Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Modyfikacja poduszki powietrznej na multifunckję?


woszu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy jest możliwość wymiany samej obudowy poduszki powietrznej?

Na tej aukcji dostępne są "zaślepki" z multifunkcją.

http://allegro.pl/audi-a4-8e0-air-bag-zaslepka-multifunkcja-i1740040532.html

Mam taką właśnie poduchę, i zastanawiam się czy dało by się tą obudowę przełożyć i za niewielkie pieniądze mieć poduchę z multi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet udałoby Ci się obudowę przełożyć, to do działania jej potrzebnych jest jeszcze kilka innych elementów, chyba że już wszystko masz.

Czytałeś ten wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.0

tam jest wszystko na ten temat . Wydaję mi się, że ktoś ten temat tam już poruszył i odpowiedź była, że lepiej szukać ori multifunkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek oczywiście widziałem, ale nie przeglądałem całego bo spory jest:) Jestem właśnie po wymianie modułu kierownicy i montażu tempomatu.

Teraz mi się zachciało kiery multi, ale jak to zwykle bywa mam za mało $$ na ori poduche.

Wiem że będę jeszcze potrzebował taśmę do multi, ale od czegoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek oczywiście widziałem, ale nie przeglądałem całego bo spory jest:) Jestem właśnie po wymianie modułu kierownicy i montażu tempomatu.

Teraz mi się zachciało kiery multi, ale jak to zwykle bywa mam za mało $$ na ori poduche.

Wiem że będę jeszcze potrzebował taśmę do multi, ale od czegoś trzeba zacząć.

Oprócz poduchy, będziesz jeszcze potrzebował: taśmę do multi (tak jak napisałeś), wiązkę poduszki do multi (od zwykłej jest inna), moduł w kierownicę, i taśmę do połączenia przycisków z modułem w kierownicy. Powodzenia w kompletowaniu gratów :wink4:

Przerabiałem ten sam temat tylko ja kupiłem kierownicę z multifunkcją prawie kompletną, brakowało w niej wiązki do poduszki. Trochę zeszło mi się na poszukiwaniach używki już byłem skłonny kupić w ASO. Z modułem w kierownicę i taśmą też może być problem.

Moim zdaniem lepiej szukać kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł z obsługa multi już mam już mam. Nawet podgrzewaną kiere mogę założyć;]

Zostały by tylko te taśmy. Napisałem do gościa z tego linku z allegro i odpisał mi, że poducha jest przynitowana do obudowy 6-ma nitami. Trzeba by je rozwiercić i przynitować nową poduchę. Nie byłby to wielki problem. Tylko została im jakaś zielona, więc tej na pewno nie kupię. Ale na przyszłość muszę pomyśleć, bo całe poduchy sobie nieźle cenią....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że masz już moduł, który siedzi w środku w kierownicy. :naughty:, nie ten do którego wpinasz manetki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moduł w środku kierownicy? Wyciągałem przecież kierownicę i tam jest poducha, ślizg i kabelki łączące go z poduchą. Żadnego innego modułu w środku kierownicy nie widziałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moduł w środku kierownicy?

tzw trapez

1. przyciski masz?

2. w poduszce multi jest jeszcze płytka do ktorej podlacza sie taśmami przyciski, potem z tej plytki idzie tasma do modulu(tzw trapezu). Z tego modułu wychodzi łącze do taśmy(slizgu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moduł w środku kierownicy?

tzw trapez

1. przyciski masz?

2. w poduszce multi jest jeszcze płytka do ktorej podlacza sie taśmami przyciski, potem z tej plytki idzie tasma do modulu(tzw trapezu). Z tego modułu wychodzi łącze do taśmy(slizgu).

:good:

Jaki moduł w środku kierownicy? Wyciągałem przecież kierownicę i tam jest poducha, ślizg i kabelki łączące go z poduchą. Żadnego innego modułu w środku kierownicy nie widziałem....

Czytać czytać jeszcze raz czytać, a później działać, podałem Ci link do wątku w którym jest wszystko napisane, może trochę długi, ale nic nie ma lekko. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat czytałem, ale pod kątem instalacji tempomatu. Jak widać, do kiery multi trochę rzeczy trzeba skompletować, więc długa droga przede mną;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat czytałem, ale pod kątem instalacji tempomatu. Jak widać, do kiery multi trochę rzeczy trzeba skompletować, więc długa droga przede mną;]

Lepiej kupic ori poduszke z multi. Skladanie tego z czesci moze byc bardzo czasochlonne i kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki moduł w środku kierownicy? Wyciągałem przecież kierownicę i tam jest poducha, ślizg i kabelki łączące go z poduchą. Żadnego innego modułu w środku kierownicy nie widziałem....

