Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Jak przygotować auto na zimę ?


Sierko2

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym Was zapytać o przygotowanie auta na sezon zimowy. Posiadam Passata B5 3BG 1.9 TDi 130 KM. Autko stoi pod chmurką praktycznie cały tydzień. Używam go tylko jak jadę do domu 100 km co tydzień czy co dwa tygodnie. Boję się jak to będzie kiedy przyjdą mrozy, a dokładniej jak to będzie z odpalaniem. Mam nowy akumulator, który jeszcze nie ma roku. Macie jakieś porady jak tu zadbać o akumulator w zimę. Myślałem też żeby go wyjmować z auta ale będzie to dość uciążliwe. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry akumulator :good:

dobre paliwo :good:

nowe filtry :good:

sprawne świece :good:

prawidłowy kąt wtrysku :good:

a najlepiej to nim trochę więcej jeździć niż 100km na tydzień :decayed: zwłaszcza w mroźne dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry akumulator :good:

dobre paliwo :good:

nowe filtry :good:

sprawne świece :good:

prawidłowy kąt wtrysku :good:

a najlepiej to nim trochę więcej jeździć niż 100km na tydzień :decayed: zwłaszcza w mroźne dni

Myślę, że sprawne świece żarowe to podstawa w mrozne dni, oczywiście też dobry aku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda w rocznej baterii nic sie nie powinno dziać ale mozesz sprawdzic poziom elektrolitu i ew. go uzupełnić + podładować i spawdz pobór pradu jesli masz miernik albo jakiś dostep do niego. moze sie okazac ze alarm + radio zjadają za duzo prądu i po tygodniu juz fury nie odpalisz.... a reszta jak powyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem też, żeby przy dużych mrozach przejechać się kawałek autem, że to dobrze dla aku. Czy to prawda?

Po odpaleniu potrzebne minimum 15 minut jazdy żeby aku odzyskał to napięcie co stracił na rozruch :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale 15 min normalnej jazdy. Odpalanie samochodu zima i zostawianie go "zeby sobie pochodził" nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej odpalić i jechać, żeby silnik się jak najszybciej nagrzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a najbardziej chodzi tu o olej jak jedziesz to szybciej się rozgrzeje przez co jest lepsze smarowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...