Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Paruje szybka...


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Parują mi szyby kiedy jest wilgoć na zewnątrz, nawet jak działa nawiew w trybie eco, oczywiście włączenie klimy rozwiązuje problem parowania, ale nie do końca mnie satysfakcjonuje...Ktoś może coś na ten temat skrobnąć...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś filtr kabinowy? Sprawdz czy nie masz wilgotnych dywaników :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś filtr kabinowy? Sprawdz czy nie masz wilgotnych dywaników :good:

Filtr wymieniony w zeszłym roku...a dywaniki suche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś filtr kabinowy? Sprawdz czy nie masz wilgotnych dywaników :good:

Filtr wymieniony w zeszłym roku...a dywaniki suche...

Pytałem bo to najczęstsze powody parowania szyb, może już czas znowu zmienić filtr? :mysli: u mnie pomogło :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem filtr kabinowy może być powodem parowania. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw odkurzanie dywaników jak masz dużo kamieni to w nich kumuluje sie woda, a jak to nie pomoże to wymiana filtra kabinowego :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod ten temat bo mam "dziwny" problem, tzn też mi paruje szyba ale od zewnątrz :shocked: codziennie jak przychodzę rano na parking to zawsze moja tylna szyba jest zaparowana od zewnątrz na innych samochodach i szybach pozostałych jest OK. co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjmowaniu filtra sprawdź czy klapa od obiegu wew jest otwarta.. może nie pracować silniczek.. ale wtedy bardzo szybko parują i nie tylko jak jest wilgoć na zewnątrz.

klapa od obiegu..a jak to sprawdzę..?? jak wyjmę filtr to będzie widać tą klapkę..?? bo filtr jest nowy a paruje bez klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam się pod temat, przy padającym deszczu bez włączonej klimy ni rusz. Srodek suchy, filtr był niedawno wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie filtr przeciwpyłkowy z aktywnym węglem wymieniony 2 miesiące temu, (klapa otwarta jka sprawdzałem), dywaniki suche a jaka jest wilgotno to nawet nie myślę o włączeniu ECO bo szyba przedenia paruje jak cholera :wallbash: cały czas na climie :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokro macie w tych samochodach, non stop wilgoć i dlatego paruje. Jeżeli nigdzie nie leje się do kabiny woda to pozostaje wywalić dywaniki materiałowe jeżeli są i zastąpić gumą oraz sprawdzić drożność wywiewów w przestrzeni bagażnika pod tapicerką, są na wysokości zderzaka. Jeżeli są niedrożne lub boczne schowki bagażnika w avancie są maksymalnie napakowane różnymi klamotami to wentylacja kabiny może nie być prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo:( Nowy filtr kabinowy, swiezo odgrzybiona klima, gumowe dywaniki, suchutko w aucie a szyba paruje jak cholera. Wg mnie to cos jest nie tak z odplywem skroplonej wody z klimy w nawiewie. Mam wrazenie ze u mnie nie kapie woda pod autem jak jest klima wlaczona ale chwilowo niema jak sprawdzic bo trochu malo stopni na zewnatrz:( Czy Wam takze lekko przy zalaczaniu nawiewu "posmierduje"?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kilkanaście sekund wali :gwizdanie:potem jest ok, ja też nie zauważyłem skraplania wody pod samochodem a klima cały czas chodzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie jestem sam.... również jak jest wilgotno paruje mi szyba. Filtr jest ok, w środku dywaniki suche a paruje cały czas z zewnątrz... ostatnio przez prawie 100 km musiałem mieć włączone wycieraczki nawet jak nie padało bo co chwila szyba parą zachodziła :confused4:

Czy Wam takze lekko przy zalaczaniu nawiewu "posmierduje"?? Pozdrawiam

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na brak odprowadzania wody z parownika (zatkany waz odprowadzajacy wode pod auto). Na 99% jestem pewien ze to jest przyczyna parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też parują szybki a kiedyś nawet jak ostro padało to nic nie parowało. Gdzie jest ten wąż co odprowadza wodę pod autem bo nieraz tam grzebałem a nigdy nic takiego nie widziałem? Po za tym podwozie obudowane plastikiem i nie kojarzę żadnych odpływów.A myśleliście o osuszaczu klimy ,taka bańka metalowa stojąc przed autem z lewej strony zderzaka?Podobno powinno się go wymieniać co jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...