Ja u Siebie zakładałem, zakupiłem od razu poduszkę z przyciskami, tasiemki, trapez i taśmę, 300zł stresu nie było, czytanie wątku o wymianie modułu i tak Cię czeka, bo trzeba taśmę zakodować, pozatym robota bezstresowa, tylko zwróć uwagę na poprawne wpięcie wtyczkek, ja u siebie musiałem na drugi dzień znów rozbierać, bo wtyczka się wysunęła od poduchy :kox:

Jakby co mogę Ci fotke trapezu wysłać

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie to nie problem. Tylko zgromadzić wszystkie tajle, jak się $ nie ma na to:)

Ale nie spieszy się, pomalutku, poczekam na okazje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać nr katalogowy tasiemki od przycisków do złącza 12 pinowego (w kierownicy). Może ktoś wie iloma przewodami idzie sterowanie z przycisków poduszki do radia i czy wpina się w moduł kierownicy (niestety mam tylko "gołe" złącze iso).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie w A4 od środy zagościła MF i tempomat.

Montaż i kodowanie przebiegły bez problemów dzięki odpowiedniemu przygotowaniu się do tematu, wiadomościom w tym wątku i "gratom" od użytkowników forum A4.

Ponieważ poszukiwanie informacji i skompletowanie niezbędnych części, trochę czasu mi zajęło postanowiłem dla kolejnych osób planujących taka modyfikację, trochę to ułatwić:

Wszystkie niezbędne części do zamontowania kierownicy MF zamiast standardowej czteroramiennej w b6 wraz z dołożeniem tempomatu.

Poniżej podaję numery i zdjęcia poszczególnych elementów (bardzo pomocne przy kompletowaniu):

1). Poduszka z MF: 8P0 880 201 K

2). Moduł kierownicy: 8E0 953 549 L lub 8E0 953 549 N (nie S i nie F)

3). Taśma kierownicy: 8E0 953 541 D lub 8E0 953 541 E (16 pinowa)

4). Wiązka do Airbaga: 8E0 971 589 S

5). Moduł trapezowy (montowany w kierownicy): 61340390B

6). Wiązka do MF: 8Z0 971 589 E

7). Manetka do tempomatu: 8E0 953 521 D

http://e-nexto.com.pl/AUDI/a4/mf-foto2.jpg

Montaż i kodowanie jak w pierwszej wiadomości tego wątku.

W razie pytań lub problemów piszcie - pomogę...

PS - Efekt u mnie:

http://e-nexto.com.pl/AUDI/a4/mf.jpg

Już mam tu pięknie kolega opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat z tym trapezem w kierownicy, może ktoś wie czy trapez jest zwykłą przejściówką 14 pin (zielona taśma od klawiszy) na 8 pin (taśma airbag, w praktyce 7 przewodów wykorzystanych = 6 przycisków + masa). Może ktoś ma dostęp do tego i może "przedzwonić" miernikiem które piny z wtyczki 14 (biała) odpowiadają tym z wtyczki 8 pinowej (zielonej). No chyba, że w trapezie jest układ elektroniczny na półprzewodnikach to wtedy nie da się tego obejść. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

tasmaf.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trapezie jest uklad elektroniczny. Swego czasu nie bylo problemu ze znalezieniem na allegro tego elementu. Ogladaj gole(bez poduszki) kierownice od B6, bo sprzedajacy zostawia wlasnie ten element w kierownicy.

---------- Post dopisany at 15:56 ---------- Poprzedni post napisany at 15:51 ----------

Tu masz kiere z modulem. Moze modul ma na innej aukcji, bo pisze ze cena bez

KIEROWNICA SKORA SZARA AUDI A4B6 (2616540935) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 15:57 ---------- Poprzedni post napisany at 15:56 ----------

Tu calosc w dobrej cenie

Kierownica audi a4 b6 Airbag Multifunkcja Skóra (2682458787) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany at 16:00 ---------- Poprzedni post napisany at 15:57 ----------

Jest i trapez

MODUŁ STEROWNIK KIEROWNICY TRW 61340390B A4 8E B6 (2660448542) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy jest możliwość wymiany samej obudowy poduszki powietrznej?

Na tej aukcji dostępne są "zaślepki" z multifunkcją.

Woszu udało Ci się przełożyć tą zaślepkę multi, dziś dowiedziałem się od sprzedawcy, że jest to niewykonalne, nie wiem na ile w tym prawdy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...