Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Turbosprężarka Gtb1756vk do 1,9 TDI


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich niedowiarkow ze z programem mozna robic wszystko jak wie sie czego chce zamieszczam to:

http://images40.fotosik.pl/1238/04331547ac73d405.jpg

Wszystko zaplanowane, a kolegow nie rozumiejacych prosze o nie udzielanie wypocin nad sensem talowego dzialania :hi:[br]Dopisany: 02 Grudzień 2011, 13:28_________________________________________________

moze sie nie znam, ale chyba sprzeglo bardziej dostaje z dolu, a nie powyzej 2000 obr :gwizdanie:

u tymka w starym dzodzowozie 1.9AWX jest tak, ze turbo powyzej 2,5tys laduje 2bary i przez to sprzeglo sie juz slizga,mimo ze jest to chwilowe doladowanie.

dlatego ucialem boost wlasnie

Sachs Performance? A dwumasik seria?

to zestaw dwumas ze sprzeglem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evolution chcialbym zobaczyc jak na 3biegu to turbo sie zbiera,bo wiadomo ze na wyzszym biegu szybciej wymagany boost zlapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie interesuje reakcja przy 1500obr na 2 biegu...

w moim E46 po wyjściu z ciasnego zakrętu nie ma czym jechać na drugim biegu i od 1500 do 2000obr jest totalna zamuła, o wiele wiele gorsza niż w VAG'u spowodowana konstrukcją dolotu i wielkością IC..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działacie coś w temacie bo jakoś cicho się zrobiło :)

Wsadzał ktoś może w końcu to turbo do A4 B5 AFN / AVG ?

moze bedzie sie robic, pytanie u kogo :P

a mnie interesuje reakcja przy 1500obr na 2 biegu...

w moim E46 po wyjściu z ciasnego zakrętu nie ma czym jechać na drugim biegu i od 1500 do 2000obr jest totalna zamuła, o wiele wiele gorsza niż w VAG'u spowodowana konstrukcją dolotu i wielkością IC..

Ta turbina robi dobrze z niskich obrotow, budzi sie tez zdrowo po klepnieciu wiec....

evolution chcialbym zobaczyc jak na 3biegu to turbo sie zbiera,bo wiadomo ze na wyzszym biegu szybciej wymagany boost zlapie

jak muszka nakreci sie to jakis film bedzie. Ode mnie moge tylko powiedziec ze nawet na jedynce budzi sie bardzo dobrze gdyz zrzuca z deski wszystko po przyklepaniu jedynki z rolki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działacie coś w temacie bo jakoś cicho się zrobiło :)

Wsadzał ktoś może w końcu to turbo do A4 B5 AFN / AVG ?

Ja zbieram akcesoria do montazu, paczka leci do mnie z uk. jak dojdzie to zobacze co mi wyslali i kupie turbo. planowany montaz jezeli wszystko bedzie ok na przelomie roku jak bede w pl. mowa o gtb2260vk

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie oprocz tego ze bym kupil i zalozyl ta turbawke i fmic to jaki program do tego dobrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie oprocz tego ze bym kupil i zalozyl ta turbawke i fmic to jaki program do tego dobrac?

Jak to jaki? Jedziesz do kogos ogarnietego w temacie i on zajmie sie wszystkim.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tej turbawki to wymagane sa jakies modyfikacje przed zalozeniem jej czy po prostu zakladamy tak jak brd?? ona slyszalem ze pozno wstaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno wróciłem z garażu ... montuję gtb1756vk do swojej A4 B5 AFN i powiem że nie jest lekko.

Po przeróbkach turbiny i montażu na kolektorze nie zostało dużo miejsca na obudowę filtra, oprócz tego muszę przedłużyć rurkę odpływową oleju. Turbo siedzi bardzo blisko podłużnicy.

Jak wszystko złożę to porobię zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno wróciłem z garażu ... montuję gtb1756vk do swojej A4 B5 AFN i powiem że nie jest lekko.

Po przeróbkach turbiny i montażu na kolektorze nie zostało dużo miejsca na obudowę filtra, oprócz tego muszę przedłużyć rurkę odpływową oleju. Turbo siedzi bardzo blisko podłużnicy.

Jak wszystko złożę to porobię zdjęcia.

czekamy :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się na krótko kontrolnie odpalić. W poniedziałek muszę jeszcze przerobić wydech bo musi iść nieco wyżej i próba drogowa. Obiecane fotki będą w przyszłym tygodniu, wpierw muszę wszystko dopiąć.

Walczy może ktoś jeszcze z tą turbiną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczy może ktoś jeszcze z tą turbiną?

Jak pisalem wczesniej ze bede walczyl, czekam na paczki z gratami.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie więcej zdjęć, te robione dzisiaj po złożeniu całości. Po testach wyciągnę jeszcze raz obudowę filtra i zrobię bardziej dokładne. Z takich przeróbek to: oczywiście siłownik sterowania zmienną geometrią, wydłużyć przewód odpływu oleju od turbo, redukcje 55>45 wejście turbiny (powietrze).

Przerabiałem wydech od turbiny (trzeba było go trochę dźwignąć bo wylot z turbo jest trochę wyżej niż seria, spowodowane to jest układem muszli, widać to na tym zapożyczonym zdjęciu

0240d.jpg

a tu VNT15, część gorąca wychodzi prostopadle do osi a w gtb jest odchylona

12092011051.jpg

DSC03728.jpg

DSC03730.jpg

DSC03735.jpg

DSC03731.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ten AFN teraz na tej turbawce?? Jakieś pomiary mocy/momentu, logi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...