Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALT] Pytanie o swap na 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje, jestem posiadaczem samochodu z silnikiem ALT i chce go zmienić na silnik 1.8T i mam pytanie czy to jest możliwe, a jeśli tak to na co muszę zwrócić uwagę przy doborze silnika. Jak jest z mocowaniami tych silników i co ze skrzynią

Opublikowano

Było pytanie na temat zmiany 1,8 na 1,8T w B5 i ogólnie wyszło że za dużo przeróbek ogólnie da sie zrobić ale najlepiej trzeba by posiadać całą drugą a przynajmniej cały przód na swapa. Wiec myśle że u ciebie bedzie podobnie. Ogólnie wszyscy odradzali. Duże koszta.

Opublikowano

Najlepiej kupić kompletny BFB lub BEX, bo będą najświeższe, albo coś z Exeo. Do tego musi być sterownik silnika, wiązka silnika, intercooler, mocowania i poduszki silnika, rury intercoolera, kompletny wydech no i prawdopodobnie skrzynia biegów

Opublikowano

Witam wszystkich przeszukałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje, jestem posiadaczem samochodu z silnikiem ALT i chce go zmienić na silnik 1.8T i mam pytanie czy to jest możliwe, a jeśli tak to na co muszę zwrócić uwagę przy doborze silnika. Jak jest z mocowaniami tych silników i co ze skrzynią

W którymś z wątków pojawiła się koncepcja, że jest możliwy i to dosyć prosto, swap na 2.0 (T)FSI. Bloki podobno te same, kwestia zmiany silnika, kompa i podłączenia :cool1:

Opublikowano

W którymś z wątków pojawiła się koncepcja, że jest możliwy i to dosyć prosto, swap na 2.0 (T)FSI. Bloki podobno te same, kwestia zmiany silnika, kompa i podłączenia :cool1:

Fakt... czytałem o tym w zeszycie do samodzielnego kształcenia :cygaro:

Opublikowano

Jeśli upierasz się na swapa to jedyna opcja jaka jest sensowna bo sam to przeliczałem i kalkulowałem i przerabiałem i robiłem, to kupienie ANGOLA lekko draśniętego, przerzucenie wszystkiego i sprzedanie reszty na części. Wychodzi się na zero albo nawet idzie parę złotych zarobić :naughty:

Opublikowano

ee tam jak dobrze trafisz i masz kogoś sensownego do swapa to po sprzedaniu swoich części myślę że w 2000 sie zmieścisz spokojnie.

na forum były ostatnio dwa zestawy całe na swapa 1.8t za 2500zł[br]Dopisany: 25 Sierpień 2011, 18:54_________________________________________________poszukaj dobrze to spokojnie sie zmieścisz pogadaj z Nosbem może coś ma takiego.... mój już komuś zeswapował ale może coś mu sie trafi

Opublikowano
  • Autor

koledzy nikt z was nie wie czy trzeba dużo przerabiać w mojej Adeli żeby ten 1.8t włożyć ?? Gdzieś ktoś pisał ze te silniki maja takie same mocowania i tego nie trzeba ruszać. Jak wy sądzicie??

Opublikowano

abdul81 może swój motor mu sprzedaż

Opublikowano

co do kosztów to zależy czy chcesz robić to sam?? czy zlecić jakiemuś mechanikowi? Bo jeśli ta druga opcja to z kasą może Cie wyjść sporo i wiadomo jak to po swapie zawsze z czasem wyjdzie to i owo do zrobienia - w przypadku gdy ktoś Ci to zrobi będzie z Ciebie ciągnął kasę niestety za każdą pierdołe...

Opublikowano

abdul81 może swój motor mu sprzedaż

no tylko kolega chce chyba lajtowo zrobić ze 150kucy a nie ponad 300 :mysli:

no ale jeśli był by chętny na 2.7 po sofcie to chętnie sprzedam cały kompletny swap i przynajmniej mocy nie będzie mu brakować hehe

tylko nie wiem czy przepaść jaka jest w spalaniu między jego silnikiem a moim go nie zwali z nóg :polew:

Opublikowano

abdul81 może swój motor mu sprzedaż

no tylko kolega chce chyba lajtowo zrobić ze 150kucy a nie ponad 300 :mysli:

no ale jeśli był by chętny na 2.7 po sofcie to chętnie sprzedam cały kompletny swap i przynajmniej mocy nie będzie mu brakować hehe

tylko nie wiem czy przepaść jaka jest w spalaniu między jego silnikiem a moim go nie zwali z nóg :polew:

jeden problem FWD :wink4:

Opublikowano

abdul81 może swój motor mu sprzedaż

no tylko kolega chce chyba lajtowo zrobić ze 150kucy a nie ponad 300 :mysli:

no ale jeśli był by chętny na 2.7 po sofcie to chętnie sprzedam cały kompletny swap i przynajmniej mocy nie będzie mu brakować hehe

tylko nie wiem czy przepaść jaka jest w spalaniu między jego silnikiem a moim go nie zwali z nóg :polew:

jeden problem FWD :wink4:

to przy okazji i Q sie doreza :naughty:

Opublikowano

no mogę mu i quattro sprzedać hehe a jak nie to będzie miał 1 miejsca w paleniu gumy :polew:

Opublikowano

W którymś z wątków pojawiła się koncepcja, że jest możliwy i to dosyć prosto, swap na 2.0 (T)FSI. Bloki podobno te same, kwestia zmiany silnika, kompa i podłączenia :cool1:

Fakt... czytałem o tym w zeszycie do samodzielnego kształcenia :cygaro:

??? Chciałbym więcej wiadomości na temat przekładki ALT na 2.0(T)FSI.Lub namiary na obeznanego w temacie.

Opublikowano

Kupujesz kompletny silnik, wyjmujesz stary. Przekladasz, programujesz i :slina:jeździsz :decayed:

Opublikowano

no to buba bardzo obrazowo i dokładnie ci już wyjasnił to teraz nic tylko brać się za robote na podstawie jego wskazówek :polew:

Opublikowano

w duzym skrocie :decayed:

Opublikowano

kiedy zaczynasz? a może już .. ? :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.