[B6 AVF] Hamulce

kasia_84

Hej witam mogl bys ktos doradzic potrzebuje klocki na tyl A4 B6 2003 r 130 koni w QUATTRO AVANT. Tarcze orginalne. Jeszcze mam pytanie jesli bym chcial wymienic tarcze z orginalnych na te wieksze 320mm to jaki by byl koszt calego zestawu na przod ? czy zaciski tez trzeba wymienicac ?

I czy tyl tez sie zmienia? czy mozna sie wstrzymac odkad mam auto wymienialem tylko klocki tarcze orginalne. Zastanawiam sie nad wymian bo te z przodu cos piszczy jedno kolo.

Można wymienić tylko przednie hamulce na 320mm a tył zostawić tak jak jest .Do wymiany zaciski klocki oraz tarcze.Zaciski można kupić za 500-600zł+czasem komplet dobrych tarcz nawet z klockami.Tył również zaciski tarcze klocki ok 400zł.Ceny musisz się rozejrzeć z tego co pamiętam ja tyle mniej więcej placiłem za swoje.Ogólnie wystarczy wymienić przód i samochód nieporównywalnie lepiej hamuje :hi:.A klocki ja się nie znam ale nie widzę specjalnej różnicy bosch,lukas,ferrodo.Miałem nawet zimmermana tarcze wiercone+klocki i moim zdaniem to niewiele zmienia :confused4:,Jak nie zmienisz hebli na większe to i tak kiepsko hamuje i tak.

Tez jestem na etapie "konczenia" sie hamulcow i mam dylemat czy zakladac wieksze. Na chwile obecna co sie rozeznalem to zaciski pod 320mm to koszt ok 300-500zl, tarcze np ferodo 520zl kpl lub ate 400zl, klocki ferodo DS 300zl. Jedyna rzecz ktora mnie meczy to czy moje 16'' zimowe kola wejda na ten zacisk.

Wzor identyczny jak te z linku wyzej. Orientuje sie ktos??:)

Pozdrawiam

Na zaciski 320mm felga 16'' zazwyczaj wchodzi bez problemu.Ja mam 16'' oryginalne felgi audi i nie ma problemu :>.

Hej witam mogl bys ktos doradzic potrzebuje klocki na tyl A4 B6 2003 r 130 koni w quattro AVANT. Tarcze orginalne. Jeszcze mam pytanie jesli bym chcial wymienic tarcze z orginalnych na te wieksze 320mm to jaki by byl koszt calego zestawu na przod ? czy zaciski tez trzeba wymienicac ?

na tyl wrzucasz FDB1083

kpl przod 320mm - 1200zl mam dostepne

jak zmieniasz przod musisz zmienic tyl na 288mm

jak cos pisz na PV

Wzor identyczny jak te z linku wyzej. Orientuje sie ktos??:)

Pozdrawiam

Maciej zawsze możesz zostać przy 17" na zimę :wink4:, a jeśli chodzi o zakładanie większych hamulców - zrób to, wart :good: w porównaniu do serii - PRZEPAŚĆ - tak jak kiedyś kolega devastation pisał :decayed: - nie myśl czy ty się zatrzymasz, tylko czy ten za tobą zdąży to zrobić :> :> :>

odnośnie felg to ja mam 16" "włoszczyzna" Stilauto ET-42 - weszło, choć ciężarki lekko wycięło :decayed:

Cos jest w tym co piszesz:) Zaryzykuje ( w najgorszym wypadku na ta zime zaloze spowrotem serie hamulce) a po zimie trzeba bedzie zmienic kola:( Pozdrawiam

... tył musi być 288 mm..

... tył musi być 288 mm..

Dlaczego tył musi też być zmieniony na 288mm?

Bo przod spalisz

A widziales kiedys babe zeby jednego cycka silikonem faszerowala :tongue4:

przodu nie spali, nie ma takiej mozliwosci

szybciej tyl

rozmiar hamulcow zmieniamy proporcjonalnie

wiekszy przod to i wiekszy tyl

mam letnie felgi 17" - chciałbym wymienić sobie hamulce : przód na 320 i tył na 288,tak jak koledzy polecacie, ale nie wiem czy wejdzie mi na zimę felga stalowa 16" - oryginalna audi. Jak narazie dowiedziałem się, że niby wejdzie. Lecz nie wiem na 100%. No i oczywiście przy okazji koszty jakie się z tym wiążą? rozumiem, że trzeba zmienić cały zestaw (tarcze,klocki,zaciski).

ja mam oryginalne felgi stalowe audi 16" ET42 i na hamulce 320 mm nie wchodza

ja z tego co kojarzę mam ET50

:mysli: chyba znaczenie ma również szerokość felgi 7,5J , 8J :mysli: (chyba, że się mylę :confused4: )

Najlepiej jak byś kogoś zagadał ze swojej okolicy, kto ma 320mm i przymierzył swój felunek :naughty:

Chcialam zapytac czy tarcze na przod 320mm wejda na ta felge oczywiscie mowa o rozmiarze 16

Czy jest taka mozliwosc z przodu zakladamy tarcze 320 mm razem z zaciskami oczywiscie, a te co byly na przodzie zakladamy na tyl razem z zaciskami jest taka mozliwosc czy nie ? Czy trzeba kupic nowe tarcze i zaciski na tyl ?

Tarcze nowe klocki tez nowe a zaciskow nie mozna przelozyc z przodu na tyl czy nie pasuje ??

Całkiem inna budowa nie da rady :decayed:.