Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Klimatyzacja nie włącza się.


Vinox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 3 dni temu klimatyzacja nie chce się włączyć po strasznych ulewach(których jechałem samochodem) co chwilę ładowanie akumulatora spadało do 12V (czyli go nie było) heh no ale jak wyjeżdżałem z wody wszystko wracało do normy. Ok, do rzeczy gdy włączam klimę (climatronic, a właściwie zawszę samo się odpala przy starcie silnika) to nie słychać sprężarki, a wentylator uruchamia się oraz na wyświetlaczu jest wyświetlona ikonka klimy(bo kiedyś jak freon skończył się to ona gasła po chwili oraz wentyl się nie włączał, teraz tak nie ma).

Moje pytania:

- Czy mogłem zalać jakoś klimatyzację po tych ulewach ?

- Może jakiś przekaźnik padł, bezpiecznik? od sprężarki ? (gdzieś wyczytałem że mam słyszeć przekaźnik klimy, niestety nie słychać) - czy klimatyzacja posiada przekaźnik ? jak tak to jaki numer?

- Freon się kończy ? ale to chyba by wentylator się nie odpalał ? no i coś tam chłodziło i słychać by było jak sprężarka się włączała?

Co mogę zrobić sam na "parkingu"? proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa sprawdź bezpieczniki, po włączeniu klimy guzikiem powinieneś usłyszeć przekaźnik, zauważyć delikatne podbicie obrotów silnika, po dłuższej chwili powinien załączyć się wentylator, po zgaszeniu auta powinno być słychać charakterystyczne syczenie - zawór rozprężny jeżeli oczywiście jest gaz i sprężarka zdołała nabić ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...