Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jak przygotujecie swoje Autka do zimy?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jak w temacie, co robicie w autku przed zimą?

Opublikowano

Kółka zimowe i gotowe :)

Opublikowano
Kółka zimowe i gotowe smiley

A może by tak jeszcze sprawdzić płyn chłodniczy ..jaka jest jego temperatura zamarzania . wymienić płyn spryskiwaczy na zimowy,

Można by jeszcze sprawdzić akumulator w jakim jest stanie , ewentualnie go pod ładować prostownikiem , można by sprawdzić czy nie na zbierała się woda w filtrze paliwa...:)

Opublikowano

Glinkowanie, czyszczenie lakieru plus twardy wosk nie zaszkodzi :)

No i gumowe dywaniki :decayed:

Opublikowano

U mnie wygląda to tak zmiana kół na zimówki , dywaniki gumowe , płyn do sprysków zimowy , płynu chłodniczego nie sprawdzam bo niedawno wymieniłem na nowy , filter paliwka wymieniony , jeszcze osłona pod silnik bo nie miałem i gotowe

Opublikowano

wymiana filtrów i płynów ;)

kółka z zimówkami

Opublikowano

Koła zimowe, płyn do spryskiwaczy zimowy, osłona pod silnik, mycie, wymiana filtra kabinowego...

Opublikowano

chowam audi wyciągam patrola :rolleyes:

Opublikowano

Ja przed zimą i po zimie - wizyta w ASO - wymiana wszystkich płynów i wszystkich filtrów (nawet jak nie potrzeba to wymieniam - w końcu nie zaszkodzi) + zmiana kółek na zimowe, dywaniki gumowe jeżdżą od zeszłej zimy więc wkładanie ich mam z głowy :good:

Opublikowano

Zmieniam na Toyote Land Cruiser, a Audi chowam do garażu :hi:.

Opublikowano

chowam audi wyciągam patrola :rolleyes:

Też mam ochotę schować audika na zimę, serce mnie boli jak patrzę jak zima na niego działa.

Widzę, że sporo osób osłonę pod silnik montuje, chyba też tak zrobię.

A reszta to zimówki, gwint na maksa w górę (jeszcze nie wiem jak go zabezpieczę), nowe plastikowe nadkola bo wersja letnia jest wersją letnią (i ma dziury) :>

Megs-y na karoserię, boll na poszerzone nadkola (tak dla bezpieczeństwa).

Dywaniki gumowe :sick3: ale chyba będzie trzeba żeby szyby nie parowały.

To chyba tyle :mysli:

Opublikowano

termostat swiece zarowe i akumulator to podstawa do sprawdzenia w dizlu, filtry rzecz oczywista

Opublikowano

chowam audi wyciągam patrola :rolleyes:

Też mam ochotę schować audika na zimę, serce mnie boli jak patrzę jak zima na niego działa.

Widzę, że sporo osób osłonę pod silnik montuje, chyba też tak zrobię.

A reszta to zimówki, gwint na maksa w górę (jeszcze nie wiem jak go zabezpieczę), nowe plastikowe nadkola bo wersja letnia jest wersją letnią (i ma dziury) :>

Megs-y na karoserię, boll na poszerzone nadkola (tak dla bezpieczeństwa).

Dywaniki gumowe :sick3: ale chyba będzie trzeba żeby szyby nie parowały.

To chyba tyle :mysli:

Ja też zastanawiam się co z gwintem, myślałem żeby owinąć amory stretch-em. Co do kręcenia gwintem to zobaczę jak się będzie jeździć zimą na tej glebie która jest teraz.

Opublikowano

A nie ma czasem w sprzedazy takich gumowych haromonijek, jakie są zakładane na golenie amortyzatorów w rowerach :mysli: mysle ze taki patent by skutecznie ochronił na zime gwint

Opublikowano

chowam audi wyciągam patrola :rolleyes:

Też mam ochotę schować audika na zimę, serce mnie boli jak patrzę jak zima na niego działa.

Widzę, że sporo osób osłonę pod silnik montuje, chyba też tak zrobię.

A reszta to zimówki, gwint na maksa w górę (jeszcze nie wiem jak go zabezpieczę), nowe plastikowe nadkola bo wersja letnia jest wersją letnią (i ma dziury) :>

Megs-y na karoserię, boll na poszerzone nadkola (tak dla bezpieczeństwa).

Dywaniki gumowe :sick3: ale chyba będzie trzeba żeby szyby nie parowały.

To chyba tyle :mysli:

Ja też zastanawiam się co z gwintem, myślałem żeby owinąć amory stretch-em. Co do kręcenia gwintem to zobaczę jak się będzie jeździć zimą na tej glebie która jest teraz.

:polew: ja mogę dorabiać w zimę jako operator pługa :polew:

Agnieszka mi opowiadała jak ostatnio jechała audikiem: jedzie jedzie, " o zabity ptaszek" :mysli: To między koła.

No i tam został (pewnie na rozpórce) :polew:

Wypadł po kilkudziesięciu metrach :decayed:

Opublikowano

a po co wam zimą osłona pod silnik? :mysli:

Opublikowano

a po co wam zimą osłona pod silnik? :mysli:

a np. żeby się nie brudził

Opublikowano

a po co wam zimą osłona pod silnik? :mysli:

Kolego po to żeby błoto i inny syf nie lecial na silnik , woda piach i inne zabrudzenia źle wpływają na paski rolki i np. alternator czy sprężarke klimy , nadodatek węże od klimy idą dardzo nisko i w zime można je łatwo uszkodzić
Opublikowano

A to czemu nie używać tej osłony przez cały rok?

Opublikowano

Ja tzw. pampersa już miałem seryjnie zamontowanego :hi::good:. Nie jest zamontowany o tak sobie tylko, żeby chronił silnik przed wymienionymi przez Mario82A4 czynnikami zewnętrznymi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.