Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BPW] Szczekający pies w moim układzie napędowym ?


Kangoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moją A4 - autko odpala się normalnie, ale jak 2ką dojeżdżam do ok 35/40 km/h auto zaczyna wydawać dziwny odgłos (mi to kojarzy się z jakimś metalicznym tarciem w okolicy prawego przedniego koła, mojej żonie ze szczekaniem psów ...) a na dodatek auto przestaje płynnie jechać, trochę trzęsie jakby na chwilę traciło na mocy. Jutro nagram filmik to jeszcze dorzucę, bo dzisiaj próbowałem i na komórce odgłos tego "szczekania" się nie zapisał.

Podobnie dzieje się na 3ce i na 4ce na wyższych obrotach (2-3 tysiące) ale już znacznie mniej widoczne.

Dzieje się to tak samo na zimnym jak i ciepłym silniku, skrzynia manual, jak nie przyspieszam - problem znika.

Silnik bez czipowania więc wirusa wykluczam.

Wertując inne tematy wywnioskowałem że to może być dwumas albo przeguby ale opisy nie do końca pasują do tego przypadku

Wszystkie biegi chodzą normalnie, leciutko wskakują "na swoje miejsce" :)

Wiecie może co to może być ?

I czy znacie może kogoś z okolic Warszawy kto takie coś robi ? :)

z góry dzięki i pozdrawiam[br]Dopisany: 25 Lipiec 2011, 21:12_________________________________________________Jeden z użytkowników napisał mi w mailu że to może być zawór EGR ... dzisiaj dodatkowo zapaliła mi się kontrolka:

beznazwy1ht.jpg

czy to może być ten EGR czy to jest dpf ? bo komputer niestety nie pokazuje żadnego błędu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten znaczek to dpf jak najszybciej przeprowadź procedurę wypalania jak nie wiesz jak poszukaj na forum jest opisane jak poprawnie to zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem na forum, od razu pojechałem się przejechać - 30 km na obrotach 2200/2300 - już po 10-15 km zgasło :)

dzięki za info - uwielbiam to forum :)

a wracając do poprzedniego problemu - wie ktoś z okolic warszawy jak naprawić / wymienić to EGR ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradziłeś sobie z tym "szczeknięciem"? Pytam bo ja mam podobną sytuację, mam dopiero przejechane 88 tys i przy obrotach ok 2100-2300 przy

rozpędzaniu mam charakterystyczny objaw szczeknięcia i wtedy lekko szarpnie, jeśli będę przyspieszał dalej to jest ok, ale jak zatrzymam się np. na światłach i potem od nowa przyspieszę to objaw się powtarza... :( Ktoś wie co jak to naprawić? Czy to jest coś poważnego? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Panowie z tym szczekaniem. Wiemy coś bo u mnie od dawna jakiś burek pod machą siedzi. Bardzo mi to nie przeszkadza ale jak by się dało go z tamtąd wygonić to chętnie to zrobię.

pozdrawiam

---------- Post dopisany 18-12-2012 at 07:02 ---------- Poprzedni post napisany 30-11-2012 at 08:19 ----------

I co wszystkie psy oddaliście do azylu? Ja swojego dalej mam i miałem nadzieję że się o nim coś dowiem. Naprawdę nikt tak nie ma i nie spotkał się z takim problemem. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Michał

---------- Post dopisany 31-01-2013 at 07:38 ---------- Poprzedni post napisany 18-12-2012 at 07:02 ----------

Witam

Mam problem z moją A4 - autko odpala się normalnie, ale jak 2ką dojeżdżam do ok 35/40 km/h auto zaczyna wydawać dziwny odgłos (mi to kojarzy się z jakimś metalicznym tarciem w okolicy prawego przedniego koła, mojej żonie ze szczekaniem psów ...) a na dodatek auto przestaje płynnie jechać, trochę trzęsie jakby na chwilę traciło na mocy. Jutro nagram filmik to jeszcze dorzucę, bo dzisiaj próbowałem i na komórce odgłos tego "szczekania" się nie zapisał.

Podobnie dzieje się na 3ce i na 4ce na wyższych obrotach (2-3 tysiące) ale już znacznie mniej widoczne.

Dzieje się to tak samo na zimnym jak i ciepłym silniku, skrzynia manual, jak nie przyspieszam - problem znika.

Silnik bez czipowania więc wirusa wykluczam.

Wertując inne tematy wywnioskowałem że to może być dwumas albo przeguby ale opisy nie do końca pasują do tego przypadku

Wszystkie biegi chodzą normalnie, leciutko wskakują "na swoje miejsce" :)

Wiecie może co to może być ?

I czy znacie może kogoś z okolic Warszawy kto takie coś robi ? :)

z góry dzięki i pozdrawiam[br]Dopisany: 25 Lipiec 2011, 21:12_________________________________________________Jeden z użytkowników napisał mi w mailu że to może być zawór EGR ... dzisiaj dodatkowo zapaliła mi się kontrolka:

http://img810.imageshack.us/img810/2631/beznazwy1ht.jpg

czy to może być ten EGR czy to jest dpf ? bo komputer niestety nie pokazuje żadnego błędu ...

No i poradziłeś coś na to szczekanie. Co dokładnie z tym ERG. Wymiana/czyszczenie czy coś innego. Dajcie jakieś info bo mnie to zaczyna mierzić :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie coś, co nazwał bym raczej kichnięciem podczas delikatnego przyspieszania w zakresie obrotów 1700-2200.

W czaie tego kichnięcia występował chwilowy spadek mocy, a problem pjawiał się po dłuższej delikatnej jeździe.

Czasem było ono pojedyncze, czasem dwa z rzędu, bardzo rzadko potrójne.

Podczas dynamicznej jazdy problemu nie było :decayed: .

Poprawę sytuacji spowodowało wyczyszczenie zaworu EGR-a , ale nie wyeliminowało go całkowicie.

Po pewnym czasie wymieniłem EGR na nowy i problem zniknął na trzy latka, ale żeby nie było za pięknie, właśnie zaczyna powracać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...