Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Automatyczna właczanie klimy przy zapalaniu silnika


SiMsOneQ

Rekomendowane odpowiedzi

pisalem wczesniej ze u mnie w mini lifcie jest tak jak pisze kolega bin85 sprawdzilem jeszcze u mojego koleszki i tez jest tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do jakiegos speca od klimy to ci sprawdzi o co chodzi, albo podepnij vaga i zobaccz co tam za bledy wyskocza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mały lift 97r i co bym nie robił zawsze włącza klime po odpaleniu. jedyne co pamięta to temp ale kompresor włacza zawsze. no chyba że temp spada poniżej 3*C to sie nie włacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowo klima powinna sie zalaczyc sama po wylaczeniu akumulatora i pierwsze odpalenie bedzie z klima.

U znajomego przykladowo jest tak ze jak ustawi sobie nawiew na szybe zalozmy i temp 25stopni.To i tak jak wylaczy i wlaczy wlacza sie 22stopnie i nawiew nigdzie nie jest zalaczony(jakby jakies polauto)jezdzil tak pol roku ja jakims cudem sam niewiem ale laczac fakty ustawilem mu to ze zostal wylaczony silnik jak bylo 25stopni i nawiew na dol.I chyba potem odlaczylem akumulator teraz ciagle 25stopni i nawiew na dol niewiem czemu tak jest.U mnie w 96jest jak powinno czyli jak bylo ostatnim razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jeśli ja dobrze wszystko przeczytałem to jest chyba ok. U mnie prędkość wentylatora po odpaleniu autka sama się dostosowuje z zależności od temperatury ustawionej na klimatroniku i od tej na zewnątrz. Jak jest zimno i mam na np. 20 to zaczyna mi od 1 czy 2 kreski jak na 24 to gdzieś od 3 i w miarę grzania silnika się rozpędza. Ewentualnie jak mechanik mówi że coś polutować, to spróbuj przełożyć panel od jakiegoś kolegi jak masz vag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę sprawdzić u kolegi w innym aucie, może po prostu tak ma być, zapamiętuje mi wszystko temp itd. tylko za każdym razem sama się odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego powiem ci tak jak mam ustawiona temp na HI czyli na maxa cieplo to zaraz po odpaleniu silnika klima zaczyna sama dzialac a jak mam ustawione np 20 stopni to jesli sam jej nie wlacze to nie bedzie dzialac...sam sie zaczelem nad tym faktem zastanawiac czemu sie tak dzieje

no i zdziwilem sie jakas godzinke temu...wsiadlem do auta wlaczyla sie klima zaraz ja wylaczylem i przeszedlem na sterowanie manul climatronika...po przejechaniu okolo 30 km zgaszeniu silnika i powrocie do auta po 20 minutach odpalilem auto i klima juz sie nie wlaczyla. ustawienia jakie zostawilem przed zgaszeniem silnika byly takie same po odpaleniu...wydaje mi sie ze kwestia tego jest taka ze silnik byl cieply i temp byla okolo 90 stopni. nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale wydaje mi sie ze tak...teraz jak pewnie silnik calkiem ostygnie odpale auto to klima zalaczy sie z nowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...