Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Okropne huczenie - jaka przyczyna?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie otóż mam problem z odgłosami wydobywającymi się z tylnej osi. W sierpniu zeszłego roku wymieniałem łożysko kola z tylu od lewej strony. Po kilku miesiącach dokładnie w grudniu musiałem ponownie zmieniać łożysko które założyłem w sierpniu bo okropnie huczało. Teraz myślałem ze wysypało się łożysko z tylu od prawej strony dlatego je wymieniłem i ku mojemu zaskoczeniu huczenie nie ustało. Bylem święcie przekonany ze skoro niedawno wymieniałem ta feralna lewa stronę z tylu to nie ma takiej opcji aby łożysko się wysypało. Dlatego tez wymieniłem łożysko z przodu i oczywiście dalej lipa. Nie mam juz pomysłów co to może być przyczyna huczenia. Najlepsze jest to ze huczenie pojawia sie gdy jadę w okolicach 60-80km/h przy mniejszych prędkościach tego nie ma, a przy szybszej jeździe sie wycisza. Jeden majster powiedział abym dal autko przy huczeniu na luz i sprawdził czy dalej huczy bo jeżeli nie to znaczy ze napęd mi takie odglosy wydaje, jednak na luzie tez sa huki.

Dlatego mam pytanie czy mozliwe jest ze lozysko lewego kola z tylu muszę częściej wymieniać niz olej w silniku. Co oprócz łożyska może tak huczeć? mam nadzieje, ze znajdzie sie kolega który naprawdę doradzi co w tym przypadku zrobić? z góry dzieki

Opublikowano

Ja bym obstawiał opony... moze zamień przednie z tylnymi i zobaczysz czy cos sie zmieni. Sam mam z tyłu huczenie ale u mnie to opona jest juz krzywa i nawet nie da sie jej pozadnie wyważyc.

Opublikowano

skad łożysko, i jakiej firmy? opona też może wyć jak jest wyząbkowana, podmień jak kolega wyżej napisał i zobacz czy choć troche coś się zmieni

Opublikowano

Sprawdzałeś olej w moście?

Opublikowano

Dokładnie, możliwe, że masz uszczelniacze w dyfrze do wymiany. Sprawdź czy nie ma wycieków.

Opublikowano
  • Autor

pytanie natury takiej jak sprawdzić stan oleju w moście? niby jest troszkę brudny olejem ale nie kapie z niego...pytam dokładnie żeby wiedzieć bo mechanicy nic tylko za łożysko się biorą i nic więcej nie są w stanie zrobić, a ja niestety mechanikiem nie jestem dlatego pytam kolegów na forum...

Opublikowano

Kolego , od kilku dni mam ten sam problem , we wtork odstawiam auto do mechanika - zobaczymy .Na szczęście mam jeszcze 2 dyfry (DAJ) w zapasie na podmianę - dam znać co i jak około soboty.

Opublikowano

pytanie natury takiej jak sprawdzić stan oleju w moście? niby jest troszkę brudny olejem ale nie kapie z niego...pytam dokładnie żeby wiedzieć bo mechanicy nic tylko za łożysko się biorą i nic więcej nie są w stanie zrobić, a ja niestety mechanikiem nie jestem dlatego pytam kolegów na forum...

Miałem ten sam problem ale sobie poradziłem.Potrzebny imbus 10 do odkrecenia korka z prawego boku dyfra tuż przy wyjściu półosi.Ten sam klucz do korka spustowego.Przy okazji zalałem nowym Castrolem 1,9 litra

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.