Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak przygotujecie swoje Autka do zimy?


Fernando

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymieniam olej i filtry bo kupiłem dopiero auto :) wymieniam wszystko co 15 tys km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie w "auto-świecie" było tak napisane :polew: :polew: :polew:

tego nie wiem nie czytam, robiłem tak zawsze i tak robić będę wydaje mi się, że takie podejście nie ma szans zaszkodzić :no:, a może jedynie pomóc - każdy robi tak jak uważa :hi:

Nie odbieraj tego negatywnie, ale... Jak wypada Ci wymiana oleju powiedzmy we wrześniu z przebiegu to wymieniasz. Po czym nastaje listopad, nadchodzą mrozy, Ty zrobiłeś ze 3tyś kilosów i jedziesz zmienić olej+filtry... ?

Oczywiście, każdy robi po swojemu i pewnie to autu nie zaszkodzi... Równie dobrze można by wymieniać wycieraczki po każdym deszczowym dniu, ale... To temat o zimie :)

BTW Wy na serio kupujecie skrobaczki do szyb ? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie czepiacie chlopaka :gwizdanie: Ja tez wymieniam 2 razy do roku :tongue4: Zaszkodzic nie zaszkodzi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Wy na serio kupujecie skrobaczki do szyb ? :blink:

Zamiataczke rozumiem ale skrobaczke :thumbdown: .

Są środki specjalne nawet jak są mrozy duże to wystarczy odpowiednim specyfikiem szybkę potraktować i bez rysowania sie obędzie

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co to polecam skrobaczki fińskie firmy "Murska" :good:

Ja jak jest czas to na przednią szybę zakładam kupioną w Auchan za 10 zł matę styropianową (taką srebrną ) i nic przynajmniej z przedniej szyby nie trzeba skrobać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę tego pojąć, załóżmy, że przejechałeś od ostatniej wymiany 4000 km, zima się zbliża i wymieniasz olej + komplet filtrów, jak jeszcze do wymiany zostało 3 razy tyle km?

Nie no każdy ma swoje zasady jak postępować z autem, ale to wydaje mi się trochę bezsensowne :rolleyes:.

Przez wiosnę lato i jesień zrobię ok. 6-7 tyś km. i po takim przebiegu wymieniam wszystko, później przez zimę może zrobie z 3-4 tyś km. i też wymieniam wszystko. Dla jednego to ma sens dla innego nie ja nie zmienie swojego postępowania. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mogę tego pojąć, załóżmy, że przejechałeś od ostatniej wymiany 4000 km, zima się zbliża i wymieniasz olej + komplet filtrów, jak jeszcze do wymiany zostało 3 razy tyle km?

Nie no każdy ma swoje zasady jak postępować z autem, ale to wydaje mi się trochę bezsensowne :rolleyes:.

Przez wiosnę lato i jesień zrobię ok. 6-7 tyś km. i po takim przebiegu wymieniam wszystko, później przez zimę może zrobie z 3-4 tyś km. i też wymieniam wszystko. Dla jednego to ma sens dla innego nie ja nie zmienie swojego postępowania. :hi:

Sorki za OT ale jak robisz takie przebiegi to się nie dziwię ,że oliwę zmieniasz również przed zimą

:decayed:

:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wiosnę lato i jesień zrobię ok. 6-7 tyś km. i po takim przebiegu wymieniam wszystko, później przez zimę może zrobie z 3-4 tyś km. i też wymieniam wszystko. Dla jednego to ma sens dla innego nie ja nie zmienie swojego postępowania. :hi:

Dla niektórych to dziwne "zachowanie" ale dla mnie jak najbardziej :good: Widać , że dbasz o swoje wozidło i tak ma być :good::good:

Ja po prostu wymieniam oliwę i wszystkie filtry co 10 kkm , obojętnie czy to trafi się przed zimą , w czasie zimy , po zimie ... np. ostatnio wymieniałem w maju , teraz wymiana będzie w grudniu ... najprawdopodobniej następna trafi się w czerwcu ( wtedy czeka mnie też wymiana m.in. płynu hamulcowego - co 2 lata ) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Wy na serio kupujecie skrobaczki do szyb ? :blink:

Zamiataczke rozumiem ale skrobaczke :thumbdown: .

Są środki specjalne nawet jak są mrozy duże to wystarczy odpowiednim specyfikiem szybkę potraktować i bez rysowania sie obędzie

.

jakieś przykłady od razu podawać, żeby wiedzieć co kupić :) Chyba że "no name" też dają radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem odmrażacz do szyb firmy K2 - nic specjalnego chyba ale jest na alkoholu wiec szybko sie roztapia snieg i nie zamarza, od zeszłej zimy go używam i nie narzekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używałem takiego odmrażacza i chętnie spróbuje tej zimy.. więc podawajcie sensowne pozycje.. ostatnio jak nie byłem jeszcze przygotowany to karta do bankomatu dała rade z szybami :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używałem takiego odmrażacza i chętnie spróbuje tej zimy.. więc podawajcie sensowne pozycje.. ostatnio jak nie byłem jeszcze przygotowany to karta do bankomatu dała rade z szybami :kox: :kox:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie używałem takiego odmrażacza i chętnie spróbuje tej zimy.. więc podawajcie sensowne pozycje.. ostatnio jak nie byłem jeszcze przygotowany to karta do bankomatu dała rade z szybami :kox: :kox:

tego jeszcze nie słyszałem haha :)

warto uzuwac tych srodkow bo po 1 uzyciu gdy nastanie nas znowu lod na szybie kazde kolejne latwiej odchodzi od szyby...jakas warstwa sie robi ulatwiajaca odchodzenie lodu od szyby :)

ja za rok zaloze ogrzewane lusterka bo chyba to moze sie przydac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakas warstwa sie robi ulatwiajaca odchodzenie lodu od szyby :)

Pomaga też m.in. niewidzialna wycieraczka :wink4:

...ja za rok zaloze ogrzewane lusterka bo chyba to moze sie przydac :)

Ja mam , za***ista sprawa :good:

Z odmrażaczy do szyb polecam Sonax i Würth :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już mowa o odmrażaczach, kto poleci jakiś sprawdzony nie zostawiający tłustych plam i zacieków na szybie? Mam K2 i totalna porażka (odmraża dobrze ale po kilku użyciach przez szyby widok nie najlepszy :rolleyes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używa ktoś aluminiowych mat na przednią szybę??

ja używam zimą,super sprawa,nie muszę skrobać szyby ani odsnieżać jak pada śnieg :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na sonaxie całej zimy nie dam rady :decayed: jaki musi być wymiar tej folii żeby ogarnąć szybę?? jakieś inne wskazówki, za co to się zaczepia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...