Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Czy ktoś ma informacje na temat zużycia oleju?


powaguspisz

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy może ktoś ma informację na temat tego jakie są ilośći pobrania oleju silnikowego w aucie B6 ASN 3.0 auto z gazem jest około 1 miesiąca. Zrobiłem po wymianie oleju 2 tyś, km i na tym dystansie pobrało mi około 400 ml oleju, czy to dopuszczalny stan ?? Zalaną mam oliwę 0W30 żaciutki wiem ale taki był zalewany no i do tego czytałem ze na gazie jest wyższa tem. spalania i może brac troszkę oliwkę czy to jest prawda, kto fachowo się wypowie będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnimy czasy nigdy Ci nie ubywało płynu chłodzącego ? Obstawiam uszczelniacze zaworowe a co do oleju to lał bym 5w40 np Motula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam autko około 3 miesięcy,. robiłem rozrząd, zmieniałem płyn ale nic nie bierze i nie ubywa, przewaliłem 4 tyś km, i nic nie dolałem nawet kropelki.

Czytałem troszkę dowiadywałem się i każdy potwierdza tą samą teorię rzadki olej mam ale tak był lany i tak chce zostać jak najdłużej a że na gazie jest większa temp. w komorze spalania będzie troszkę oliwki brał, uszczelniaczy zaworowych w V6 tak szybko nie wywali, zwłaszcza ze do tej pory była sama benzyna ale zdecydowałem się założyć gaz z racji cen paliw. Auto nie dymi, nie smali oliwą rura jest czysta, a wiec zostaje pojeździć na paliwie i poobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze mi 0,2-0,3 na 1000 przy jeździe średnio 140km/h, a więc tak jak myślałem i tak jak słyszałem ze po prostu trzeba pilnować oleju bo lubi troszkę go ubyć.

Auto jest ze Szwajcarii i niestety ale tołku nie mogę dojść z instrukcjami z miłą chęcią zakupił bym w języku polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ostatnimy czasy nigdy Ci nie ubywało płynu chłodzącego ? Obstawiam uszczelniacze zaworowe a co do oleju to lał bym 5w40 np Motula.

to chyba by wtedy kopcila podczas hamowania silnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnować oleju i po zabiegu :wink4:

str.jpg

tu masz jaka powinna być specyfikacja oleju dla twojego silnika. Ja zmieniłem u siebie ( fakt 2.0 ALT) na Mobil 1 5W30 ESP formuła i motorek ograniczył apetyt na olej, zrobiłem już prawie 2000 i dalej max. Więc może spróbuj.

P.S. olej miałem od TOM 77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja leje 5w50 mobil 1 i wymieniam co 15 tys a nawet czasami wcześniej,ale ty lejesz za rzadki olej prawie jak woda powinieneś zmienić moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...