Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.


cowboy1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po jeździe, wlałem trochę więcej oleju. Może ucichło o jakieś 10%, ale to dalej nie to. Stuka nadal.

Możliwe, że objawy mamy podobne, ale przyczynę inną. Ja bym się raczej upatrywał winy w popychaczach, szklankach...?

Wierzę, że zmiana oleju z 10w40 na pełen syntetyk 5w40 pomoże.

Mógłby wypowiedzieć się ktoś, komu popychacze ucichły po samej zmianie oleju? Da się znaleźć w internecie parę takich opinii.

Nie realne aby zmiana oleju coś pomogła jeżeli ci stuka w trakcie pracy silnika. Na pewno jest wskazana bo przy zimnym starcie olej o lepkości 10W40 w okresie jesienno-zimowym kończy hydraulikę w tych silnikach mimo, ze co niektórzy piszą, że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, zmiana oleju nie zaradzi stukaniu, tylko nie emocjonujcie się że od razu po wymianie jest ciszej bo to jest chwilowe, po paru tys na rozgrzanym silniku będzie klepać tak samo na 10w40 i 5w40, wystarczy porównać parametry jakie mają oba oleje przy temp roboczej, wtedy oba oleje tak samo smarują, za to dla zimnego silnika lepszy będzie 5w40, z własnego doświadczenia dodam że oba oleje opisane niżej tracą swoje parametry już po 9tys ostrej eksploatacji, szacunek dla mobila, a motul jest po prostu jakościowo na poziomie mobil półsyntetyka, na zimny silniku motul górą(turbina ma lżej) ale to jedyny jego atut jaki zauważyłem, mobil do tych tdi jest bardzo dobry, no ale to tylko moje stwierdzenie poparte 3 latami katowania fury na mobil 10W-40 i rokiem na motul 5W-40, jak ktoś katuje furę powinien ze względu na turbina lać 5W-40

Mobil Super 2000 X1 Diesel 10W-40 | Motul 8100 X-CESS 5W-40

wskaźnik lepkości ??? | 173

lepkość w temp. 40C 97 | 83,1

lepkość w temp.100C 14,4 | 14

temp. zapłonu 230C | 228C

temp. zamarzania -30C | -39C

ciężar właściwy 0,87kg/l | 0,854kg/l

zawiera popiół siarczanowy i fosfor | nie zawiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...