Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Turbo mokre i bierze olej.Od czego zacząć?


Jaro75

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że coś kapie z mojego silnika. Niby coś od góry więc zacząłem wymieniać uszczelkę pokrywy i zajrzałem sobie do turbiny. Przewód przed turbiną jest w środku mokry od oleju. Nie wiecie może skąd się tam wziął olej? jakoś mógł tam ścieknąć?

O który przewód Ci chodzi dokładnie "Przewód przed turbiną", podejrzewam że mówisz o rurze intercoolera więc po pierwsze to nie jest olej tylko opary z oleju i wzioł się tam z odmy (odpowietrznik wałka rozrządu),a po drugie to jest normalne że jest tam mokro :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po wyjęciu przewodu zaznaczonego na czerwono i zajrzeniu w otwór może w środku być widoczny na ściankach jakiś płyn? A w tym zaznaczonym na zielono tez może coś być?? Bo też coś tam było. Nie znam sie za bardzo na tym.:)

audijm5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zaznaczony na zielono to tak jak kolega pisał jest to rura interkulera i tam będzie mokro, ten na czerwono to jest właśnie rura odmy i z tamtąd właśnie bierze się olej w tej rurze zielonej zresztą jak i w całym interkulerze. Więc jak nie cieknie ci z opasek dookoła tych rur to nie zaglądaj tam i jeżdzij dalej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym przewodzie zaznaczonym na zielono gdy bedzie olej ,to nie wrozy wysrania sie turbinki?? Bo mnie ten olej troszke niepokoi ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tym przewodzie zaznaczonym na zielono gdy bedzie olej ,to nie wrozy wysrania sie turbinki?? Bo mnie ten olej troszke niepokoi ;( ;(

Przeczytaj post wyżej co napisałem i będziesz wiedział. Nie masz się co martwić tym "olejem" bo tam musi on być :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak zaglaam do interkulera to mam olej....myłślę że z nową turbinką tego efektu by nie było....

Ale co tam ma być ...to ma być....

JAro75....patrzyłem na twoje zdjęcie Audiczki....za dużo chłodziwa w zbiorniczku to ty nie masz ... :hi:.

Pozdrawia

SZYCHA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sprawa troszkę się wyjaśniła.Nadal sie poci ale chyba turbo jest jeszcze w całkiem dobrej formie.Może troszkę puszcza ale chyba nie tak jak myślałem.Komputer pokazał że zdrowo dmucha.Co sie zmieniło? Troszkę było mokro koło filtra oleju czego już wogóle nie rozumię ale teraz wlałem Mobil 1 a nie jakieś gówno jak poprzednio w postaci Schella,dobry filter kupiłem i dokręciłem (bo chyba tamten gościu tego nie zrobił)i co się okazało? Jak wtedy na 10000 tyś wziął litr tak teraz po 6 tyś ubyło mi może z milimetr na miarce.A więc nie ma mowy aby się sytuacja powtórzyła.Coś dziwnego było.Może jeszcze dodam że jak odkręciłem korek spustowy to ten Schell wyglądał jak woda.Syf,syf i jeszcze raz syf !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak zaglaam do interkulera to mam olej....myłślę że z nową turbinką tego efektu by nie było....

Ale co tam ma być ...to ma być....

JAro75....patrzyłem na twoje zdjęcie Audiczki....za dużo chłodziwa w zbiorniczku to ty nie masz ... :hi:.

Pozdrawia

SZYCHA

olej w IC to nie koniecznie wina turbo. U mnie turbina jest ok a oleju jest cały czas. Przy demontarzu turbawki okazało się, że olej wali ze zwrotami z odmy i wdmuc**je go w dolot a ten z kolei idzie w IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...