Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] WIATRAK OD KLIMY


Kowal77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie i Panie, mam taki mały a w zasadzie to chyba duży problem, nie działa mi wiatrak od klimy przy chłodnicy, auto zagrzane do granic możliwości a wiatrak się nie kręci, jak go ruszę ręką to zaczyna kręcić się powoli, co może być?? Szczotki?? A następne pytanie to czy da się ten wiatrak wyciągnąć bez rozbierania całego przodu??

Dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie bo sam szukałem i nie znalazłem:)

a jestem w podobnej sytuacji

za wskazania będę wdzięczny :cool1:[br]Dopisany: 04 Sierpień 2011, 19:43_________________________________________________Dowiedziałem się pocztą pantoflową że wystarczy odkręcić jedną śrubkę i wysunąć w bok i ma wyjść w dołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam w zasadzie dokładnie odwrotne pytanko. Szukałem - bez rezultatu.

W moim AJM wiatrak, ten mały od klimatyzacji kręci się non stop. Rozkręca się od razu po odpaleniu auta i zatrzymuje się dopiero po jego zgaszeniu. Nie reaguje na włączanie/wyłączanie klimatyzacji za pomocą funkcji ECON. Koledzy cóż to może być za usterka? Wielu szpeców u mnie tego nie ogarnia... hm :confused4:

Nadmienię tylko, iż po zakupie fury nie działała klimatyzacja wcale - okazało się, że sprzęgło od pompy jakoś się odkręciło i leżało jakby urwane na osłonie silnika na dole. Majster to wyciągnął, objechał szlifierką ponieważ było lekko przyrdzewiałe (zaśniedziałe) i miało widoczne takie jakby trzy "nacięcia", przesmarował śrubę jakimś specyfikiem, wkręcił na miejsce i klimka odtąd działa ładnie. Za to wiatrak permanentnie na obrotach. A może tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , wiatrak włącza się wtedy jak klima działa albo temperatura silnika jest za wysoka .

Działa wtedy jako wentylator pomocniczy do schłodzenia silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak mówią wszyscy, którzy tam zaglądali i z samej logiki tak wynika. U mnie jest obecnie tak, że uruchamia się z przekręceniem kluczyka o 6.00 rano i non toper wieje do samej 20.00 :mysli:. Za namową kolegi, dopóki nie naprawiłem klimy, odpiąłem wtyczkę od tego wiatraka i jeździłem bez niego. Ale teraz musi być załączony, bo nieuruchomiony wiatrak by nabroił jak działa klima. Jedni mówili coś o elektryce - ale co i jak nadal nie wiem... Gdzie upatrywać przyczyn tej niepopularnej chyba dysfunkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury wkręcony w chłodnice, na lewej na dole powinien być. To on zapewne jest uszkodzony i dlatego daje sygnał na wiatrak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury wkręcony w chłodnice, na lewej na dole powinien być. To on zapewne jest uszkodzony i dlatego daje sygnał na wiatrak.

też tak myślę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pierwszą wskazówkę. Będę wymieniał rozrząd w najbliższym czasie tak więc będzie dobra okazja by to sprawdzić. Oczywiście dam znać jak rezultat. W międzyczasie jeśli ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł cóż to może być i jak tę usterkę naprawić to będę się przyglądał wątkowi. Ps. Czy mowa była o czujniku temperatury OOOO Hella nr 4B0 820 539 | 7843-00 ? Takie cuś występuje na allegro po cenach 19 - 30 zł. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co jest w chłodnicy na dole po prawej stronie [br]Dopisany: 05 Sierpień 2011, 18:16_________________________________________________Dziś udało mi się do wyciągnąć (wiatrak) odkręca się jedną śrubkę jest po lewej stronie i przesunąć w bok i wychodzi .

Odkręciłem jeszcze lampę to miałem więcej miejsca , wiadomo jeszcze przewody wyczepić i jest na wierzchu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...