[B5 AFN] Czarny dym z wydechu i sadza na ziemi

RonM

Cześć :)

Dzisiaj jak odpaliłem autko po nocnym postoju pokazał się z wydechu czarny dym i dużo sadzy zaczęło lecieć z wydechu :( autko ma moc ale kopci. Wczoraj auto jechało 300 km z przyczepką a na przyczepce motor ale nie zamulałem go bo wkręcałem na 3 tys obrotów... Miał już ktoś tak?? Co to może być??

ja tak miałem jak wyciąłem kata...przygazowałem i poleciala sadza, może po prostu gdzieś tam się zebrało

a powiedz to jest cały czas czy tylko raz Ci się tak zdarzyło ?

raz mi się tak zdarzyło i to dzisiaj. Kata już nie ma od bardzo dawna :naughty: To jutro przekopie cały dolot może coś znajdę ale czy auto nie powinno byś słabsze przy nieszczelnym dolocie??

bo pewnie jakiś czas jeżdziłeś za spokojnie i zebrała się sadza, przegoniłes auto i juz masz po problemie ;) ale dla pewności możesz ten dolot obejrzeć :good:

Panowie ja mam ten sam problem ale od momentu gdy rozwalilem miskę :(

Od tamtej pory jak tylko mi się turbina załączy to za mną czarno :disgust:

Na zimnym silniku niema tego problemu ale jak tylko się trochę zagrzeje to od razu za mną chmura dymu.

Czym więcej przycisne tym więcej dymu :angry:

JotAeN sprawdź czy dolot szczelny

Raz na ruski rok też mi po zapaleniu zimnego po nocy plunie na ziemie wodą z sadzą

ale to według mnie nic nie po kojącego, dolot szczelny, jazda anty zamulająca, więc ja bym czepił się jakości paliwa i tego czy auto nie stało w nocy na trawie gdzie była duża wilgoć

Jak by mi tylko z rana na zimnym pluł to bym się nie stresował ale on mi dymi za***iście na rozgrzanym i po włączeniu turbiny dopiero :/

Co to sprawdzenia dolotu to tak średnio się orientuję w tych sprawach :/

Ale ścignę chłopaków z A3 klub może mi pomogą bo mam z nimi dobry kontakt :decayed:

Co to sprawdzenia dolotu to tak średnio się orientuję w tych sprawach :/

Turbina cały czas jest włączona.