Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

to jak nie ma tych kabli to co dam radę uruchomić tempomat czy multi. Ktoś wie jaka będzie potrzebna wiązka. Wszyscy piszą że tylko wymiana taśmy a teraz dochodzi wiązka czy się nie okaże później że komputer za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak nie ma tych kabli to co dam radę uruchomić tempomat czy multi. Ktoś wie jaka będzie potrzebna wiązka. Wszyscy piszą że tylko wymiana taśmy a teraz dochodzi wiązka czy się nie okaże później że komputer za słaby?

sprawdzałes jaki masz moduł u siebie ? obsługuje ci ? ( numery )

Kabelki sa do połaczenia miedzy przyciskiem a tasmą .

http://allegro.pl/wiazka-air-bag-a4-b7-b8-multi-4f0971589k-i5399688334.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o pinach 5,6,7 wtyczki D. W taśmie mam te piny a w wiązce od taśmy nie (ta która idzie gdzieś tam pod kolumnę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mówię o pinach 5,6,7 wtyczki D.

wybacz kolego ja nie jestem jasno widzem o ktora wtyke pytasz :hi:

W taśmie mam te piny a w wiązce od taśmy nie (ta która idzie gdzieś tam pod kolumnę)

Pierwsza strona watku do przeczytania jeszcze raz .

Jesli masz słaby Moduł to do wymiany

daj scan twojego Modułu kierowniczego ( adres16)

pomocne tematy :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/230779-montaz-kierownicy-multifunkcjyjnej/?p=3293282#entry3293282

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/218860-montaz-manetki-fis-pod-komputer-pokladowy/#entry3071243

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz cytawłem moje wcześniejsze pytanie na temat wtyczki D zadając pytanie o piny 5,6,7.

Wytłumaczę jeszcze raz.

Chcę uruchomić multi i tempomat kupiłem manetki z taśmą 8R0953568Q i z tyłu jest gniazdo opisane na początku wątku jako D. Są tam piny od 3-16(1i 2 brak). Natomiast we wtyczce do tego gniazda D brakuje kabli 5,6,7. Kabel ten schodzi gdzieś po kolumnie w otchłań ciemności samochodu. Czy bez tych kabli będą mi działać te funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8R0953568Q jest to tasma ( MODUL ) z POLIFTA .

Jesli chcesz ja wymienic nie bedzie pasowac do twoich manetek z 2008 roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem komplet od polifta (manetki + taśma) czytałem tutaj, że można wymienić na poliftowe. Zastanawiają mnie tylko te piny, które są w tąśmie gniazdo D 5, 6, 7 gdyż we wtyczce nie mam tych kabli i w związku z tym czy będzie mi działać tempomat, multi i ewentualnie komputer w fisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiają mnie tylko te piny, które są w tąśmie gniazdo D 5, 6, 7 gdyż we wtyczce nie mam tych kabli i w związku z tym czy będzie mi działać tempomat, multi i ewentualnie komputer w fisie

Pytaj tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b8 po lifcie , wymieniłem manetki i taśmę 8R0953568Q bo chciałem mieć tempomat i multifunkcję. Udało mi się skalibrować czujnik b85 i kontrolka od esp nie pokazuję się. Tempomat mi nie działa,w silniku 1 nie mam w byte 0 tempomatu tylko system start stop który także teraz nie działa mi , kolejny kłopot to sprężynka żółta która miga wcześniej jej nie było i błąd w silniku który nie chce się skasować czy to może wina taśmy jest uszkodzona ?. Jak zaprogramować tempomat w silniku w polifcie ?. Wcześniej oczywiście wszystko działało na starej taśmie (nie było żadnych błędów) Poniżej daję zdjęcia

31844ed884ee5fb2.png

b8d7a12e60fe8fdb.png

d678027bf734c542.png

b5c0ed092adfc88a.jpg

f93b1e1a85603036gen.jpg

fa102055abd3ab48gen.jpg

Edytowane przez Darekb101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZUKAJ w podpowedziach sterownika (silnik 01) bo kodowanie w Polifcie jest inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał to bym tak zrobił ;) , a co do reszty to jak myślisz uszkodzona taśma czym spowodowane są błędy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tasma ok

na Forum masz paru chlopaków popytaj NA SPOTACH ŁODZKICH :)

Mozesz to zakodować VCP w liscie gateway wchodzac w sterownik silnika 01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę próbował coś , ale nie wiesz dla czego system start stop przestał mi działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę próbował coś , ale nie wiesz dla czego system start stop przestał mi działać ?

a co kodowałes ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakodowałem multifunkcję i działa :) . Tempomat jak nie działał tak nie działa który bit w silniku nie mam pojęcia (w liście gateway jest kodowanie do a6 a3 ). Kierownica z wykrzyknikiem zniknęła jak przełożyłem swoją taśmę i z powrotem tamtą. Ale system start stop fault i sprężynka żółta miga nadal.


nikt nie miał takiego problemu?

Edytowane przez Darekb101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie przelaczniki zespolone do polifta sedana bez aac, czy takie podejda 4G0953502AA ??

Edytowane przez kacper___
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...