Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Awaria turbosprężarki po uszkodzeniu napędu pompy olejowej


nick331

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Szukam porady, a mianowicie tydzien temu podczas jazdy w moim A4 (2005, 2,0 TDi) skonczył się napęd pompy olejowej, a co za tym idzie skonczyło się równiez cisnienie oleju. Miałem do domu jakies 3 kilometry, więc dojechałem, ale turbine podobno przy tym diabli wzięli.

Mechanik do którego odholowano auto wymienił turbine na regenerowaną i auto "niby" jezdzi.... Crying or Very sad

Alo co to za jazda... Przed awarią auto po osiągnięciu 2000 - 2100 obr/min dostawało tak zwanego "kopa", co sprawiało, że jazda podczas np wyprzedzania była tylko przyjemnościa. Palił przy tym średnio w cyklu mieszanym 7,8 l/100 km.

Po wymianie turbiny auto porusza się niczym wóz z węglem, przyspieszenia żadnego (mówię o tym "kopie" przy 2100 obr) i pali 10 litrów/100 po miescie. Proszę o poradę co to może byc, bo póki co mechanik twierdzi, że raczej jest ok, ale to gołym okiem widac, że jest lipa...

Co trzeba zrobić, aby to naprawić ? Poprosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy co to znaczy z tymi logami ? Test z podłączonym komputerem ?

Proponuję najpierw lekturę >>> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za lekturę, ale ja nie mam takiego oprogramowania, poza tym to co jest tam napisane, to dla mnie to samo co teksty z glinianych tabliczek, czy innych papirusów.... :kox:

Więc poszukaj spotów w swoim regionie a na pewno znajdziesz tam pomoc w zVAGowaniu Twego autka :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik, po naprawie powinien pracowac tak jak przed awaria.

niestety, prace silnika na odleglosc mozna ocenic tylko odczytujac wykonane logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do domu jakies 3 kilometry, więc dojechałem, ale turbine podobno przy tym diabli wzięli.

Swoją drogą to dziwne ,że tylko turbinę h%^j strzelił jadąc 3 kilometry bez ciśnienia oleju.

wlasnie zapomnialem skomentowac.... :cool1: a moze lepiej sie nie wypowiem.... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...