Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Woda pomiedzy uszczelkami w drzwiach


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanko co trzeba zrobić ponieważ zbliża się zima i mam problem z wodą pomiędzy uszczelkami na dole w drzwiach od kierowcy, zbiera się woda po deszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki preparat silikonowy do uszczelek drzwiowych :wink4: do kupienia w kazdym dobrym sklepie motoryzacyjnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki preparat silikonowy do uszczelek drzwiowych :wink4: do kupienia w kazdym dobrym sklepie motoryzacyjnym .

A co ten silikon miałby pomóc w tym przypadku? Ja smaruję uszczelki silikonem raz na jakiś czas, a i tak po ulewie, jak się otwiera drzwi to woda kapie. Myślę, że ten typ tak ma i nic się z tym nie zrobi :confused4: (a też mnie to drażni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to co ma pomóc - przecież nie uszczelnić, a zapobiec przymarzaniu

tak przynajmniej rozumiem post Grega :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak to co ma pomóc - przecież nie uszczelnić, a zapobiec przymarzaniu

tak przynajmniej rozumiem post Grega :cool1:

Hmmm... faktycznie może o to mu chodziło. Ja się bardziej obawiam, że jak mróz chwyci nagle z wodą w uszczelkach, to może coś rozsadzić. Z drugiej strony, tamtą zimę przeżyła audiola, to i teraz też źle nie będzie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieni to faktu że audi się nie popisało. Ja w zimie smaruje uszczelki silikonem w sprayu ale i tak co jakiś czas chwytają w szczególności jak w dzień na plusie jest a w nocy minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z wodą w uszczelkach. Poprzedniej zimy smarowałem uszczelki silikonem w spraju, nic nie przymarzało w ciągu dnia. W nocy samochód stał w garażu, także nie naraziłem uszczelek na niskie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z ojcem rozebrać boczek i sprawdzić o co kaman bo ja nie przyjmuję do wiadomości "że ten typ tak ma". Może dziś znajdziemy czas i to sprawdzimy.

Na innym forum znalazłem wpis jakiegoś typa, który napisał że był z tym w ASO. Tam mu powiedzieli, że jakaś uszczelka parcieje i nie odprowadza wody do otworów odpływowych. Zapłacił chyba coś ponad 100 lub 200zł za komplet na wszystkie drzwi i już ma spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzicie dajcie znać bo zima idzie heheh

nie będę czekał cały dzień jak się odmrozi żeby drzwi otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem z ojcem rozebrać boczek i sprawdzić o co kaman bo ja nie przyjmuję do wiadomości "że ten typ tak ma". Może dziś znajdziemy czas i to sprawdzimy.

Na innym forum znalazłem wpis jakiegoś typa, który napisał że był z tym w ASO. Tam mu powiedzieli, że jakaś uszczelka parcieje i nie odprowadza wody do otworów odpływowych. Zapłacił chyba coś ponad 100 lub 200zł za komplet na wszystkie drzwi i już ma spokój.

raczej bzdura z tym parciejącymi uszczelkami...a w niektórych ASO to takie pajace robią, że szkoda gadać :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej bzdura z tym parciejącymi uszczelkami...a w niektórych ASO to takie pajace robią, że szkoda gadać :thumbdown

Nie wnikam co wymienili w każdym bądź razie po wizycie w ASO już nie miał z tym problemów. Jeżeli ten typ tak ma to wszyscy użytkownicy powinni tego uświadczyć a widać tematów na ten temat jest mało i osób się w nich udzielających. A o żadnej akcji serwisowej Audi nie słyszałem aby to wyeliminować więc problem raczej sporadyczny.

Niestety wciąż cierpię na brak wolniejszej chwili aby się tym zająć :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myśląc, należałoby uszczelkę która jest w drzwiach wyciąć w paru miejscach, aby woda miała którędy uciekać.

logicznie to tak...ale ciekawe jak to jest w praktyce :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logicznie myśląc, należałoby uszczelkę która jest w drzwiach wyciąć w paru miejscach, aby woda miała którędy uciekać.

logicznie to tak...ale ciekawe jak to jest w praktyce :mysli:

I tak i nie ....

Dziś rozebrałem boczek drzwi kierowcy i sytuacja przedstawia się mniej więcej tak. Jak pada niewielki deszcz to otwory odpływowe dają radę tą wodę odprowadzić. Gdy mocniej lałem wodę z butelki to już niestety ale woda leciała nie tylko z otworów odpływowych ale i innych miejsc.

Pierwsze newralgiczne miejsce to miejsce mocowań tej uszczelki do drzwi (numer 1 na fotce). stamtąd woda pociekała w pewnym stopniu. Fotka przedstawia mocowanie uszczelki do spodu drzwi:

fot1_hawrpph.jpg

To miejsce to jednak pikuś bo więcej wody leciało jakoś górą. Zdjąłem taką piankową osłonę i kurczę szok, nie było folii żadnej, która raczej być powinna bo nawet w Felicii takową miałem żeby właśnie woda się nie lała. Po zdjęciu tego woda była na wielu miejscach m.in. na silniczku od szyby. Mocno mokra była szyna po której chodzi mocowanie szyby. Na tej szynie znajduje się linka, która non stop jest moczona i raczej negatywnie wpływa to na jej kondycję.

Na fotce poniżej nr 2 to szyna po której chodzi szyba. Numer 3 to przestrzeń między drzwiami a karoserią. Jeżeli się dobrze przyjrzałem to uszczelka zewnętrzna między szybą a drzwiami ma taką budowę, że woda powinna korytkiem uszczelki spływać właśnie do zaznaczonej przestrzeni.

df40e0ffc862000cm.jpg

Nie wiem czy fabrycznie dawali folię na drzwi, ale chyba nie ma innego wyjścia jak tylko ją zamontować. Druga sprawa jest taka, że ciężko byłoby ją zamontować tak aby linka (na szynie) od szyby była nią osłonięta. Być może użyto jakiś nierdzewnych drutów i może być narażona na różne warunki.

Dodatkowo u mnie ta uszczelka zewnętrzna między szybą a drzwiami nie dociska dobrze do szyby, jest większa szpara i woda leci do środka drzwi.

Trzeba by się teraz dowiedzieć czy powinna być w drzwiach jeszcze folia :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie obejrzałem dokładnie wszystkie uszczelki - generalnie wszystkie są OK, poza prawymi tylnymi drzwiami, gdzie problem cieknącej wody z drzwi jest największy.

W uszczelce na górze drzwi znalazłem uszkodzony fragment i pewnie tędy woda się wlewa "strumieniami". Spróbuję ją wymienić i zobaczę jaki będzie efekt.

P.S. Może się ktoś orientuje, czy ciężko zdjąć/założyć taką uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...