Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przy odpaleniu sam dodaje gazu i miga kontrolka od świec


delmaestro

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

spotkał mnie niespodziewany problem w mojej furce jechałem rano do pracy temperatura 90'c i nagle zaczęła migać kontrolka świec żarowych, silnik zrobił się słabszy o jakieś 30,40% szybko go zgasiłem po ponownym uruchomieniu silnika jak tylko odpalił to sam sobie raz dodał gazu,i tak za każdym razem przy odpaleniu dodawał gazu,z powrotem jak wracałem z pracy to wszystko było ok,ale nie wiem na jak długo bo znowu to sie może stać,czy ktoś wie co to może być za usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sam problem z moją a4 migająca kontrolka świec żarowych i przy odpaleniu wchodzi chwilowo na obroty do ok 2tys, i to sie dzieje jak silnik jest nagrzany, jak odpalam przy zimnym silniku wszystko jest ok, czy mozecie mi dac jakies wskazuwki, gdzie szukac przyczyny i jak usunąć, dzis wymienilem swiece żarowe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile razy mamy pisac to samo :rtfm:

podlacz VAG zczytaj bledy i wrzuc ich numery na forum :zemdlal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wielką checią bym to zrobił, ale jestem za granicą i nie zabardzo wiem gdzie mogę to zrobić, na forum znalazłem już dwa identyczne tematy o tym, ale nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi, wiec szukam dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wielką checią bym to zrobił, ale jestem za granicą i nie zabardzo wiem gdzie mogę to zrobić, na forum znalazłem już dwa identyczne tematy o tym, ale nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi, wiec szukam dalej :(

ale jak ktokolwiek ma tobie udzielic konkretna odpowiedz? na podstawie czego? przyczyn moga byc dziesiątki. poczawszy od czujnikow, przez elementy wykonawcze do usterek mechanicznych wlacznie.

kazde poszukiwania bez VAG-a to bieganie po omacku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wielką checią bym to zrobił, ale jestem za granicą i nie zabardzo wiem gdzie mogę to zrobić, na forum znalazłem już dwa identyczne tematy o tym, ale nikt nie udzielił konkretnej odpowiedzi, wiec szukam dalej :(

ale jak ktokolwiek ma tobie udzielic konkretna odpowiedz? na podstawie czego? przyczyn moga byc dziesiątki. poczawszy od czujnikow, przez elementy wykonawcze do usterek mechanicznych wlacznie.

kazde poszukiwania bez VAG-a to bieganie po omacku

Dokładnie, mrugająca kontrolka świec żarowych wskazuje na błąd zapisany w sterowniku, więc wymiana świec nic tu nie pomoże :polew:

... dzis wymienilem swiece żarowe. Pozdrawiam

Nawet jeśli usterka, która spowodowała błąd była chwilowa (chociaż skaczące obroty na to nie wskazują), to kontrolka i tak będzie migać aż do usunięcia błądu poprzez jego wykasowanie VAGiem.

Szukanie przyczyny bez VAGa to strata czasu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ktokolwiek ma tobie udzielic konkretna odpowiedz? na podstawie czego? przyczyn moga byc dziesiątki. poczawszy od czujnikow, przez elementy wykonawcze do usterek mechanicznych wlacznie.

kazde poszukiwania bez VAG-a to bieganie po omacku

Dokładnie, mrugająca kontrolka świec żarowych wskazuje na błąd zapisany w sterowniku, więc wymiana świec nic tu nie pomoże :polew:

... dzis wymienilem swiece żarowe. Pozdrawiam

Nawet jeśli usterka, która spowodowała błąd była chwilowa (chociaż skaczące obroty na to nie wskazują), to kontrolka i tak będzie migać aż do usunięcia błądu poprzez jego wykasowanie VAGiem.

