Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Szerokość felgi a szum podczas jazdy


ra-v

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy szeroka felga (konkretnie 7,5j i więcej) może powodowac szum podczas jazdy na oponie letniej, czy szerokosc felgi nie ma znaczenia, a liczy się jakośc opony i jej wzór? Ponoc wzorki typu V hałasują :mysli: Liczę na wasze doświadczenia, bo lubię ciszę w aucie, a chcę zakupic większe aluski i oponki do nowej niuni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość felgi nie ma znaczenia, jak kupisz tanie opony istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą szumieć, co do bieżnika w kształcie V też coś takiego słyszałem ale nie mogę potwierdzić czy to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie bardziej liczy się szerokosc opony, a nie to jak naciągnięta jest na felgę (balon czy walec). Zobaczymy co powiedzą koledzy od german style, czy im szumią oponki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje, to czym szersza opona tym na pewno będzie głośniej, zresztą to logiczne, chodź zależne też od producentów

u mnie na t1r nie zauważyłem jakichś niemiłych dźwięków pomimo że wzór v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum zależy od bierznika i składu mieszanki.

Miałem 225/40/18 Nexen N3000 i były cichsze niż 195/65/15 Dunlop Sp sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość opony, a tym bardziej szerokość felgi nie ma znaczenia na szumienie. szumienie powoduje najczęściej wzór bieżnika i tak jak mówisz większość opon z bieżnikiem w kształcie "jodełki" szumi.

jak kupisz tanie opony istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą szumieć

nie do końca bo czasami teńsze są cichsze od droższych :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szum zależy od jakości opony(mięszanki gumy) miałem założone barumy I bieżnik V (235/40/18) i były naprawdę głośne (uciążliwe) teraz mam continental 3(235/40/18) i nic nie słychać ,dodam że wcześniej miałem barumy II 205/60/15 i były głośne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie mozna powiedziec: im oponka z wyższej półki to większy komfort akustyczny, choc i od tego mogą zdarzyc się wyjątki :shocked: a szerokośc opony i felgi mają tu minimalne znaczenie. Dzięki panowie, pochwale się nowym nabytkiem jak juz zakupie jej większe obuwie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym szersza opona tym na pewno będzie głośniej, zresztą to logiczne

nie prawda, szerokie dobre opony nie szumią....

nie do końca bo czasami teńsze są cichsze od droższych

bywa i tak, kiedyś nie mogłem dostać opon 225/35 19 kupiłm na szybko opony malki FULLRUN (czy jakoś tak) były ciche jak żadne moje wcześniejsze.... ale na wodzie plastik :hi:

Osobiście nie polecam opon "wynalazków" po parę złotych, niestety za oponę trzeba wyłożyć jak za dobre felgi :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację aju, ale nie do końca, im szersza opona tym większy opór toczenia co przekłada się na szum, zależy to oczywiście od producenta tych, że opon, a najlepiej to przetestować przejażdżką z taką samą oponą lecz w różnych rozmiarach (tzn. najwęższą i najszerszą) oczywiście nie będzie to od razu różnica kilkunastu decybeli, ale będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...