Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Pytanie o bluetooth


ramzes-it

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:,

Opisałem juz wcześniej mój problem ale w innym dziele no i dostało mi się,że to nie ten dział,a co najgorsze nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie,więc ponawiam prośbę wraz z opisem i tym razem ze zdjęciami.

Zacznę od początku mam w aucie navi Plus,w podłokietniku bazę do telefonu,oczywiście telefonu niet no .Jak wciskam na bazie przycisk to mi mów po niemiecku aby podać komendę głosową i potem wyskakuje lista i lista jest czytana przez głos który jest zainstalowany. Jak wchodzę w ustawienia to niby opcja bluetooth jest dostępna ale nie podświetlana i nie da się tam wejść. I teraz już sam nie wiem, czy mam moduł bluetooth, czy nie,a jak jest to co zrobić aby podłączyć np nokię N95,mi już nawet nie chodzi o książkę telefoniczną i jakieś tam wpisy,chciałbym najnormalniej w świecie bezpiecznie rozmawiać podczas jazdy.Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tej sprawie,to proszę o pomoc.

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

Oto zdjęcia,może ktoś mi podpowie co i jak.... :mysli:

image.jpg

image.jpg

A to jest zdjecie które przedstawia opcję bluetooth do której nie da się wejść.

image.jpg

Zdjęcie pomocy która jest przedstawiona po wciśnięciu przycisku na bazie w podłokietniku.

image.jpg

Z góry wielkie dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekreceniu zaplonu sprawdz czy telefon wykrywa bluetooth audi.Jesli nie to nie masz modulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz bazę do telefonu to raczej mało prawdopodobne żeby był moduł bluetooth .Mozesz podpiąć vaga i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż koledzy,tak czytam już o tym przez około dwóch tygodni w przeróżnych miejscach i już mam wątpliwości. W sumie to prawie jestem pewien że nie mam tego modułu, niestety :no: . Tylko jak na wyświetlaczu pokazuje mi opcję bluetooth, to wygląda na to, że chociaż moduł komfortu odsługuje bluetooth i nie pozostaje nic innego jak zacząć się rozglądać za modułem bluetooth. Z tego co już zdążyłem wyczytać na forum to wychodzi na to że najlepszy będzie moduł z literką "Q" na końcu, mam rację???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..są jeszcze nowsze moduły niż Q np.M i S ale Q jest zupełnie wysarczający :cool1:

zajrzyj pod tapicere pasażera (pod nogami) czy masz interfejs , jeśli jest wyciągnij całą puche i zrób fote :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie jak podepniesz VAGA i sprawdzisz czy masz Modul grupa 77 :) Wydaje mi sie ze musisz jeszcze przekodowac RNS E albo wklej tutaj kodowanie >

Spruboj polaczyc sie jeszcze ale innym telefonem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że bez VAG-a się nie obejdzie, bo mimo wszystko jak się chce cokolwiek zrobić to kabelek trzeba mieć i już. :wink4:

Co do interfejsu to jak będę miał trochę czasu to zajrzę i zobaczymy co się tam kryje, o ile w ogóle coś tam jest. :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę bo jestem świeżym użytkownikiem audi,ale niech kolega ściągnie klosz nad głową i ten plastik od małych światełek tam powinien być mikrofon który by oznaczał że masz blutaaaaaaa,ja tak mam i zamówiłem do panelu 3 generacji przystawkę do mojego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fajnie by było jakbyś miał rację ale już sam nie wiem. Tak czy inaczej raczej zestaw jest i wybieranie głosem,bo jak próbowałem powtarzać pewne komendy z wyświetacza te po niemiecku to za każdym razem otrzymywałem wiedomość że nie mam podłączonego telefonu,przeważnie podałałem komendę PIN i jakieś tam słowo po niemiecku ale mówi mi że nie mam podłączonego telefonu. Tak myślę że jutro spróbuję jeszcze z innym telefonem i może z komendą "radio" albo "navi" i zobaczę co się stanie, nadmienię że mam multi kierownicę z przyciskiem do sterowania głosem ale oczywiście gada po helmutowsku, a ja nie tam abym za wiele rozumiał :polew:

A tak na marginesie,to co to za przystawka,tak z czystej ciekawości?????[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2011, 22:53_________________________________________________Witam,

właśnie jestem po próbie połączenia za pomocą innego telefonu i nic. Na wyświetlaczu w samochodzie nie ma nawet ikonki bluetooth-a więc lipa,już jestem pewien że nie ma tego modułu. Sprawdziłem też mikrofon w lampce i jest tam. Próbowałem także z różnymi komendami i rozpoznaje tylko komendę telefon mówiąc że telefon nie jest podłączony i tyle w temacie.