Szukanie przyczyny bez VAGa to strata czasu :wallbash:

kontrolka miga tylko w momencie wystapienia od wystapienia bledu, wejscia ECU tryb awaryjny, az do momentu wylaczenia zaplonu, gdy blad sie powtornie nie pojawi, zostaje tylko zapisany w pamieci ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ktokolwiek ma tobie udzielic konkretna odpowiedz? na podstawie czego? przyczyn moga byc dziesiątki. poczawszy od czujnikow, przez elementy wykonawcze do usterek mechanicznych wlacznie.

kazde poszukiwania bez VAG-a to bieganie po omacku

Dokładnie, mrugająca kontrolka świec żarowych wskazuje na błąd zapisany w sterowniku, więc wymiana świec nic tu nie pomoże :polew:

... dzis wymienilem swiece żarowe. Pozdrawiam

Nawet jeśli usterka, która spowodowała błąd była chwilowa (chociaż skaczące obroty na to nie wskazują), to kontrolka i tak będzie migać aż do usunięcia błądu poprzez jego wykasowanie VAGiem.

Szukanie przyczyny bez VAGa to strata czasu :wallbash:

kontrolka miga tylko w momencie wystapienia od wystapienia bledu, wejscia ECU tryb awaryjny, az do momentu wylaczenia zaplonu, gdy blad sie powtornie nie pojawi, zostaje tylko zapisany w pamieci ECU.

No nie do końca się zgadzam... może tak jest w B6, ale w moim AFNie jak mam błąd w pamięci, to dopiero jak go wykasuję kontrolka przestaje mrugać :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich u mnie także kontrolka miga ,zapala się po wykasowaniu po jakimś czasie.Za pierwszym pojawieniem podczas jazdy wystarczy naciśnięcie pedalu hamulca, kontynuując jazdę znowu się zaswieciła i teraz już miga na okrągło podczas jazdy.Proszę o podpowiedź gdzie szukać przyczyny. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich u mnie także kontrolka miga ,zapala się po wykasowaniu po jakimś czasie.Za pierwszym pojawieniem podczas jazdy wystarczy naciśnięcie pedalu hamulca, kontynuując jazdę znowu się zaswieciła i teraz już miga na okrągło podczas jazdy.Proszę o podpowiedź gdzie szukać przyczyny. Z góry dziękuję

Bez vaginy śmiem twierdzić, że to błąd czujnika świateł stop... :gwizdanie:

Co do problemu autora tematu - strzelam, że chodzi o potencjometr pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec dziś odłączyłem wtyczkę od czujnika temperatury cieczy chłodzącej i problem znikł, przy odpalaniu ciepłego silnika ładnie pracuje, obroty nia skaczą i oczywiście kontrolka od świec żarowych nie miga, po tym wyjołem ten czujnik i okazało się ze plastikowa obudowa jest popękana, po raz pierwszy ten problem pojawił sie przy ok 30 stopniowym mrozie, wiec podejrzewam ze temperatura mogla zrobic swoje, jutro biegne do sklepu po nowy czujnik zakładam, testuje i dam znac czy pomogło :cool1:[br]Dopisany: 20 Lipiec 2008, 23:47 _________________________________________________wymienilem czujnik, pół dnia było ok, i znowu zaczeło migać, wiec podłaczyłem pod kompa i wyskoczyło:: Enigine temperature sensor G62, juz nie wiem o co chodzi?? :wallbash: Help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak zrobiłem i znowu to samo :confused4:[br]Dopisany: 21 Lipiec 2008, 21:08 _________________________________________________rozłonczylem wtyczke, i podlaczylem i znowu ok ale nie na długo,kontrolka mryga, pojechalem na kompa, i nic, przy odłączonym czujniku pali i pracuje super, juz nie rozumiem co moze byc, czujnik mam nowy, proszę :( o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, kupilem czujnik firmy Krzak, wiec dzis udalem sie do audi, zakupilem orginal, włoze jutro i skasuje błąd, dam znac puzniej, a tak pozatym to dziś pytałem ile by kosztowało zrobienie mojej audiczki w serwisie angielskim audi to koszt 100 funtów za godz pracy :rolleyes:[br]Dopisany: 22 Lipiec 2008, 19:42 _________________________________________________Zmieniłem czujnik dzis, jezdziłem, sprawdziłem, nic nie miga, silniczek równo pracuje, oby tak dalej :notworthy: Wielkie dzieki za wskazówki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...