Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Błędne wskazania obrotomierza i prędkościomierza po zmianie licznika


pawullonn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś elektryk wymienił mi licznik, licznik jest z anglika poliftowy benzyna VDO (tarcze zmienione na diesla EU), wszystko chodzi, tylko problem jest z wyżej wymienionymi wskazaniami, licznik zaniża prędkość i obroty, na luzie obroty mają wartość według licznika 500, a w kompie 905, i prędkości też się nie zgadzają tzn im szybciej tym większe odchyły np jadąc 80 na liczniku to w kompie jest 110. Z czego musze wspomnieć że komputer wskazuje naprawdę prawidłowe wartości. Kodowanie licznika

Software coding 00140

WorkShop Code 00000

zrobiłem test vagiem i wskazówki równomiernie lecą od 0 do maxa ale nie stają równo pionowo tylko obroty i prędkość są obniżone równomiernie.

DSC_1055.jpg

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak miałem. Wgrałem wsad od benzyny europa. Po tej zmianie miga mi immo. Auto odpala bo jest immo off. Ciężko znaleźć wsad diesel europa. Jak chcesz to ci wyśle tego wsada. Podaj numer licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelny numer licznika zczytany vag 8D0 920 980 A licznik vdo. pewnie bez pelnego numeru nie dasz wsadu? licznik fis oczywiscie polift[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 07:41_________________________________________________A czy mozna zrobic tak ze wloze tarcze od anglika do tego licznika te z pofzialem mph km i zostawie kodowanie na km diesel bez wgrywania wsadu?? bedzie dobrze pokazywac predkosc i obroty??[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 11:09_________________________________________________no Panowie wgrany wsadzik kodowanie ponownie na 00140 = gra i buczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelny numer licznika zczytany vag 8D0 920 980 A licznik vdo. pewnie bez pelnego numeru nie dasz wsadu? licznik fis oczywiscie polift[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 07:41_________________________________________________A czy mozna zrobic tak ze wloze tarcze od anglika do tego licznika te z pofzialem mph km i zostawie kodowanie na km diesel bez wgrywania wsadu?? bedzie dobrze pokazywac predkosc i obroty??[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 11:09_________________________________________________no Panowie wgrany wsadzik kodowanie ponownie na 00140 = gra i buczy :D

:drunk:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...