Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Silnik zaczyna klepać, jak złapie temp.50-60st, AFN -nagrany dzwiek.


cowboy1

Rekomendowane odpowiedzi

luz bedzie, walek posredni napedzajacy pompe pracuje w panewce, a smarowana jest olejem pod cisnieniem ktory kasuje luz.

w normalnej sytuacji osiowany jest pracujacym paskiem. jednak w sytuacji gdy ktores z kol rozrzadu jest uszkodzone moga powodowaz bicie paska i wiec ruchy osiowe walka posredniego pompy olejowej a to mogloby dawac efekty w ostaci stukow.

mozna sie przyjrzec kolom rozrzadu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vauxhall95 sprawdzalem w innym silniku i zadnego luzu nie ma.a silnik jest ok.

Musashi ok kołom sie przyjze,ale tak czy tak bede musial zlikwidowac ten luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdrowy rozum duzo.

to kolo napedza walek, na koncu ktorego znajduje sie kolo zebate. napedza ono pompe olejowa.

powodem nadmiernego luzu moze byc zarowno zebatka pompy, kolko napedu pompy, jak i zebatka walka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje,musze to rozebrac i popatrzec na te koła ktore razem ze soba wspołpracuja,po niedzieli napisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, co prawda w 2.5 V6 tdi, byl dokladnie ten sam rodzaj odglosu stukania, plus to,ze poijawialo sie i zanikalo-wyrobiona krzywka na walku rozrzadu. Moze otworz kape zaworow i popatrz co tam siedzi:)Odglos identyczny, myslalem wczesniej ze to wtrysk,ale po regeneracji bylo to samo:)a okazalo sie ze walki sie sypnely:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mech 15 spoko link co do wymiany łozyskowania tego włka,ja mam dylemat jak zlikwidowac ten luz na kolach ktore razem ze soba wspolpracuja,pytalem dzisiaj w motoryzacyjnym i koszt tego tryba ktoren napedza pompe to 700zl,szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łozyskowanie z przodu od strony rozrzadu jest ok,takze z drugiej strony.Przeniesienie napedu z tego wałka posredniego na vacum pompe jest ok,problem jest z przeniesieniem napedu z vacum pompy na pompe olejowa,w tym miejscu widac jak przy przekazywaniu ruchu obrotowego ośka pompy olejowej jest klepana przez vacum pompe,lub odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat.

Jaki jest finał tego problemu? Winna była ta rolka? Czy zalanie większej ilości oleju pomogło?

Mam identyczny problem, silnik zaczyna klepać jak osiągnie 50-60 stopni. Na zimnym pracuje pięknie, mięciutko. Zaczął brać olej skubany... Nie kopci.

Wcześniej tego nie było, nie wiem czym był zalany przed zakupem, więc zalałem go Liqui Moly 10w40. Przed zmianą oleju zaraz po zakupie tego nie było. Sytuacja prawie identyczna jak u autora tematu.

Niedługo chcę zalać Motula 5w40 i miałem ogromne nadzieje, że to pomoże, ale po przeczytaniu tego tematu mam wątpliwości.

I jak się to zakończyło Cowboy1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj zalanie wiecej oleju nic nie pomoglo.kupiłem nowa pompe podcisnienia i nowa pompe oleju.jak znajde troche czasu to zamontuje te nowe czesci i dam znac.To moze troche potrwac,gdyz z czasem kiepsko,ale relacje zdam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po jeździe, wlałem trochę więcej oleju. Może ucichło o jakieś 10%, ale to dalej nie to. Stuka nadal.

Możliwe, że objawy mamy podobne, ale przyczynę inną. Ja bym się raczej upatrywał winy w popychaczach, szklankach...?

Wierzę, że zmiana oleju z 10w40 na pełen syntetyk 5w40 pomoże.

Mógłby wypowiedzieć się ktoś, komu popychacze ucichły po samej zmianie oleju? Da się znaleźć w internecie parę takich opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...