Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ALL] Lakierowanie elementów kokpitu


pablohasan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znalazlem na forum informacji wiec zadaje pytanie - jak odswierzyc, poprawic wyglad elementów plastikowych wnetrza (tunel srodkowy, plastiki itp).

Generalnie nie wyglada to zle - troszke powycierane, gdzies jakas ryska - wiecie czlowiek siedzi, przyglada sie i zaczyna widziec jakies niedociaglosci, ktore zaczynaja go draznic wiec mysli jak poprawic efekt wizualny. W koncu o siebie tez dbam kupujac sobie nowe ciuchu wiec Audi tez na to zasluguje

Pomyslalem sobie ze, moze wykocze elementy w mat aluminium. lub chromie (bedzie lanie wygladalo - mam ciemne wnetrze z klamkami w chromie i w okol dzwigni zmiany biegow chromowa ramke - ladnie sie komponuje):

1. Moze zakupie sobie jakas folie (aluminium, chrom, ) i wykleje pare elementów, te ktore sa troche wytarte,

2. Moze zakupie lakier np. cos takiego: http://moto.allegro.pl/item312508678_chrom_w_spray_u_super_polysk_okazja_tuning.html i pomaluje

3. A moze sa inne lepsze sposoby?

Macie jakies doswiadczenie w w/w materi, co sie lepiej sprawdzi, albo doradzicie mi cos lepszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że pomalowanie elementów nie będzie w efekcie wyglądało tak pięknie jak sobie wymarzyłeś. Lakier z czasem się złuszczy i będzie odchodzić. Te folie i naklejki z allegro tak naprawdę też nie zawsze ładnie wychodzą, trzeba mieć dużo cierpliwości i zdolności manualne.

Najlepiej wg mnie byłoby poszukać na allegro lub szrotach elementów, które masz zniszczone i je wymienić :wink4: Stare sprzedać i może wyszedłbyś na zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem efekt lakierowania na spociku (aczkowlwiek lakier był czarny z lekką chropowatością) i muszę powiedzieć że wyglada fajnie.

Lakierowane były uchwyty boczków z przodu (te z otwieraniem szyby) klubowicz mówił że najwięcej czasu spędził na zdarciu starej powierzchni.

Te lakierowane powierzchnie wcale nie miały tendencji do łuszczenia się.

A z tego co widziałem to można używajać tego typu lakierów w sprayu na zewnątrznych elementach plastikowych i to nawet fajnie wyglada.

Ja bym się nie zastanawiał czy odnowić, zastanawiałbym się tylko czy robić orginał czy choinkę. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no choinki bron Boze.

W zamysle mialem odnowic powieszchnie i przy okazji moze troche "ozywic" wnetrze.

Aby nalozyc taki lakier widze, ze trzeba zedrzec wpierw orginalna warstwe ...

Myslalem, ze mozna bezposrednio na istniejaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z klubu A3 o nicku (A)rturo malowal w swojej a3 i swietnie to wygladalo.

Poszukaj i zagaj do niego.

Z tego co mi swita malowane to bylo chyba lakierem do nadwozia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy malowaniu/lakierowaniu to co sądzicie o pomalowaniu listew wewnętrznych ozdobnych ? Kumpel jedną sztuke dał do pomalowania na kolor Aluminium matowe, ciekaw jestem efektu... Bo nowe listwy troche kosztuja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez sprayem bym nie pomalowal tylko oddal do lakiernika

Jak robic to z glowa :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz jestesmy przy malowaniu/lakierowaniu to co sądzicie o pomalowaniu listew wewnętrznych ozdobnych ? Kumpel jedną sztuke dał do pomalowania na kolor Aluminium matowe, ciekaw jestem efektu... Bo nowe listwy troche kosztuja ;)

Lakier to lakier z czasem sie porysuje i tyle . Lepiej upolować alu dekory :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori elementy tez sie rysuja, weic nie ma sie co przejmowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablohasan wyszło ci coś z tego malowania? bo też mam bardzo podrapane i musze coś z tym zrobić

"Jesli sa jakies watpliwosci, to nie ma watpliwosci..." - nie lakierowalem. Kolesga poszuka gdzies na "szrocie" dobrze utrzymanych elementow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablohasan wyszło ci coś z tego malowania? bo też mam bardzo podrapane i musze coś z tym zrobić

"Jesli sa jakies watpliwosci, to nie ma watpliwosci..." - nie lakierowalem. Kolesga poszuka gdzies na "szrocie" dobrze utrzymanych elementow

Bardzo słuszna decyzja.Co orginał to orginał :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdzilem B5 to caly czas chodzilo mi po glowie polakierowanie pewnych elemetow w czarnym lakierze. Szczegolnie tej czesci wokol dzwigni zmiany biegow i tej kratki wokol klimy i radia. Listwy ozdobne zostawilbym w alu, albo tez polakierowal. A jesli chodzi o kolor to tylko czarny. Nie zrobilem tego bo kupilem inna furmanke. Teraz mam oryginalnie czarno polakierowane listwy z drzewa i nie zaluje to dodaje takiego eleganckiego efektu razem z diodami w podsufitce. (zaczeli je montowac w B5 po lifcie)

Bedzie to fajnie wygladalo pod warunkiem ze oddasz te elemety do lakiernika i nalozy ci pare warstw lakieru na farbe... Sam bym nie probowal bo prawie napewno wyjdzie z tego trzoda...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt nie pisał w tym wątku , nie będe zaczynać nowego zapytam w tym :P czy ktoś z forum ma pomalowane dekory wnętrza w B5 na czarno ? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...