Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Turbo mokre i bierze olej.Od czego zacząć?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ostatnio zauważyłem że coś kapie z mojego silnika. Niby coś od góry więc zacząłem wymieniać uszczelkę pokrywy i zajrzałem sobie do turbiny. Przewód przed turbiną jest w środku mokry od oleju. Nie wiecie może skąd się tam wziął olej? jakoś mógł tam ścieknąć?

O który przewód Ci chodzi dokładnie "Przewód przed turbiną", podejrzewam że mówisz o rurze intercoolera więc po pierwsze to nie jest olej tylko opary z oleju i wzioł się tam z odmy (odpowietrznik wałka rozrządu),a po drugie to jest normalne że jest tam mokro :wink4:

Opublikowano

Czyli po wyjęciu przewodu zaznaczonego na czerwono i zajrzeniu w otwór może w środku być widoczny na ściankach jakiś płyn? A w tym zaznaczonym na zielono tez może coś być?? Bo też coś tam było. Nie znam sie za bardzo na tym.:)

audijm5.th.jpg

Opublikowano

ten zielony jest od intercoolera i napewno bedzie w nim czarno :decayed:

Opublikowano

Ten zaznaczony na zielono to tak jak kolega pisał jest to rura interkulera i tam będzie mokro, ten na czerwono to jest właśnie rura odmy i z tamtąd właśnie bierze się olej w tej rurze zielonej zresztą jak i w całym interkulerze. Więc jak nie cieknie ci z opasek dookoła tych rur to nie zaglądaj tam i jeżdzij dalej :wink4:

Opublikowano

Czyli w tym przewodzie zaznaczonym na zielono gdy bedzie olej ,to nie wrozy wysrania sie turbinki?? Bo mnie ten olej troszke niepokoi ;( ;(

Opublikowano

Czyli w tym przewodzie zaznaczonym na zielono gdy bedzie olej ,to nie wrozy wysrania sie turbinki?? Bo mnie ten olej troszke niepokoi ;( ;(

Przeczytaj post wyżej co napisałem i będziesz wiedział. Nie masz się co martwić tym "olejem" bo tam musi on być :wink4:

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Zawsze jak zaglaam do interkulera to mam olej....myłślę że z nową turbinką tego efektu by nie było....

Ale co tam ma być ...to ma być....

JAro75....patrzyłem na twoje zdjęcie Audiczki....za dużo chłodziwa w zbiorniczku to ty nie masz ... :hi:.

Pozdrawia

SZYCHA

Opublikowano
  • Autor

Moja sprawa troszkę się wyjaśniła.Nadal sie poci ale chyba turbo jest jeszcze w całkiem dobrej formie.Może troszkę puszcza ale chyba nie tak jak myślałem.Komputer pokazał że zdrowo dmucha.Co sie zmieniło? Troszkę było mokro koło filtra oleju czego już wogóle nie rozumię ale teraz wlałem Mobil 1 a nie jakieś gówno jak poprzednio w postaci Schella,dobry filter kupiłem i dokręciłem (bo chyba tamten gościu tego nie zrobił)i co się okazało? Jak wtedy na 10000 tyś wziął litr tak teraz po 6 tyś ubyło mi może z milimetr na miarce.A więc nie ma mowy aby się sytuacja powtórzyła.Coś dziwnego było.Może jeszcze dodam że jak odkręciłem korek spustowy to ten Schell wyglądał jak woda.Syf,syf i jeszcze raz syf !!

Opublikowano

każdy olej wygląda jak woda po 10 tys a szczególnie jak jest ciepły...

Opublikowano

Zawsze jak zaglaam do interkulera to mam olej....myłślę że z nową turbinką tego efektu by nie było....

Ale co tam ma być ...to ma być....

JAro75....patrzyłem na twoje zdjęcie Audiczki....za dużo chłodziwa w zbiorniczku to ty nie masz ... :hi:.

Pozdrawia

SZYCHA

olej w IC to nie koniecznie wina turbo. U mnie turbina jest ok a oleju jest cały czas. Przy demontarzu turbawki okazało się, że olej wali ze zwrotami z odmy i wdmuc**je go w dolot a ten z kolei idzie w IC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.