Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Brak mocy i przyspeszania, czy to EGR?


DN11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mam problem ze swoim autem, czasem przy przyspieszaniu traci moc, szarpie oraz mocno buja na postoju, nierówna praca silnika. Byłem u mechanika stwierdził różnicę na pompowtryskiwaczach, 1 pracował powyżej normy, zamienił miejscami 1 z 2 oczyścił i skasował błąd. Teraz praca silnika jest równa ale z przyspieszaniem mam znów problem. Pytałem się go czy może zawór EGR, odpowiedział, że on nie ma wpływu na przyspieszanie tylko na czystość spalin. Po analizie wpisów na forum mam wątpliwości czy ma rację. Czy warto kupować nowy zawór, czy próbować czyścić? Przebieg samochodu 186 tys. km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz czy nie jest zawalony syfem, bo bywały tak uwalone ze nie było przepływu :hi: [br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 19:32_________________________________________________pompki wytrzymują kolo 200tys i zbiera się duży wydatek :gwizdanie:[br]Dopisany: 10 Sierpień 2011, 19:33_________________________________________________A i możesz mieć zatkany wydech poczytaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kplego ja miałem problem z EGRem tak się zawalił syfem,że oderwała się klapka od trzpienia prowdniczki i pozostała niedomknięta.Objawy były inne auto się dławiło dodawałem gazu kilka razy chmura czarnego dymu gasło na światłach.Wymieniłem zawór EGR na nowy jak ręką odjął problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...