Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jakie sprężyny po nr vin?


wielki1980

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Avanta 2002 rok silnik 1.9 AWX prosiłbym forumowiczy o podanie danych dotyczących sprężyn zawieszenia tył. Mój nr vin to:WAUZZZ8E53A198054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0YK =kategorii Nacisk osi tylnej zakres wagi 10

0JH = kategorii Nacisk osi przedniej zakresie masy 8

Jak do tego dobrać sprężyny?

Według mnie patrząc na etkę z tyłu mają być 8E0511115CS. Mógłby to ktoś potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne sprężyny na tył kosztują w serwisie VW 470zł za sztukę- może mi ktoś doradzić jakie zamienniki mogę zastosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet dobrym sprezyn ok -30mm np eibach wyjdzie ci ok 800zł (ale ja już się ładować w inne sprężyny to tylko komplet przód+tył) więc ja bym szedł w tym kierunku, ewentualnie szukał takich samych oryginalnych używek to wyjdzie ci może ze 150zł, a czemu zmieniasz? coś ci się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0YK =kategorii Nacisk osi tylnej zakres wagi 10

0JH = kategorii Nacisk osi przedniej zakresie masy 8

Jak do tego dobrać sprężyny?

Według mnie patrząc na etkę z tyłu mają być 8E0511115CS. Mógłby to ktoś potwierdzić?

Napisz może jeszcze co chcesz osiągnąć tą zmianą i ogólny sens wymiany? Potrzebujesz komplet sprężyn czy np. przód albo tył ? Chcesz obniżyć, utwardzić czy co zrobić ?

Jeżeli masz jakąś uszkodzoną to szukaj używek na allegro w tym samym kolorze pasków albo numerem części bo nie widzę sensu zakładania sprężyn np. 1BV a jeżeli teraz Ci wszystko odpowiada to i eibacha nie zakładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ale dzięki.

Dla potomnych:

Sprężyny tył 8E0 511 115 CS

Amortyzatory tył 8E0 513 036 AE

Sprężyny przód 8E0 411 105 BF

Amortyzatory przód 8E0 413 031 CC[br]Dopisany: 11 Październik 2011,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyne o kategori 8 z 1BE kupisz na allegro bez problemu :wink4: Tylko zazwyczaj chcą sprzedawać komplet 150 do 200 zł na oś.

Zeby znaleźć sprezyne z tej kategorii wagowej co cie interesuje to graniczy z cudem, chyba ze masz jakis co sciągają rozbitki na części??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Posiadam Audi A4 B6 1.8T quattro 150KM za niedługo w gazie i pro po zawieszenia w przypadku gazu mam pytanie, ponieważ mechanik uznał, że lepiej założyć grubsze sprężyny zawieszenia bo butla z gazem to dodatkowa waga, powiedziałem o tym gazownikowi to śmiał się bo to nie jakoś wielki ciężar taka butla mówi, po czym powiedział, że w bagażniku się zwłoki wozi i jakoś sprężynki wytrzymują więc nie trzeba jakiś specjalnych. 

Jakie jest wasze zdanie pomijając oczywiście sportowe zawieszenie, nie chcę by było za nisko. Jakie sprężynki mi polecacie do Audi A4 B6 1.8T quattro 150KM Avant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...