Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Lekkie szarpanie - automatyczna skrzynia biegów


SZYCHA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu (po ostrej jeżdzie) zuwazyłem wyczuwalne szarpanie (tak jak by miało koło za piszcześ) przy zmianie biegów...niepokoi mnie.

Sprawdzałem Vagiem ...brak bledów...a czuję że ja coś boli...wcześniej była bardzo plyna zmiana....(niebo)

Co powinienem sprawdzić?

Dzięks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej ...zakładam że nie był wymieniany (niedawno zakupione auto)

szarpiecie jest tylko przy zmnianie (automatycznej) z 2-go na 3-ci bieg i słychąć taki krótki cichy pisk jak przy "paleniu gumy"

na pozostałych biegach wszystko płynie działa.

Objaw szarpniecia występuje przy róznych charakterach jazdy.

Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i co to za przyczyna?

Dzięks!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skrzynia wydaje niepokojące odgłosy to raczej nie jest dobrze. Radziłbym natychmiast sprawdzić poziom i wygląd oleju. Jak jest ładny i przejrzysty ( co rzadko się zdarza ) to tylko uzupełnić braki ,a jak jest syfiasty to wymienić cały olej razem z filtrem. W wielu przypadkach w zaniedbanych ASB wymiana oleju pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.Wiem,ze skrzynia byla w moim remontowana (przez poprzedniego wlasciciela) a ja niedawno wymieniałem olej i filtr(w tym samym warsztacie co była remontowana skrzynia).Generalnie biegi zmienia płynnie, zarówno w górę jak i w dół, ale czasami przy zmianie chyba z 2 na 3 jest odczuwalne szarpnięcie...Nie wiem czy to normalne, jak sobie z tym poradzisz to daj znać co było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam to samo. Pomiedzy 2 a 3 skrzynia potrafi szarpnac. Nie szarpie, gdy w miare dynamicznie dodaje gazu - problem pojawia sie glownie na miescie, przy nizszych obrotach i predkosci. Im wolniej, tym czesciej pomiedzy 2 a 3 szarpie. Jak ruszam szybko, albo rozpedzam sie na trasie wszystkie biegi dzialaja ok.

Wymienilem olej, filtr u Lobody pod Wroclawiem - stary olej byl czysty i bez opilkow.

Znajomi sugeruja mi wymiane elektrozaworu. VAG nie pokazuje bledow.

Co jeszcze byscie sprawdzili na moim miejscu?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może czas na olej :cool1: i filtr oleju.

Zgrzelec......no nie wiem czy tam macie servis.....polecam wrocław Łaboda....drodzy ala problemów nie ma.

Elektrozawory....w warsztacie mogą ci sprawdzić...."Super" Vag do skrzyń.

Pozdrawia

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie u Lobody wymienialem olej. W Zgorzelcu nie mam serwisu i nie ufam mechanikom. Wole podjechac pod Wroclaw, daleko nie jest:)

Jutro zadzwonie do nich i postaram sie dowiedziec ile moze kosztowac taka diagnostyka automatu. Zwykly VAG nic nie pokazal.

Olej ma mniej niz 5tys.km. Przed i po wymianie bylo tak samo.

Poza tym skrzynka dziala fajnie i gdyby nie to szarpanie, to w autko by bylo idealne:)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

info:

filtr oleju do automatu podobno tylko w ASO.

120pln

kupowałem 3 tygodnie temu.

aby wymienić w 100% olej należy odkręcić miskę,ponieważ nie ma korka spustowego.

warto też z magnesu (jest właśnie na dnie miski pod filtrem)usunąć ewentualne opiłki.

piszę o automacie DMX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy pracy skrzyni multitronik jak u gobo007. Przyczyna tkwiła w silniku a nie w skrzyni zmieniono mi soft, dodano trochę koników i auto śmiga dalej płynnie a i pali mniej :>.

Tzn., że szarpało Ci przy zmianie biegów w Multi ?? :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadajesz dziwne pytania musisz trochę poczytać o multi, auto szarpało między 30 km/h a 50 km/h przy średnim przyśpieszeniu

Nie no spoko. Twoja wypowiedź sugerowała coś innego:

Kurcze, mam to samo. Pomiedzy 2 a 3 skrzynia potrafi szarpnac. Nie szarpie, gdy w miare dynamicznie dodaje gazu - problem pojawia sie glownie na miescie, przy nizszych obrotach i predkosci. Im wolniej, tym czesciej pomiedzy 2 a 3 szarpie. Jak ruszam szybko, albo rozpedzam sie na trasie wszystkie biegi dzialaja ok.

Miałem identyczne objawy pracy skrzyni multitronik jak u gobo007. Przyczyna tkwiła w silniku a nie w skrzyni zmieniono mi soft, dodano trochę koników i auto śmiga dalej płynnie a i pali mniej :>.

To mnie właśnie zdziwiło i Tobie chciałem polecić lekturę o Multi ;)

Takie chyba niedopowiedzenie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czepiajmy się szczegółów , każdy wie o co chodzi :), forum jest po to żebyśmy sobie pomagali a nie szukali haczyka :>

No to pod ten długi weekend :drunk:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem, między 2 a 3 szarpie, (ok 30-40km/h), ale gdy mocniej dodam gazu, elegancko zmienia bieg. Nie wiem w czym jest problem, filtr i olej zmieniałem rok temu, teraz mam już 30 tysi najechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze czesciowo rozwiazalem swoj problem. Kupilem litr oleju na dolewke, bo wyczytalem, ze objawy zwiazane z szarpaniem czesto wynikaja ze zbyt niskiego jego stanu.

Dolalem na poczatek 350ml i auto jest mniej "drewniane", lepiej przyspiesza i jest znacznie cichsze. Zdarza sie, ze ta nieszczesna trojka szarpnie, ale jest to ok 50% tego co bylo wczesniej.

Sprawdze na dniach stan oleju przy prawie zimnej skrzyni i zobacze, czy nie przelalem, bo teraz tylko nalalem przez korek wlewowy - bez sprawdzania:)

Zeby nie bylo rozowo, to zniszczylem tenze korek - dla potomnych numer czesci: 01M 321 432 A. Zamowilem go juz w Skodzie, koszt 14zl.

Sprobuj wiec moze dolac z 300-400ml i sprawdz, czy sie poprawilo. Od dolewki zrobilem okolo 400km i wszystko dziala super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...