Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Odłączanie klimy przy dużym obciązeniu


szczuraz

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważalne jest przy każdej mocy i kiedy potrzebuję pełnego buta odłączam z ręki.

Bez jaj przy 413KM czujesz różnicę 5KM? No chyba że od najniższych obrotów.

Myślę, że to subiektywne odczucie - chyba że stajesz z na ćwiartkę i mierzysz czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tak jest z tą klimą. Jak obroty wskoczą na czerwone pole, to słychać takie pyknięcie jak przy włączeniu klimy i wtłoczeniu... A na panelu gwiazdka znika... Tylko nie wiem od czego to zależy, bo próbowałem na luzie żeby się wyłączyła i nie dało rady :chytry: A jak pod górkę wyprzedzałem to się wyłączyła, ale w tedy silnik miał więcej niż 90o C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwacie tego, ale w sterowniku silnika program jest tak zapisany, żeby odłączał sprężarkę na chwilę w przypadku dużego zapotrzebowania na moc silnika (gwałtowne wciśnięcie pedału gazu przy przyspieszaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważalne jest przy każdej mocy i kiedy potrzebuję pełnego buta odłączam z ręki.

Bez jaj przy 413KM czujesz różnicę 5KM? No chyba że od najniższych obrotów.

Myślę, że to subiektywne odczucie - chyba że stajesz z na ćwiartkę i mierzysz czasy.

Czuć za***iście i nie wierzę,żeby było to tylko 5KM mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwacie tego, ale w sterowniku silnika program jest tak zapisany, żeby odłączał sprężarkę na chwilę w przypadku dużego zapotrzebowania na moc silnika (gwałtowne wciśnięcie pedału gazu przy przyspieszaniu).

i to jest odpowiedź na temat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odczuwacie tego, ale w sterowniku silnika program jest tak zapisany, żeby odłączał sprężarkę na chwilę w przypadku dużego zapotrzebowania na moc silnika (gwałtowne wciśnięcie pedału gazu przy przyspieszaniu).

i to jest odpowiedź na temat :wink4:

Tylko czy tego jest pewien?, dziś napierdalałem na maxa RS-em i nic takiego nie zauważyłem, faktem jest ,że na climatroniku nie mam śnieżynki jak to było w przedliftach i nie widać kiedy się wyłącza klima.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie zauważyłem żeby mi wyłączało, poza tym nie widzę sensu, nawet nigdy nie wciskam ECON, klima nie działa tylko w zimie bo po prostu czujnik ją odłącza a tak to chodzi zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie zauważyłem żeby mi wyłączało, poza tym nie widzę sensu, nawet nigdy nie wciskam ECON, klima nie działa tylko w zimie bo po prostu czujnik ją odłącza a tak to chodzi zawsze

:shocked:

U mnie wręcz odwrotnie, tylko w korku załączam i tylko w mega upałach, inaczej szkoda mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...