Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AVG] Jak przygotować auto na zimę ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chciałbym Was zapytać o przygotowanie auta na sezon zimowy. Posiadam Passata B5 3BG 1.9 TDi 130 KM. Autko stoi pod chmurką praktycznie cały tydzień. Używam go tylko jak jadę do domu 100 km co tydzień czy co dwa tygodnie. Boję się jak to będzie kiedy przyjdą mrozy, a dokładniej jak to będzie z odpalaniem. Mam nowy akumulator, który jeszcze nie ma roku. Macie jakieś porady jak tu zadbać o akumulator w zimę. Myślałem też żeby go wyjmować z auta ale będzie to dość uciążliwe. Może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Pozdrawiam

Opublikowano

dobry akumulator :good:

dobre paliwo :good:

nowe filtry :good:

sprawne świece :good:

prawidłowy kąt wtrysku :good:

a najlepiej to nim trochę więcej jeździć niż 100km na tydzień :decayed: zwłaszcza w mroźne dni

Opublikowano

dobry akumulator :good:

dobre paliwo :good:

nowe filtry :good:

sprawne świece :good:

prawidłowy kąt wtrysku :good:

a najlepiej to nim trochę więcej jeździć niż 100km na tydzień :decayed: zwłaszcza w mroźne dni

Myślę, że sprawne świece żarowe to podstawa w mrozne dni, oczywiście też dobry aku :good:

Opublikowano

co prawda w rocznej baterii nic sie nie powinno dziać ale mozesz sprawdzic poziom elektrolitu i ew. go uzupełnić + podładować i spawdz pobór pradu jesli masz miernik albo jakiś dostep do niego. moze sie okazac ze alarm + radio zjadają za duzo prądu i po tygodniu juz fury nie odpalisz.... a reszta jak powyzej

Opublikowano
  • Autor

Słyszałem też, żeby przy dużych mrozach przejechać się kawałek autem, że to dobrze dla aku. Czy to prawda?

Opublikowano

tak, to jest dobre, ale musisz przejechać spory kawałek zeby aku sie doładował

Opublikowano

Słyszałem też, żeby przy dużych mrozach przejechać się kawałek autem, że to dobrze dla aku. Czy to prawda?

Po odpaleniu potrzebne minimum 15 minut jazdy żeby aku odzyskał to napięcie co stracił na rozruch :wink4:

Opublikowano

no tak, ale 15 min normalnej jazdy. Odpalanie samochodu zima i zostawianie go "zeby sobie pochodził" nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej odpalić i jechać, żeby silnik się jak najszybciej nagrzał

Opublikowano

Dokładnie a najbardziej chodzi tu o olej jak jedziesz to szybciej się rozgrzeje przez co jest lepsze smarowanie :)

Opublikowano

...ewentualnie możesz doładowywać akumulator prostownikiem jeśli dużo nie jeździsz...na pewno przedłużysz jego żywotnośc...

Opublikowano

Sierko Ty tak na powaznie pytasz czy sobie jakies jajca robisz ?

Opublikowano
  • Autor

Chciałem usłyszeć opinie na ten temat. Jak dotąd auto miałem garażowane bo mieszkałem w domku jednorodzinnym :) To pierwsza moja zima z autem pod chmurką po przeprowadzce (teraz mieszkam w bloku i auto stoi na parkingu).

Opublikowano

Ok .wyzej masz juz odpowiedzi na Twoje pytanie.pozdro.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.