Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Męczący problem z przełączaniem na LPG


marek398

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Opisze wam mój problem tak jak mogę najlepiej. Liczę że wypowie się kilka osób żebym już nie miał wątpliwości. Mam instację stag 300 silnik 1.8T. Od razu dodam że filtry są nowe, ciśnienie gazu ok, brak błędów a temperatura na przełączanie to 40 stopni( choć wiem że 35 spokojnie by wystarczyło). Mój problem przejawia sie tym że silnik zimny ciężko przełącza sie na gaz. Problemy są tylko z zimnym silnikiem bo na ciepłym jest wszystko bardzo dobrze. Sam kazałem gazownikowi ustwić te 40 stopni bo sądziłem że to pomoże. Ale jest tak samo jak poprzednio w 30 stopniach. Zimny silnik zamiast się ładnie przelączyć to gaz wchodzi w tryb awaryjny czyli przełacza się na benzyne i dopiero po kilkakrotnym ręcznym przełączeniu jest ok. Nie wiem czy to ma coś wspólnego że czasem słyszę w komorze silnika dziwny odgłos własnie gdy nie chhce się przełączyć. Jest to to taki głuchy nie zbyt głośny dźwięk (blum) - sądze że to parownik go wydaje. Na gazie przejechane jest około 30 tyś km i gaz ma około 1.5 roku. Jak sądzicie czy padł mi parownik i wstawienie jakiegoś nowego do wiekszej mocy pomoże??? Czy może lepszym rozwiązaniem była by wymiana lub czyszczenie moich czerwonych wtrysków?

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czerwone wtryski - valteki nie nadają się do twojego silnika

Po drugie to jak gaz wchodzi w tryb awaryjny to możne warto sprawdzić jaki błąd wywala?

Być może np któryś elektrozawór nie puszcza gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...