Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Jak pomóc turbinie ?


rotter

Rekomendowane odpowiedzi

a nie prościej wydłubać wkład i zostawić puchę?

Może i prościej, ale jak wydłubiesz środek i zostawisz pustą puche to będziesz słyszeć "rzężenie" z okolicy katalizatora, jest to dzwięk który nie należy do powołanych i napewno nie jest przyjemny. Wytwarzają go spaliny wirujące w pustej puszce. Rozwiązanie jest tylko jedno- Wstawka. Wtedy wszystko będzie oki.

761012frontpipestainlesxf2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zdjęcie piękne tu zamieściłeś czyli wynika że zamiast kombinować można kupić fajową rurę fajowe aż poszukam na allegro no bo po co robić coś co jak by było w miare tanie można kupić poszukajcie panowie jak wam się chce może znajdziecie co ciekawego to dajcie znać :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Który model cie interesuje??

a interesuje mnie oczywiście AEB, o którym mowa w temacie :)

Może i prościej, ale jak wydłubiesz środek i zostawisz pustą puche to będziesz słyszeć "rzężenie" z okolicy katalizatora, jest to dzwięk który nie należy do powołanych i napewno nie jest przyjemny. Wytwarzają go spaliny wirujące w pustej puszce. Rozwiązanie jest tylko jedno- Wstawka. Wtedy wszystko będzie oki.

ja wszystko doskonale rozumiem i znam z autopsji. :)

Zmierzam do pewnej ważnej kwestii, którą rozwinę jak się dowiem jaka jest średnica wydechu w omawianym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.supersprint.com/a_prodotti.asp?modello=auda440

Tutaj możesz kupic artykuły supersprint: http://www.sklepmoto.pl/szuk.php

Sam stwierdz czy opłaca się spawać :naughty:

Możesz też poszukać na necie, w wielu sklepach internetowych sprzedawają te artykuły.

Ogólnie polecam SuperSprinta choć jest drogi. Mam końcowy tłumik "Magnum OO 90" . Daje piękny dźwięk kiedy przypałuje. A jak jade spokojnie to go nawet nie słychać pomimo, że nie mam nic tylko ten tłumik :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to się tak opłaca. Za wspawanie rurki w miejsce katalizatora zapłacisz co najwyżej 200PLN. Jakby nie patrzeć mniej niż połowa ceny Supersprinta, a efekt dokładnie taki sam. W końcu to tylko kawałek rurki. Ja u siebie mam pociągniętą jeszcze dłuższą rurkę, aż do pierwszej plecionki, czyli nie mam w ogóle drugiej flanszy. Akurat udało mi się znaleźć w bałaganie kawałek oryginalnej rury wydechowej z jakiegoś busa o odpowiedniej średnicy i idealnie pasujących wygięciach. Czyli bez żadnych kombinacji elegancki DP kończący się jakieś 10 cm za drugą flanszą.

Jeżeli chodzi o sondę lambda, to w AEB możesz spokojnie wyciąć kata zaraz za nią. Jest na tyle miejsca, żeby zrobić cięcie i przyspawać tam nową rurkę. Średnica tego kawałka od flanszy jest nawet trochę większa niż 2,5", ale nie stanowi to problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już zrobione tak że działa wszystko na medal temperature też ładnie trzyma i nie narzekam już na brak mocy w pełni 150 dzikich rumaków kat też bez problemów popłyną tak że jeszcze zegar od doładowania zapodam sobie i będę się wpatrywał w niego :chytry::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyt.: "jak wydłubiesz środek i zostawisz pustą puche to będziesz słyszeć "rzężenie" z okolicy katalizatora, jest to dzwięk który nie należy do powołanych i napewno nie jest przyjemny. Wytwarzają go spaliny wirujące w pustej puszce. Rozwiązanie jest tylko jedno- Wstawka. "

Producent wymyślił tę "puchę" nie bez powodu - tam rozprężają się spaliny i tam powstaje fala uderzeniowa, związana z wybucgem w cylindrze - fala uderzeniowa (zjawisko falowe) zaprojektowane przez producenta jest jednym z elementów parametrów pracy silnika i jest związane z płynnością spalania. Ja bym puchy nie wywalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kotlet :polew:

to zostaw puche i pochwal sie doznaniami podczas jazdy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...