Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Błąd abs, esp po montażu hid


lemon_lmn

Rekomendowane odpowiedzi

Wita. Wiem, ze ten temat był już poruszany,ale nie dostalem konkretnej odpowiedzi. Miałem juz kiedys zestaw hid (zwykłe grube przetwornice) ale nie były one schowane pod lampa, wtedy było zero jakiegokolwiek błędu. Już jakiś czas temu zamontowałem nowy zestaw hid (tym razem cyfrowe przetwornicy typu slim z wbudowanym warning cancellerem) i schowałem je pod lampą. Co jakiś czas, zazwyczaj, gdy na zewnatrz jest zimno i żarnik jest zimny wywala mi bład ESP ABS i cała choinka na fisie dotycząca hamulców. MAM ZROBIONE KODOWANIE VAGIEM NA XENON. Oczywiście błąd gasnie po ponownym odpaleniu auta. Nie wiem gdzie szukać przyczyny - w instrukcji hid zalecaja wymiane bezpiecznika na wieksza wartość - to cos pomoże? Czy problem jest spowodowany zwiększonym poborem prądu przez przetwornice czy np przetwornica sieje zakłócenia a jest za blisko pompy ABS ? Ma ktoś jakiś pomysł jak temu zaradzić? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddal przetwornicę od sterownika pompy i wtedy się zobaczy :rolleyes:

Na elektrodzie czytałem podobny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak udało Ci sie rozwiązać problem jakie hidy kupiłes za ile bo tez chce kupic ale nie wiem jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałam problem błędu esp i spadku napięcia w instalacji po montażu hidów.

1. Podpiąłem masę z przetwornic bezpośrednio do masy samochodu (błąd występował bardzo rzadko raz na 3 tyg) ale nie chcąc mieć żadnych błędów postanowiłem:

2 Zamontować przekaźnik 12v 30/40 amper który bezpośrednio przekazuje napięcie z akumulatora na przetwornice przy załączaniu świateł plus dwa bezpieczniki 30a dla bezpieczeństwa

Od tej pory nie ma żadnych błędów i jestem pewien ze hidy nie zniszczą mi instalacji bo po instalacji ich działy sie różnie dziwne rzeczy teraz jest wszystko OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie mam taki sa problem ale juz wiem jak to rozwiazac po przeczytaniu tutaj informacji:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...