Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zjada opony od środka


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem że na takim obniżeniu jak teraz jeżdżę zaczyna zbierać opony od środka, auto nie ciągnie jedzie prosto. Miało robioną zbieżność. Czy ktoś wie jak można przestawić kąty z przodu żeby nie darło opon :rolleyes: może jakoś się to oblicza czy jest jakaś zasada przy mocnym obniżeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obniżeniu większym niż 60mm zmieni się znacznie kąt pochylenia kół. Co do ustawienia to w wielowahaczu raczej nie ustawisz na taki jaki będziesz chciał :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..dokładnie przy wielowahaczu nic nie zrobisz...jeśli miałeś dobrze ustawione to nic nie powinno ścinać....znajomy zajmuje się geometrią od 15 lat kiedyś pytałem się go co w przypadku obniżenia, mówił coś o przestawianiach kątów względem wzorcowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze trzeba brac poprawke przy wymianie opon na szersze

przekroczyłeś skale tolerancji i teraz jest problem

...ujowo tylko że A4 nie ma regulacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzę Ci jak ostatnio widziałem w audi. Przyjechał do mnie klient z prognieniem żeby mu postawić audi na serję bo kupił ale leży na ziemi i żona mu nie chce nią jeździć.

12cm prześwitu. Spoko, miałem komplet serji 1BA więc wymiana i będzie oki.

Podczas demontarzu okazało się ze przednie siodła (stalowe) mają dodatkowe otwory i tam były przestrzelone wachacze.

Efekt był taki że jak założyłem 1BA to koła z przodu górą odstawały jak u tatry no może nie aż tak ale widocznie. Wyjalem jeszcze raz i przełożyłem wachacze w te otwory głebiej i wszystko wróciło na normy. Oczywiście kazałem mu jechać na zbierzność ale już po tym zabiegu nie było go u mnie, myslę ze jest okej bo by już przyjechał.

Te siodła założyłem klientowi a szkoda bo teraz bym Ci zrobił zdjęcia.

Ma to logiczny sens tylko nie weim czy ktoś to wymyślił wymieżył i wywiercił te otwory czy to były jakieś fabryczne bądź tunningowe siodła.

Tak czy tak możesz spróbować, otwór na śrubę wachacza bardziej wysunięty spowoduje postawienie koła do pionu przy opuszczaniu auta na dół.[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 22:28_________________________________________________Te otwory rób z głową bo to zawiecha , żeby wachaczy nie powyrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...