Mam pytanko do kolegi "ryniud",czy mógłbyś mi przybliżyć ten temat z tą przystawką do telefonu,bo to by mogło być rozwiązanie mojego problemu. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już chyba sprawa rozwiązana,po Waszych ostatnich wypowiedziach poszedłem do samochodu i zrobiłem zdjęcia. Zdjąłem bazę do telefonu z podstawki i zrobiłem zdjęcia,oto one:

19092011077.jpg

19092011079.jpg

Także sprawa jest jasna jest potrzebny telefon nokia 6230, no nic.

Jakbym miał VAG-a to bym sprawdził czy nie mam czasem tego bluetooth-a, może się uda sprawdzić przy jakiejś okazji.

Jak tu nosić taki telefon :polew:,dobrze chociaż że to UMTS i tani, zawsze można kartę przełożyć jak się wysiada z samochodu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

trochę mnie nie było ale odgrzeję kotleta, myślę że nikt nie będzie miał mi za złe ;) . Udało mi się zdobyć telefon go mojego zestawu, jest to nokia 6230, podłączyłem i działa wszystko, książka się wczytuje, dzwoni, wszystko słychać jak trzeba. Multikiera tez daje możliwośc dzwonienia bez odrywania rąk od kierownicy, wybieranie głosowe po niemiecku :( no cóż-życie ale działa. Moje pytanie jest nastepujące, czy da się coś zrobić, bo z wiadomych powodów nie uśmiecha mi się noszenie w kieszeni Noki 6230, troszkę stara jest ;). Coś podłączyć jakiś adapter do bazy, bo tak sobie pomyślałem przecież powinno coś być uniwersalnego aby podpiąć do bazy w podłokietniku by móc podłoczyć więcej jak jeden model telefonu i znalazłem coś takiego

Audi / Skoda Bluetooth rSAP Adapter | eBay

co Wy na to? Czy ktoś ma jakiąś wiedzę na ten temat, a może ktoś miał okazję testować to ustrojstwo. Wychychodzi na to że działa ze wszystkimi telefonami przez BT jak domniemam.

Wszystkie komentarze mile widziane.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adapter można dokupić do każdego telefonu. W b7 masz adapter II generacji więc jest ich pełno. Ja szukam uchwytu I gen (z kabelkiem) do noki 6230i ale ciężko znaleźć. A nokie 6230i mam od siedmiu lat i mi całkiem odpowiada, dzwoni i można mówić do niego czyli ma wszystko czego wymagam od telefonu:grin:

Bluetootha mam zamontowanego parrota mk6100 ale jak dla mnie bluetoth to niepraktyczne rozwiązanie. Zamiast bawić się przyciskami wolę włożyć telefon w uchwyt i ma działać. Poza tym czasem podczas rozmowy w trybie głośnomówiącym trzeba wziąć telefon normalnie do ucha i w przypadku uchwytu po prostu wystarczy go wyciągnąć a w przypadku bluta trzeba się bawić przyciskami:kwasny:

Z tym że jak upierasz się na tego bluta to zamiast adaptera może lepiej dołożyć ten ori z literką Q chyba nawet ktoś ma w dziale sprzedam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz "darkle",

co do zestawu głośno mówiącego parrot mk6100 to mnie nie interesuje i tak jak Ty nie uważam tego za rozwiązanie dla mnie, mam słuchawkę BT, ja konkretnie pytam o adapter numer 8P0051440B bo to coś co się kładzie na bazę i pewnie za pomocą BT łączy się z każdym telefonem, tak jak bym użył moduł BT, tak mi się przynajmniej wydaje. Co do Noki 6230, to ja nie mam nic przeciwko, tylko powataje problem jak chcesz używać internetu, a tak wogóle to nie działa ze wszystkimi kartami, np: karta z TRE we Włoszech nie działa, a nawet jakby działała to ten tel. nie jest UMTS i to juz lipa staszna, a ta sieć 3G daje dużo więcej niż GSM np: maile. Także ten tel . nie jest dla mnie. Z uwagi na to że też zdarza mi się używać różnych telefonów, to szukam takiego rozwiązania.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mogłem połączyć się przez BT dopiero jak uruchomiłem silnik wyszukało nowe urządzenie i się połączyło taka możliwość działa tylko przez minutę :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...