Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFF] Temperatura silnika dochodzi do 110


ellada

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy zdarzyło mi się,że temperatura silnika podskoczyła w czasie jazdy do ok 110 stopni.Włączyło się ostrzeżenie (czerwony termometr),po czym po chwili temperatura spadła.

Wymieniliśmy najpierw termostat,problem się powtórzył,później czujnik temperatury i nadal wskazówka się podnosi.Wczoraj rano okazało się,że przez noc wyciekł cały płyn chłodniczy.

Co może być przyczyną takich skoków temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepieej jedz do kogos kumatego zeby sprawdzil.Jezeli na liczniku pokazywalo 110 stponi to w realu ze 120 na 100% bylo.Moze pompa wody byc,aha jezeli termometr sie zapalil to brak plynu w zbiorniczku,a nie wysoka temperatura od tego jest zegar.Moze byc pier**la jak pompa wody a moze byc uszczelka czy nawet pekniecie blloku/glowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szukam kogoś "kumatego" w okolicy Rzeszowa kto się na tym zna.Byłam w jednym z serwisów 4 razy i ciągle mam ten problem.Niby wszystko jest w porządku,podpięli pod kompa,wszystko ma działać...a zegar nadal skacze.

Co do czerwonego termometru to zapalał się ten na środku u dołu (pomiędzy zegarami).Płyn wtedy był bo dopiero uzupełnialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze ukrecona pompa plynu chlodzacego, stad skoki temperatury. obejrz czy pod silnikiem ponizej alternatora, pod pompa plynu nie ma wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiskoza daje w d... :gwizdanie:

Ja raczej tez, ale człowiek ma nadzieje że to może jednak coś innego ;(

Przerabiam to samo już dlugiiii okres na razie niunia daje radę , ale u mnie to raczej głowica pęknięta bo jak się jeździ spokojnie to jest OK .A jak dostanie w d.... to od razu płyn wywali :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wiskoza co rozumiecie pod tym pojeciem.Kiedys wyjelem na probe wisko i bylo to samo,tylko ciut szybciej sie nagrzewal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, albo pompa, albo uszczelka pod głowicą.

Skoro płyn uciekł przez noc, może cieknąć któryś z króćców lub pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...