi bledem 03157 - Functionality limited due to Communications Disruption i homelink w menu jest wyszarzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w jakim sensie ustawienie? co dokladnie? bledow zadnych nie ma w komforcie. kodowanie ustawilem zgodnie z tym:

Coding 07 ---> Long Coding Helper ---> BYTE 5 Bit 6 zmiana z 0 na 1

przyjal bez problemu i sprawdzalem pozniej drugi raz - zapamietal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w jakim sensie ustawienie? co dokladnie?

Musisz zmienic na opcje np. KOMFORT lub inna ( rodzaj komunikacji ) , u ciebie jest Clamp

Reszte nie pamietam, trzeba poszukac w necie screeny z green menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...