Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Założenie inst. gazowej. Czy warto?


pox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem założenia w mojej niuni instalacji gazowej, ale nie wiem czy jest warto. Instalacja + montaż to koszto ok. 3000zł.

Nie robię dużych dystansów. Do pracy dojeżdżam komunikacją miejską, bo przez korki w mieście nie warto (szybciej wychodzi mi tramwajem).

Rocznie robię ok 10k km.

Samochodu używam gdy muszę coś załatwić poza godzinami szczytu, a nie zdarza się to często. Do tego dochodzą wypady raz na jakiś czas poza miasto.

Jak myślicie, pakować się w LPG, czy sobie odpuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz zamiar jezdzic niunią do jej lub swojej smierci to warto. Ja mam zamiar tak zrobic , mam w samochodzie instalacje juz 2,5 roku, z czego rok ja jezdze i zadnych problemów nigdy nie miałem oprócz spalonego bezpiecznika. Twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w twoim przypadku się nie opłaca bo mało jeździsz i nie bedziesz miał praktycznie żadnych oszczedności, inatalacja zwruci ci się po ok 3latach do tego dochodza częstsze wymiany świec, filtrów, dodatkowe przeglądy instalacji, droższy przegląd i napewno musisz się liczyć z szeregiem drobnych awari lub nieprawidliowego dzialania bo tak zawsze jest z gazem. Miałem gaz w poprzednim aucie i tkie są moje odczucia co do instalacji gazowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Daruj sobie. Przy tak małym rocznym przebiegu motaż LPG jest raczej nieuzasadniony. Zadbaj o samochód tak żeby spalanie było najbardziej optymalne i myślę, że raz na jakiś czas koszt około 10l na 100 km jest dla ciebie do przełknięcia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze jednak warto :) bo kase na zalozenie wykladasz tylko raz a pozniej odczuwasz przyjemnosc z taniego tankowania :> a wg mnie liczenie kiedy Ci sie instalacja zwroci ma tylko sens jezeli uzywasz auta do pracy i przynosi Ci ono korzysci finansowe :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto. Policz sobie kiedy Ty wlasciwie zaczniesz zarabiac na tej instalacji. Za 3 lata? Moze do tego czasu przygarniesz jakas inna Audiczke. Ja bym nie pchal sie w gaz przy takim rocznym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeba to dobrze policzyć bo ten kalkulator liczy pobierznie :shocked:

to jet tak : cena instalacji +co rok prz.tech. droższy o 60 zł +co 10 tyś. wymiana świec +co 15 lub 30 tyś kable świec +co 5 tyś filtr powietrza+ płatne przeglądy inst.lpg :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalacje gazowa i jestem zadowolony. Na gazie jezdze tylko wtedy gdy stoje w korkach albo jade w daleka podroz np. Włochy i powiem szczerze ze nawet nigdy nie zastanawialem sie kiedy mi sie zwroci instalacja bo jak dalmnie to jest glupie masz kase to wrzucasz instalacje i wiesz ze zawsze mozesz tanie zalac i jezdzic a gdy jedziesz gdzies dalej mozesz zalac benzyny i gazu na prawie 1000 km :tongue4: Kazdy powie Ci inaczej jedni sa zwolnennikami inni znowu przeciwnikami natomiast z drogie strony jezeli robisz male przebiegi i nie wyjezdzasz nigdzie dalej a masz kase zeby lac benzynke to nie zakładaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten kalkulatorek, policzyłem sobie i zmodyfikowałem delikatnie. W mojej A4 z silnikiem 2.4 zwróci mi się instalka po około 19tkm + różnica w droższych przeglądach itp. to mnie wyszło że będzie coś około 21tkm, więc panowie im więcej wam furka spala tym bardziej si ę montaż gazu opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...