Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kontrolka świec żarowych


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem jak w temacie (wiem że juz takie były) a mianowicie od paru dni zapala mi się kontrolka grzania świec tyle że w dziwnych sytuacjach bo nie zapala się chwile po odpaleniu silnika jak to było opisywane w innych wątkach ale u mnie kontrolka potrafi się zapalić podczas dłuższej jazdy. Ponowne odpalenie silnika usuwało problem i kontrolka znowu nie migała przez dłuższy czas. Jadąc na urlop nie było problemu. Problem pojawił się podczas pobytu i powrotu. Zrobiłem dziś kilka krótkich kursów i nic.

Podpięcie przeze mnie Vag'a wykazało błąd położenia pedału hamulca (numeru błędu nie pamiętam) i nic więcej poza tym błędem. Dodam że mam uszkodzoną jedną fajkę na świecach żarowych ( oderwany kawałek gumy) przez co fajka nie trzyma się świecy ale to już było odkąd mam auto i akurat z tym nie było jakiś problemów prócz gorszego odpalania na mrozie (świece nówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego własnie mnie to zastanawiało czy kontrolka świec ma coś wspólnego z tym. Trzeciego światła stopu nie mam. Podłącze jeszcze raz Vag'a i zobaczę czy błąd wrócił.[br]Dopisany: 16 Sierpień 2011, 18:49_________________________________________________Wywaliło mi bezpiecznik świateł stop, założyłem nowy i znowu wybiło jak nacisnąłem pedał hamulca :disgust: słychać było ino "pstryk"

Czy walnięty czujnik pedału hamulca moze powodać spięcie na bezpieczniku?

W końcu mi ktoś do życi wjedzie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku, mam dokładnie taki sam problem w swoim aucie, tylko,że u mnie jak się ta kontrolka zaświeci to samochód odrazu robi się "mół" tak jak by pedał gazu nie działał, ani przyśpieszyć ani cokolwiek zrobić, tylko mruga i mruga, 3 razy podłanczałem pod Vag'a i....... nic ;( pytałem się mechaników i także nie wiedzą, doradzili mi, że jak się tak dzieje to wyłączyć i włączyć silnik i problem znika, a może ktoś z forumowiczów miał taką przypadłość i może nam pomóc :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Tomku, mam dokładnie taki sam problem w swoim aucie, tylko,że u mnie jak się ta kontrolka zaświeci to samochód odrazu robi się "mół" tak jak by pedał gazu nie działał, ani przyśpieszyć ani cokolwiek zrobić, tylko mruga i mruga, 3 razy podłanczałem pod Vag'a i....... nic ;( pytałem się mechaników i także nie wiedzą, doradzili mi, że jak się tak dzieje to wyłączyć i włączyć silnik i problem znika, a może ktoś z forumowiczów miał taką przypadłość i może nam pomóc :good: :good: :good:

:vaglogi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4-TomekAutor prawdopodobnie masz walnięty czujnik stopu ten przy pedale hamulca ,może wywalać bezpiecznik jesli to nie czujnik to masz gdzes zawarcie

schwartz jeśli nie ma błędów to tylko logi ale pewnie cos z nastawnikiem sie dzieje pompy wtryskowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego schwartz jeżeli jeździsz modelem B7 to nie szukaj ani nastawnika ani pompy wtryskowej bo jej tam nie ma. Auto przechodzi w tryb awaryjny i zapisuje powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...