Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Paruje szybka...


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Musicie mieć gdzieś wilgoć w aucie.Ja najpierw wyjął bym dywaniki i dokładnie zobaczył czy podłoga aby na pewno nie jest gdzieś mokra.Znajomy w A4 1.8 miał taki problem i okazało się że coś było uszkodzone w szyberdachu i z tyłu miał wilgotną podłogę no i w efekcie szyby miał zaparowane nawet jak auto stało. Dokładnie nie pamiętam co to było ale wydaje mi się że jakiś wężyk był zapchany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie również nie ma co oglądać bo to bez sensu paruje już tak ze 2 lata :gwizdanie:.Przez ten czas instalowane było kompletne bose,bluetootch więc podłoga boczki bagażnika itp były rozbierane wyciągane fotele rozbierane boczki drzwi.Podsufitkę też wymieniłem na czarną i ani śladu wilgoci bo po prostu jej nie ma a jest coś z układem klimy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis bylo cieplutko i sprawdzilem klime i u mnie kapie pod autko takze moja teoria sie nie sprawdzila:( Na 100% w aucie wody, wilgoci brak. Cos musi byc z ukladem wentylacji tylko co:( Dzis uzywalem troche klime (na dworze ok 28 stopni C) wylaczylem klime i nie minely 2 minuty jak przednia szyba zaczela parowac!! Normalnie porazka. Najgorzej jest jak jest cieplo i pada deszcz wtedy odparowanie na max ledwo sobie radzi:( Nie mam juz sily do tego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie parowanie jak teraz opisujesz to jest zwykłe zjawisko fizyczne i nie da rady z tym walczyć. Nawiew wydmuc**je skroploną na lamelach parownika wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie parowanie jak teraz opisujesz to jest zwykłe zjawisko fizyczne i nie da rady z tym walczyć. Nawiew wydmuc**je skroploną na lamelach parownika wodę.

W innych autach sie z tym nie spotkalem. W dodatku kuzynka ma tez A4 B6 i u niej tego niema!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz jej autem na codzień, w różnych warunkach pogodowych, przy różnej wilgotności powietrza itp. żeby to stwierdzić? To jest normalne zjawisko fizyczne, kondensacja wody. U mnie w b5, w a2, w civicu i w innych autach też nieraz zaparują szyby po wyłączeniu klimatyzacji, szczególnie gdy jest wilgotno. Zastanawia mnie tylko dlaczego u was taki objaw występuje regularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogę i wszystko dookoła suchutką. gdzie jest ten wężyk?

Nie mam pojęcia musiałbym spytać znajomego wiem że coś od szyberdachu było zapchane i mimo że w aucie było sucho to przy naprawie wylał z litr wody.Ale jeżeli nie masz szyberdachu to problem ten nie powinien występować.Ja wiem że od tamtego czasu problem ten już więcej się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem ostatnio test. Było dość ciepło na zewnątrz, bardzo wilgotno - deszczowo. Klimatronic u mnie i kumpla (A6 c5) nastawiony na 20 stopni. U niego przez 50 km trasę nic - u mnie wycieraczki co chwila bo cała szyba z przodu zaparowana... więc to chyba nie zjawisko fizyczne tylko jakiś problem z układem wentylacji tj kolega wyżej pisał

no ja nie mam szyberdachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę też nie mogę sobie z tym poradzić... zdjąłem schowek i znalazłem jakiś wężyk pod podłogą - rozłączyłem go przepchałem a później przedmuchałem i dalej to samo....

może to nie ten wężyk...?? co sądzicie??? (wężyk miał dziwne zwężenie z okrągłego na płaskie to ten? ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest ten wężyk?

Czy ten wężyk przytwierdzony jest do ściany grodziowej? Czy da radę bez kanału w warunkach zimowych odetkać ten wężyk.

Co prawda widać go po demontażu schowka przy lewej nodze pasażera, ale w którym miejscu wychodzi na zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...